Kawałek zawsze aktualny :)

Podobno muzyka łagodzi obyczaje ...

Moderator: RayNor

Post Reply
mareckuss
Przypał

Kawałek zawsze aktualny :)

Post by mareckuss » Mon 09 Jan, 2006

Nowy rok przyszedł, księża tradycyjnie łażą po koper...kolendzie.

Code: Select all

http://www.megaupload.com/?d=J8I5ZF2W

plaski
Władca :-)

Post by plaski » Mon 09 Jan, 2006

o w morde :D jak dawno tego nie słyszałem,ostatni raaz chyba na początku podstawówki, kiedy to było
www.fajnegry.krakow.pl - strona poświęcona klasyce gier komputerowych

Aturecki
Poeta

Post by Aturecki » Mon 09 Jan, 2006

Tak myślałem że to ten kawałek, stary ale wciąż dobry najlepszy chyba Pawła Kukiza.
Wszystko co wiem to, to że nic nie wiem, lecz inni myslą że wiedzą tego czego nie wiedzą. Sokrates

Nosferatu
MVP Fajnegry

Post by Nosferatu » Mon 09 Jan, 2006

ja tam nie bede pierdzielil ze pamietam co to jest i mi to wafel.Jakas tam piosenka zupelnie nie aktualna wg.mnie do dzisiaejszych czasow.Bo 1.Ksiedza nie czestujesz Zawisza ani nawet Bolsem - kiedys moze i tak ale nie dzisiaj
2.Zbyt smetna piosenka jak na dzisiejsze czasy - nie przekonuje mnie moze dlatego ze slyszalem ja jakies 4 razy w zyciu[jakze krotkim]
Każdy pozytywny głos się liczy więc wchodzimy i głosjemy
http://studenckihumor.pl/ranking.php?id=904&sort=visitA
------------------------------------------------------
Nigdy nie gadaj z debilem - najpierw zniży Cie do swojego poziomu a potem pokona posiadaną wiedzą!!
---------------------------------------------------
REWOLUCJA

mareckuss
Przypał

Post by mareckuss » Mon 09 Jan, 2006

Nosferatu wrote:ja tam nie bede pierdzielil ze pamietam co to jest i mi to wafel.Jakas tam piosenka zupelnie nie aktualna wg.mnie do dzisiaejszych czasow.Bo 1.Ksiedza nie czestujesz Zawisza ani nawet Bolsem - kiedys moze i tak ale nie dzisiaj
Przeprowadziles jakis sondaz czy cos? :) Satyra jest satyrą, nie wszystko trzeba brac doslownie.
Nosferatu wrote:2.Zbyt smetna piosenka jak na dzisiejsze czasy - nie przekonuje mnie moze dlatego ze slyszalem ja jakies 4 razy w zyciu[jakze krotkim]
Piosenka specjalnie tak stylizowana, przeciez melodia pobrana z jakiejs tam koscielnej piesni.

marosan
~[TipS Team FG ]~

Post by marosan » Tue 10 Jan, 2006

piosenka nadal aktualna nie da sie ukryc

Nosferatu
MVP Fajnegry

Post by Nosferatu » Tue 10 Jan, 2006

czy ta melodia to jakas melodia religijna??Nie.raczej disco polo - chociaz i to nie pasuje do piersi.Ale coz.......satyra.owszem zgodze sie ale robiona chyba na sile pod publiczke.W tamtych czasach takie sprawy bawily pewnie wiekszosc [czyt. wspolne uzycie slow vodka i ksiadz], dzisiaj np. kawal aby byc smieszny musi miec to cos i nie pomoga tu nawet popularne zwroty[dupa.......].Ot,wiec wytlumacz mi mareckuss co jest w niej takiego aktualnego??To ze ksiadz chodzi po koledzie??
Nigdy nie gadaj z debilem - najpierw zniży Cie do swojego poziomu a potem pokona posiadaną wiedzą!!
REWOLUCJA

