Metal, Nightwish, Apocalyptica

Podobno muzyka łagodzi obyczaje ...

Moderator: RayNor

jaki z niżej podanych zespół to twój ulubiony?

Nightwish
7
64%
Apocalyptica
2
18%
The Rasmus
2
18%

Total votes: 11

robber14
Poeta

Metal, Nightwish, Apocalyptica

Post by robber14 » Sat 08 Oct, 2005

[ Dodano: Sob 08 Paź, 2005 ]
Lubicie/ znacie zespoły z ankiety?

[ Dodano: Sob 08 Paź, 2005 ]
Zostawiajcie posty. Plizz.

mareckuss
Przypał

Post by mareckuss » Sat 08 Oct, 2005

A gdzie ten metal?

robber14
Poeta

Post by robber14 » Mon 10 Oct, 2005

No podałem metalowe zespoły tylko o Metallice zapomniałem :P
Chuck Norris podzielił wodę na trzy równe połowy.

Kopnięcie z półobrotu Chucka Norrisa ma 720s stopni.

dizzyx
Poeta

Post by dizzyx » Mon 10 Oct, 2005

robber14 wrote:No podałem metalowe zespoły tylko o Metallice zapomniałem
To czy ty twierdzisz, ze metalowe zespoly koncza sie na tych 3 kapelach ??

robber14
Poeta

Post by robber14 » Wed 12 Oct, 2005

No więcej nie znam. Jeśli znacie jakieś to dodam je.
Chuck Norris podzielił wodę na trzy równe połowy.

Kopnięcie z półobrotu Chucka Norrisa ma 720s stopni.

Aturecki
Poeta

Post by Aturecki » Wed 12 Oct, 2005

Rammstein, Iron Maiden, Hallowen.
Wszystko co wiem to, to że nic nie wiem, lecz inni myslą że wiedzą tego czego nie wiedzą. Sokrates

Sephiroth...
Prawie aktywny użytkownik

Post by Sephiroth... » Thu 22 Dec, 2005

System Of A Down , Korn , Nirvana , Disturbed , Slipknot , Static X , Linkin Park , Marlyn Mansion i wiele innych...

[ Dodano: Czw 22 Gru, 2005 ]
to jest metal a nie rasmus disco polo takie
...aerials, in the sky when you lose small mind you free your life...

mareckuss
Przypał

Post by mareckuss » Thu 22 Dec, 2005

Sephiroth... wrote:System Of A Down , Korn , Nirvana , Disturbed , Slipknot , Static X , Linkin Park , Marlyn Mansion i wiele innych...
[ Dodano: Czw 22 Gru, 2005 ]
to jest metal a nie rasmus disco polo takie
LOL, zapomniałeś wymienić jeszcze "limp bizkit" i "him"... no comments

XUL
Poeta

Post by XUL » Mon 26 Dec, 2005

Limb bizkit to nie jest zespół metalowy :P - to metalcore - a to znacząca różnica...
Tak samo ja Marylin Manson - rock z "sosem elektronicznym"
A co do Linkin Park - oni to wogóle inna beczka :P
Czas przemyśleń i rozważań

mareckuss
Przypał

Post by mareckuss » Mon 26 Dec, 2005

XUL wrote:Limb bizkit to nie jest zespół metalowy :P - to metalcore - a to znacząca różnica...
Tak samo ja Marylin Manson - rock z "sosem elektronicznym"
A co do Linkin Park - oni to wogóle inna beczka :P
W istocie rzeczy - same zespoły rockowe/"nu metalowe" (to drugie słowo nieco na wyrost w nazwie).

XUL
Poeta

Post by XUL » Mon 26 Dec, 2005

Jak dla mnie - metal - SAM nie jest już grany - raczej żadko - teraz w góre poszły zespoły raczej przesiąknięte elektroniką :/ Ogólem samych gitar, ciętej perkusji - piekielnych riffów urzywaja tylko i wyłącznie zespoły pokroju black,death metal - chodź i w tych stylach bywa inaczej.Ogółem sama Metallica zrezygnowała ze zwykłego grania METALU - juz jakies 4,5 płyt wstecz :( .A szkoda bo taki And justice for all - był naprawde świetny.A co do NU metalu - kiedyś Slipknot'a nazywali zespołem NUMETALOWYM - razem z linkin parkiem i lb ...dobrze że ktos się opamiętał i zmieił te absurdalne zaszufladkowanie :wink: no bo chyba co niektórzy przyznaja mi rację - że Slipknot ma większego kopa(może pod względem mocy) niż lb czy lp...
Czas przemyśleń i rozważań

