Audi(o)teka.

Podobno muzyka łagodzi obyczaje ...

Moderator: RayNor

Post Reply
madrav
Poeta

Audi(o)teka.

Post by madrav » Sat 09 Feb, 2008

Tak chyba z nudów (bo wyjście na sobotnie falowanie po pubach dopiero za 90min), tatus madrav postanowil wrzucic jakas muze. A ze muza dobra (w jego jakze subiektywnym mniemaniu), postanowil wrzucic ja na forum.

• Portishead - numer jeden u madrava. Bezdyskusyjnie, bezkonkurencyjnie, najzupelniej niedoscigniony. Od kilku niezlych lat. Obiekt kultu i ikona muzyki idealnej. Nic dodac nic ujac, po prostu kapela z wszech miar doskonala.
- wandering stars
-glory box

• Sa tylko trzy kobiety ktore ogolone na zero wprawiaja moje komorki w slodkie drzenie. Pierwsza to Natalie Portman w 'V jak Vendetta', druga to madravowa, a trzecia to wlasnie obiekt tego podpunktu. I pewnie malo kogo jara taka muza, ani mnie to grzeje ani ziebi. Mi tam sie podoba. Sinead O`Connor:
-Troy

• The Clash - fundament punk rocka. Nie wiem czemu, ale ta muza kojarzy mi sie z przechodzeniem z pubu do pubu na kolejny ochlej. Dzieki temu brzmi jeszcze bardziej slodko.
London calling

• Pixies - ladny okres temu bylem na koncercie Red Hot Chilli Peppers. Jako support grali Pixies. I wtedy zdalem sobie sprawe jak wielka przepasc jest pomiedzy Red Hotami i Piksisami, otoz czerwone, gorace papryczki czili nie dorastaja im do piet. Poza tym biblia kazdego czlowieka, ktory wyrwal sie z niewoli zycia codziennego - Fight Club - nie bylaby tym samym bez Pixies w finalowej scenie. Yeah, zaczynam naprawde rozbudzac w sobie bestie na dzisiejszy wieczor!
-Where is my mind?

i tak moglbym pisac dalej cala noc :mrgreen:

...ale zblizaja sie walentyny i chce sie z Wami czyms podzielic. Wyryc to na pamiec i zaspiewac lasce! Wiedzcie, ze ta piosenka dziala na kobiety lepiej niz hiszpanska mucha. Romantyzm po byku, a nogi kazdej sie ugnal jak to wyspiewacie.
Kopruch - Po prostu badz
uwazaj na wilki, men!
Image

Uciex
Poeta

Post by Uciex » Sat 09 Feb, 2008

Ok, ale niestety nie mój styl ;)

a że dzisiaj wrzucałem mój hit ostatniego okresu więc raczę się też z wami podzielić :)

P.A. & Mutated Forms – Hit Back Relick

tylko uwaga, piosenka nie należy do gatunku "easy-listening" a wręcz tylko dla wybrańców :) i w takich klimatach uwielbiam się obracać 8)
TOP 5 OF WEEK
Image

hellcabber
Poeta

Post by hellcabber » Sun 10 Feb, 2008

The Clash lubie podobnie jak cały "british invasion": Beatles(ale nie piosenki typu She loves you - raczej cos a'la A day in the life), Rolling Stones, Led Zeppelin, The Kinks, Sex Pistols, The Ramones (uwielbiam ich, punk + skrajnie angielski akcent powala:)

co do uciexa: jak widze twoje top 5, to nie zaryzykuje sciagania:)
to drinkin' some or to drinkin' little some more ?

Uciex
Poeta

Post by Uciex » Sun 10 Feb, 2008

hellcabber wrote:co do uciexa: jak widze twoje top 5, to nie zaryzykuje sciagania:)
to chyba dobrze

to TOP5 jest stare jak świat bo już nie używam winampa a last na tym działał :P muszę ten podpis kiedy skasować ;P i nic nie ma wspólnego z tym co słucham teraz :)
Last edited by Uciex on Sun 10 Feb, 2008, edited 1 time in total.
TOP 5 OF WEEK
Image

Sony
Poeta

Post by Sony » Sun 10 Feb, 2008

Hmmm... Przesłuchałem wszystkie kawałki :) I jak dla mnie...:
Portishead --> Może być, ale brak mi w tym zespole czegoś... Może mocy? No chyba że oni z reguły grają spokojnie :P
Sinéad O'Connor --> zarówno utwór jak i wykonanie miodzio :)
The Clash --> zaciekawiony jestem poniekąd, ale mam nadzieję, że to nie jest jedna z ich popisowych piosenek :P
Pixies --> nawet fajna pioseneczka ;)
Kopruch --> romantyzm na całego nie ma co ^^

Ja też się chciałem podzielić kilkoma moimi pasjami muzycznymi.