mareckuss
Przypał

Post by mareckuss » Tue 10 Jan, 2006

Nosferatu wrote:czy ta melodia to jakas melodia religijna??Nie.raczej disco polo - chociaz i to nie pasuje do piersi.Ale coz.......satyra.owszem zgodze sie ale robiona chyba na sile pod publiczke.W tamtych czasach takie sprawy bawily pewnie wiekszosc [czyt. wspolne uzycie slow vodka i ksiadz], dzisiaj np. kawal aby byc smieszny musi miec to cos i nie pomoga tu nawet popularne zwroty[pupa.......].Ot,wiec wytlumacz mi mareckuss co jest w niej takiego aktualnego??To ze ksiadz chodzi po koledzie??
No przecież to tylko tekst podłożony do melodii "..Jezus się zbliża, już póka do mych drzwi (bla bla)", zaśpiewane tak jak to robią "wierni" w kościele. Gdzie tu widzisz Disco Polo to ja nie wiem.
Łapczywość kościoła na kase to nie są, ani nie były nigdy stereotypy. Biskupi obwieszeni świecidełkami, mieszkający w posiadłościach, proboszcz w nowej furze itd. Nie mówiąc juz o innych patologiach obyczajowych. Nie są to marginalne sprawy.

Nosferatu
MVP Fajnegry

Post by Nosferatu » Wed 11 Jan, 2006

Ale tez trzeba rozroznic ksiezy powiedzmy zlych od dobrych i tych dobrych zapewne jest wiecej.Nie ulegajmy tylko mass mediom bo one naglasniaja w 99% tylko to co zle i ma szokowac.Fakt ksieza sa bogaci w porownaniu do przecietnego czlowieka ale kto im broni.Ksiedzem moze byc kazdy i jak tak kogos fascynuja ich bogactwa to niech sie do seminarium zapisze.Ja tam nie mam co narzekac [przynajmniej na mojego ksiedza] bo co prawda zdeczko burzuą od niego bije to jednak tyle co chlopak robi[codzienne msze - ja po jednej ...dostaje:),rozne miejscowe uroczystosci , ceregiele szmery i bajery] to wydaje mi sie ze jest to w pelni wystarczajace wynagrodzenie
REWOLUCJA

mareckuss
Przypał

Post by mareckuss » Wed 11 Jan, 2006

Nosferatu wrote:Ale tez trzeba rozroznic ksiezy powiedzmy zlych od dobrych i tych dobrych zapewne jest wiecej.Nie ulegajmy tylko mass mediom bo one naglasniaja w 99% tylko to co zle i ma szokowac.Fakt ksieza sa bogaci w porownaniu do przecietnego czlowieka ale kto im broni.Ksiedzem moze byc kazdy i jak tak kogos fascynuja ich bogactwa to niech sie do seminarium zapisze.Ja tam nie mam co narzekac [przynajmniej na mojego ksiedza] bo co prawda zdeczko burzuą od niego bije to jednak tyle co chlopak robi[codzienne msze - ja po jednej ...dostaje:),rozne miejscowe uroczystosci , ceregiele szmery i bajery] to wydaje mi sie ze jest to w pelni wystarczajace wynagrodzenie
Zgadza sie, ale ta piosenka nie jest o tych dobrych "pasterzach" przecież :) W sumie zostając księdzem, czy to z powołania/przekonań czy nie człowiek ten nie powinien szargać idei pod jakim Kościół jako organizacja religijna się utożsamia. Za dobrze wykonywaną pracę należy się odpoczynek i wynagrodzenie, ale jak ktoś zostaje duchownym to chyba nie po to, aby żebrać pieniądze od ludzi dla własnych wygód itd. Jeżeli omiamia się ludzi biblią, gdzie ukazane są pewne wartości nagminie zaprzeczane przez jednego czy drugiego "priesta", to jest to wielka hipokryzja i nie dziwią różne oszczerstwa. To tak jak z policją współpracującą z przestępcami, lekarzami pomagającymi zejść ze świata itd.

Sloma
Poeta

Post by Sloma » Wed 11 Jan, 2006

a ja se powiem tak !! szkoda ze w Polsce nie jest tak jak w USA !!! Tyle poweim !! Zaje^^ście by było się radować w kościele .... teraz chodząc do kościoła wchodze wesoły a wychodze przygnębiony !!

Nosferatu
MVP Fajnegry

Post by Nosferatu » Wed 11 Jan, 2006

Czy ja wiem.Nie nalezy zadnego zawodu [a takowym zapewne w pewnym sensie jest ksiadz] pozbawiac mozliwosci zarobku. Kto ma smykalkie to zarobi a kto nie to i z pustego jak w garncu[celowo pomieszalem przyslowia]bo przeplata
REWOLUCJA

Post Reply