mareckuss
Przypał

Post by mareckuss » Tue 27 Dec, 2005

XUL wrote:Jak dla mnie - metal - SAM nie jest już grany - raczej żadko - teraz w góre poszły zespoły raczej przesiąknięte elektroniką :/ Ogólem samych gitar, ciętej perkusji - piekielnych riffów urzywaja tylko i wyłącznie zespoły pokroju black,death metal - chodź i w tych stylach bywa inaczej.Ogółem sama Metallica zrezygnowała ze zwykłego grania METALU - juz jakies 4,5 płyt wstecz :( .A szkoda bo taki And justice for all - był naprawde świetny.A co do NU metalu - kiedyś Slipknot'a nazywali zespołem NUMETALOWYM - razem z linkin parkiem i lb ...dobrze że ktos się opamiętał i zmieił te absurdalne zaszufladkowanie :wink: no bo chyba co niektórzy przyznaja mi rację - że Slipknot ma większego kopa(może pod względem mocy) niż lb czy lp...
A co masz na myśli pod pojęciem "sam metal"? Gatunki death i black metal (szczególnie death) swoje początki czerpały przede wszystkim z thrash metalu - szybkim gitarym graniu z "prostymi riffami" (co w odniesieniu do twórczości zespołów "nu metalowych" brzmi jak zbrodnia) i "dźwięczną perkusją"
(napieprzanie).Nie będe tu jednak bawił się w opisywanie cech gatunku, który wraz z zespołami go kształtującymi się zmieniał - faktem jest jednak, że pierwsze zespoły tworzące różne nurty czerpały
inspiracje z jednych korzeni (a jeszcze wcześniej na thrash wpływ miał heavy-metal i punk).
O ile death i black metal nie miały siły przebicia (nie oszukujmy się -tego rodzaju muzyka nie mogła
trafić do "szerokiej publiczności"), zresztą blackowe kapele z zasady pozostawały w "podziemiu", tak
kilka thrash'owych zespołów stało się popularnych i to one kojarzyły się jako "grające metal" np.
Metallica, Slayer, Megadeth, Testament itd. Było to pod koniec lat osiemdziesiątych i na początku 90.
Przełom tamtego dziesięciolecia to z jednej strony komercyjne sukcesy zespołów metalowych (sprzedaż płyt sięgajaca nawet milion egzemplarzy, przy czym mowa o METALU), a z drugiej niejako powoli zmierzch tradycyjnego grania. Skończyła się pewno era, ciężko mi opisać na czym to polegało, ktoś kto jest zorientowany w tego rodzaju muzyce z powinien wiedzieć o czym mówie. Znakiem nowych czasów było pojawianie się takich zespołów jak KORN..
Dzisiaj słowo "ciężkość" rozumiane jest w inny sposób. Hałas wydawany przez współczesne gitary to nie wszystko. Ale dzisiaj juz nawet Slayer nie nagra drugiego "reign in blood" (choć grać POTRAFI).
Odnośnie death i black metalu (którego osobiście nie znosze) to już nieco inna bajka. Dzisiejsza scena metalowa jest zdominowana głównie przez zespoły grające w szeroko pojętych tych dwóch nurtach.
I scena ta ma się dobrze, chociaż w mediach jeśli już lansuje się, to kupe w postaci Cradle of Filth albo Dimmu Borgir.
Taki Death metal ma wiele odmian - melodic death, brutal death, techniczny death itd. Wrzucanie dajmy na to Cannibal Corpse i In Flames do jednego wora pod nazwą death metal jest lekkim nieporozumieniem.
Podobnie z wspomnianymi przez ciebie Slipknotem oraz Linkin Park określaniem ich jako "nu metal".
Slipknotowi bliżej moim zdaniem do hardcore'u. O ile Slipknota można nie trawić, to jednak trzeba im oddać, że mają jakąś wizję muzyki (Iowa), czego nie moge powiedzieć o bzdurnych LB/LP (jeden ch**)
A co do Metallici - oni począwszy od "Black Album" przerzucili się na innego typu granie, zupełnie odchodząc od metalu. Ważniejsza okazała się dla nich kasa, na rockowej papce więcej można było zarobić. Jak ktoś gdzieś napisał: "w porządku, tylko, że po drodze zapomnieli zmienić nazwy" (METALlica).

Sloma
Poeta

Post by Sloma » Tue 27 Dec, 2005

no to sie mareckuss lekko rozpisałęś :PD, a ja nawet nie wiem o czym Wy mówicie jakieś slayer itp :DP

Tommy Vercetti
Poeta

Post by Tommy Vercetti » Thu 29 Dec, 2005

tych metalowych zespołów jest tak dużo że nie oplaca się ich wymieniac :!:

szatan
Prawie aktywny użytkownik

Post by szatan » Thu 29 Dec, 2005

moze i jest ich kilka... ale tylko kilka jest wartych wzmianki...

oprocz klasyki takiej jak Slayer, Venom, stara Metallica, Motorhead, itp jest niewiele zespolow ktorych muzyke mozna okreslic jako metal. szczegolnie z tych nowych bzdetow ktore teraz powstaja... do metalu z pewnoscia nie mozna zaliczyc The Rasmus, Linkin Smark, Pimp Bizkit, czy innego Nightwish, ktory razi homoseksualizmem na kilometr. metal to ciezka muza a nie jakies mazgajstwo...

z tego co widze tylko mareckuss zna sie na rzeczy... tylko nie wiem dlaczego nie trawisz black metalu, ktory jest de facto esencja muzycznego ciezaru.

posluchajcie MayheM, Darkthrone lub Immortal to dowiecie sie co to jest ostre granie.

pozdr
Ave Satan, Ave Lucifer, Ave Satan, Alla Xul
Ave Satan, Ave Lucifer, Ave Satan, Gigim Xul

Post Reply