Muzyka-Jak bardzo na nas wpływa

Podobno muzyka łagodzi obyczaje ...

Moderator: RayNor

Mirthall
Partyjny :-)

Post by Mirthall » Wed 08 Feb, 2006

"to shit, to shit" - takie zdanie jest jak najbardziej poprawne! "Ta muzyka jest dla mnie shitem i to jest dla mnie gównem" - tak, tak - poprawne! Przecież muzyka to kwestia gustów, o gustach się nie dyskutuje ponieważ nie ma racjonalnych argumentów.

Dla kogoś piknie, technicznie dopracowany utwór może być syfem - i ten ktoś ma racje, dla niego jest syfem. O gustach się nie dyskutuje, muzyke można komuś puścić i jak się spodoba danej osobie to się uśmiechnąć, gdy nie podoba się - zejść ze sceny... Jest jeszcze możliwość że ktoś nie rozumie danego utworu, ponieważ nie rozumie odniesień zawartych w tekście, wtedy należało by wytłumaczyć o co chodzi.

A najlepszą muzyką jest Punk i Bardowie!
"Nie pragnął krzyku, odpoczynek śnił
W sekundzie się przeżywał od nowa"
"Epitafium dla Sergiusza Jesienina" - tekst: K. M. Sieniawski

PaRaL
Oglądacz

Post by PaRaL » Tue 14 Feb, 2006

Na sam początek chciałem powiedzieć że jestem neutralny jeżeli chodzi o konkretny gatunek muzyki... Moim zdaniem przy każdej muzyce idzie sie dobrze bawić... :mrgreen: Ja sam słucham wszystkiego co mi sie spodoba! Od metalu po Opery (itp.). Powiem tyle że to nie są tak bardzo odmienne gatunki. Prostym przykładem na to jest Sepultura i Luciano Pavarotti w kawałku " Roots Bloody Roots"

Pozatym ja zakochałem się w pewnym kawałku muzyki poważnej... Jest to orkiestra symfoniczna którą można usłyszeć w menu Hitmana2...

Jednak denerwuje mnie gdy osoba słuchająca metalu wypowiada się np. ReniJusis nie potrafi śpiewać... Właśnie po to jest tyle gatunków muzyki aby trafić w czyjeś nawet najbardziej dziwne gusta!

Wyobraźcie sobie jak by wyglądał świat gdyby np. wszyscy słuchali KoRn-a (osobiśćie bardzo lubie ten zespół <issues , Follow The Leader rządzi>) to stałoby się strasznie monotonne i irytujące...

Człowiek jest już tak skonstruowany że nie potrafi słuchać w kółko tego samego. Szuka zmian ,urozmaiceń - a to właśnie jest dostarczane (czasem w nadmiarze :razz: ) przez rynek muzyczny!!!!

Post Reply