:arrow: IRON MAIDEN - moi ulubieni wykonawcy :) Grają świetną muzykę i wbrew pozorom ich heavy metal jest przyjemny dla ucha i bardzo rytmiczny :P Sami ocencie:
Blood Brothers
Wasting Love
Rainmaker - a to coś ostrzejszego ;)
Up The Irons!

:arrow: THE OFFSPRING - bardzo fajowa kapela grająca punk rock (The Clash wysiada) :D
The Kids Aren't Alright
Pretty Fly (For a White Guy)
Nitro

:arrow: Happysad - a to już coraz bardziej znany zespół :) Mieszanka rockowego punk rocka z reagee :P
Zanim pójdę
Jeszcze...
Czysty jak łza

Dobra reszty nie będę wymieniał, bo jest tego od groma, ale warto zapoznać się jeszcze z utworami zespołów pt. Nightwish, Stratovarius, Rhapsody Of Fire, Luca Turilli, Freedom Call, Hallowen ...i...wystarczy ;)
Uciex wrote:a że dzisiaj wrzucałem mój hit ostatniego okresu więc raczę się też z wami podzielić
P.A. & Mutated Forms – Hit Back Relick
tylko uwaga, piosenka nie należy do gatunku "easy-listening" a wręcz tylko dla wybrańców i w takich klimatach uwielbiam się obracać
Uciex przesłuchałem cały utwór i jak dla mnie to lekka żenada... Nie dość, że nie ma w nim żadnego przekazu to jeszcze rytm pożal się Boże nie wiadomo jaki. Kaszanka...przyznam, że spodziewałem się jakiegoś ciężkiego heavy metalu etc. czytając Twoje "ostrzeżenie, że nie jest to kawałek lekki. Jak dla mnie to nie dość, że to jest denne to w dodatku nawet mocy nie ma żadnej :P ot moje zdanie co do Twojego hitu. Nie bierz czasem zbytnio do siebie mojej wypowiedzi :P, piosenkę oceniałem nie Ciebie ;) Przesłuchaj sobie od początku do końca utwór Rhapsody Of Fire - When Demons Awake w słuchawkach na uszach najlepiej i po ciemku :D Tam jest dopiero klimacik i dawka troszkę cięższej muzyczki :)
hellcabber wrote:co do uciexa: jak widze twoje top 5, to nie zaryzykuje sciagania:)
Top 5 The Best ;) A ściągnąć możesz :) Ciekaw jestem jakie Ty miałbyś zdanie na temat tej pioseneczki :P
------------------------------------------------------
Nobody Is Perfect --> My Name Is Nobody

Uciex
Poeta

Post by Uciex » Sun 10 Feb, 2008

Sony_1987 wrote:Uciex przesłuchałem cały utwór i jak dla mnie to lekka żenada... Nie dość, że nie ma w nim żadnego przekazu to jeszcze rytm pożal się Boże nie wiadomo jaki. Kaszanka...przyznam, że spodziewałem się jakiegoś ciężkiego heavy metalu etc. czytając Twoje "ostrzeżenie, że nie jest to kawałek lekki. Jak dla mnie to nie dość, że to jest denne to w dodatku nawet mocy nie ma żadnej :P
nie no, ja wiedziałem, że takie komentarze się pojawia tym bardziej że widze że tu sami hmm rockersi i metale :] ale pomyślałem, że dam i sobie posłuchacie że nie wszyscy tutaj lubią heavy metal :P a takie utworki jak ten rzadko kiedy mi sie trafiają, a wiesz to trzeba sie powoli zagłębiać żeby do takich shiz dojść :D
ja zaczynałem od c-boola, tune up'a i innej takiej badziewnej komerchy w ok. 2003r.
mamy rok 2008r. i po wielu transformacjach doszedłem do tego, że taka muzyka mi się podoba :) to jest trochę jak z narkotykami, jak sie nie opanuejsz to wpadasz głębiej i głębiej i tak miałem z muzyką :D przez co wcale nie narzekam :P
zdaniem wyjaśniena pragnę powiedzieć, że do narkotyków pociągu nigdy nie miałem i nie mam :P

no cóż, może powiem tak:
tacy najbardziej wytrwali metalowcy słuchają death metalu
tak najbardziej wytrwali fani muzyki elektronicznej bardzo mocny Drum'n'Bass lub schranz ;)

ta piosenka prezentuje najbardziej shizowatą strone D'n'B
i wierzcie że też ma wielu wyznawców :D
a że też do nich należe no cóż... bywa :D
Sony_1987 wrote::arrow: THE OFFSPRING - bardzo fajowa kapela grająca punk rock (The Clash wysiada) :D
The Kids Aren't Alright
Pretty Fly (For a White Guy)
Nitro
pamiętam że kiedys kupiłem ich kasete na bazarku bo podobała mi sie okładka dziecka na huśtawce z jakimś skorpionem lub jakoś tak :D wcale nie miałem pojęcia co to za muzyka.
Teraz mogę śmiało powiedzieć, że ten zakup był strzałem w dziesiątkę. Lubię wrócić do lat dzieciństwa i sobie posłuchać znów tych wałeczków z tym swienym vocalem :D ale tylko pierwszy album, bo drugi już troszkę im nie wyszedł :(
TOP 5 OF WEEK
Image

hellcabber
Poeta

Post by hellcabber » Sun 10 Feb, 2008

Sony_1987 wrote:IRON MAIDEN - moi ulubieni wykonawcy Grają świetną muzykę i wbrew pozorom ich heavy metal
dobre....
Sony_1987 wrote:THE OFFSPRING - bardzo fajowa kapela grająca punk rock (The Clash wysiada)
Clash nie wysiada bo to zupełnie inna półka, jakieś 40 pięter wyżej...

The Potomek zawsze mi się kojarzy z małolatami które po wysłuchaniu jednej czy dwóch ich piosenek uważają się za "skomplikowanych"
inna rzecz: w tym kraju żeby być skomplikowanym wystarczy mieć płytę chilli peppers (by Cassidy)
to drinkin' some or to drinkin' little some more ?

madrav
Poeta

Post by madrav » Mon 11 Feb, 2008

Sony_1987 wrote:Uciex przesłuchałem cały utwór i jak dla mnie to lekka żenada...
stary teraz to pojechales po bandzie...

ja mam takie gusta a nie inne, lubie smety i to mnie rajcuje i tyle, ale....

nigdy nie powiem o kims ze zenada, chocby sluchal krawczyka, kombi, czy polomskiego... gusta sa jakie sa, kazdy ma wlasne, i kazdy moze manifestowac to co chce.

dla mnien iron maiden to kiszka, ale nie powiem tego, bo wiem, ze ludzie to moga lubiec. kto co lubi, to dla mnie jego broszka, wiec blagam, nie mowmy o czyichs gustach, ze to zenada, chocby sluchal britney. ja ubostwiam sinead, i wiem, ze dla wielu wyda to sie totalna porazka. wali mnie to, ale nie bede jechal po kims kto woli dode. ogolnie to jestem nawalon w cztery strony swiata i nie wiem do konca co pisze, pewnie bede tego zalowal, ale chooj. powiem wiecej, sam sie swietnie bawie przy spice girls, i pewnie nie jeden z Was tak samo gdy sie napije. ot co. se la wi

[ Dodano: Pon 11 Lut, 2008 ]
tak wiec dla wszystkich podobnych:

Say You'll Be There - http://ie.youtube.com/watch?v=cmCkaOZyqrg - i mowie wam, ze ta muza poderwie cala impreze na parkiet
uwazaj na wilki, men!
Image

Sony
Poeta

Post by Sony » Mon 11 Feb, 2008

Uciex wrote:nie no, ja wiedziałem, że takie komentarze się pojawia tym bardziej że widze że tu sami hmm rockersi i metale :] ale pomyślałem, że dam i sobie posłuchacie że nie wszyscy tutaj lubią heavy metal
Każdy ma własny gust. A ja nie jestem jakimś zapalonym metalowcem etc. Jestem bardzo tolerancyjny, jeśli chodzi o muzykę i uwierz mi że w ten utwór również się wsłuchałem dokładnie, ale jakoś mi nie podszedł zbytnio... Może dlatego, że każdy zwraca w muzyce na co innego uwagę :P
hellcabber wrote:Sony_1987 napisał/a:
IRON MAIDEN - moi ulubieni wykonawcy Grają świetną muzykę i wbrew pozorom ich heavy metal

dobre....
Hellcaber a co to niby jest disco polo :] ? Może troszkę się źle wyraziłem co do sensu zdania najwyżej :P
hellcabber wrote:Clash nie wysiada bo to zupełnie inna półka, jakieś 40 pięter wyżej...
Spodziewałem się odwetu z Twojej strony :P ale tak czy siak nawet zdając sobie sprawę z tego że między The Clash, a The Offspring jest duża różnica etc. nie zmienia to faktu, że Offspring wg mnie jest lepszy ;)
madrav wrote:stary teraz to pojechales po bandzie...

ja mam takie gusta a nie inne, lubie smety i to mnie rajcuje i tyle, ale....

nigdy nie powiem o kims ze zenada, chocby sluchal krawczyka, kombi, czy polomskiego... gusta sa jakie sa, kazdy ma wlasne, i kazdy moze manifestowac to co chce.

dla mnien iron maiden to kiszka, ale nie powiem tego, bo wiem, ze ludzie to moga lubiec. kto co lubi, to dla mnie jego broszka, wiec blagam, nie mowmy o czyichs gustach, ze to zenada, chocby sluchal britney.
Madrav, ale ja nie jadę po gustach Uciexa. Ja jadę po samej piosence i wg mnie to ona jest żenadą... A co do tego kto tego typu muzyki słucha to mi to wsio ryba... Każdy ma swój gust i należy to uszanować.
madrav wrote:ja ubostwiam sinead, i wiem, ze dla wielu wyda to sie totalna porazka.
Ja do tej pory szczerze mówiąc nie słyszałem o niej :P Ale po przesłuchaniu piosenki do której linka zapodałeś uważam że jej muzyka jest bardzo fajna :D (przynajmniej po tej piosence tak uważam) :)

Uciex
Poeta

Post by Uciex » Mon 11 Feb, 2008

Sony_1987 wrote:Może dlatego, że każdy zwraca w muzyce na co innego uwagę :P
z pewnością ;) bo ogólnie utwory muzyki elektronicznej rzadko kiedy mają przekaz :)
ja osobiście wlaśnie zwracam uwagę na melodię i dźwięki które będą mi się podobały, niż gadanie kogoś :P chodź nie zawsze, bo czasem też sobie lubię zapuścić Punk Rock'a (głównie soundtracki z American Pie 1,2,3,4) :P
TOP 5 OF WEEK
Image

Sony
Poeta

Post by Sony » Mon 11 Feb, 2008

No jeśłi chodzi o muzykę elektroniczną to z pewnością. Tam się zwraca uwagę głównie na samą muzykę, ja poprostu rzadko słucham tego typu muzyki i może stąd też częściowo moja reakcja... W każdym bądź razie z muzyki elektronicznej już LaserDance wolę :P

sali
Prawie aktywny użytkownik

Post by sali » Wed 13 Feb, 2008

chlopaki jezeli lubicie "rytmy" rocka zciagnijcie sobie plyte pod wdziecznym tytulem Dominator zespolu W.A.S.P. muzyka jest poprostu fantastyczna plytka nie jest stara jest chyba z 2007 roku ale graja jak przystalo na gigantow tej muzyki (AC/DC lub Judas Priest) jesli ktos jest zainteresowany a nie moze znalesc na necie to piszcie na priv a linka do plytki wysle xDDD

Uciex
Poeta

Post by Uciex » Wed 13 Feb, 2008

Uważaj, bo zaraz Zelek wparuje i zacznie Ci morały prawić ;)
TOP 5 OF WEEK
Image

sali
Prawie aktywny użytkownik

Post by sali » Wed 13 Feb, 2008

Na opinie zelka zwracam tak samo uwage jak na kazanie księdza na mszy a nie da rady czytać czyiś postów spiąc xDDD jego opinie nie są chyba zbyt brane pod uwage przez wszystkich forumowiczów ^^

Post Reply