Muzyka-Jak bardzo na nas wpływa

Podobno muzyka łagodzi obyczaje ...

Moderator: RayNor

Keikuz
Partyjny :-)

Muzyka-Jak bardzo na nas wpływa

Post by Keikuz » Mon 21 Mar, 2005

Zastanawiajac sie jaki ma na nas wpływ muzyki trzeba znac przyczyne jej powstania. A przyczyna dla ktorej jakis pierwszy muzyk odegral swoj utwór była walka , czyli pierwszym zastosowanie muzyka znalazla na polu bitwy a pocoz. Wielu historykow twierdz ze by przestraszyc wroga, ale ja uwazam ze to by bylo conajmniej smieszne (tak grupa tanczacych mezczyzn to naprawde przerazajacy widok) dlatego skoro nie na wroga to efektem mialo byc wzbudzenie niejakiego podniecenia swoich wojow , wprowadzenie ich w niejaki trans. I wbrew pozorom to wprowadzenie w trans funkcjonuje do tej pory. Jednak kiedys uczucie to mialo wzbudzac agresje wiec stosowano do tego instrument basowe, ale w dzisiejszych czasach po wieloletnej ewolucji instrumentów powstaly z tych prymitywnych instrumentow delikatne i łagodne instrumenty (już widze goryl z maczuga biegnacego na wroga przy akompaniamencie fortepianowym). Dzieki temu zroznicowaniu powstalo wiele odmian muzyki ktora odmiennie dziala na ludzi. Porównajmy zachowania człowieka słuchającego metalu z czestym uczestnikiem oper. Ich zachowanie pod wplywem muzyki jest zupełnie inne jednego rozpiera energia drugiego zas ogarnia skupienie. Daje do myślenia

plaski
Władca :-)

Post by plaski » Mon 21 Mar, 2005

nie pomogę cię ,ani metalu ani oper to ja nie słucham :D
www.fajnegry.krakow.pl - strona poświęcona klasyce gier komputerowych

Keikuz
Partyjny :-)

Post by Keikuz » Tue 29 Mar, 2005

Specjalnie podałem takie dwa skrajne style muzyczne zeby bylo jasne porównanie. Cos jak czarny - biały (przeciwieństwa) bo jakbym podał jakieś dwa pod gatunki np. numetal i death metal różnica nie była by aż tak widoczna jednak by byla.
Wiem że nic niewiem - Sokrates

plaski
Władca :-)

Post by plaski » Tue 29 Mar, 2005

wiesz dla mnie by nie była widoczna,uwierz mi ;)
www.fajnegry.krakow.pl - strona poświęcona klasyce gier komputerowych

Nosferatu
MVP Fajnegry

Post by Nosferatu » Wed 30 Mar, 2005

Dla mnie tez .I to shit i to shit ale to moje zdanie i nie wymagad komentarzy
Każdy pozytywny głos się liczy więc wchodzimy i głosjemy
http://studenckihumor.pl/ranking.php?id=904&sort=visitA
------------------------------------------------------
Nigdy nie gadaj z debilem - najpierw zniży Cie do swojego poziomu a potem pokona posiadaną wiedzą!!
---------------------------------------------------
REWOLUCJA

robber14
Poeta

Post by robber14 » Sat 08 Oct, 2005

Metal jest dobry a opery nie cierpie.
Chuck Norris podzielił wodę na trzy równe połowy.

Kopnięcie z półobrotu Chucka Norrisa ma 720s stopni.

maxsnk
Prawie aktywny użytkownik

Post by maxsnk » Fri 03 Feb, 2006

Na mnie muzyka czasami działa uspakajająco :mrgreen:
Ludzie czynią dobroć chociaż jej nie widzą

Edgar

Post by Edgar » Fri 03 Feb, 2006

Każda muzyka jest dobra - tak powiedział ktoś sławny, ale za nic nie mogę sobie przypomnieć kto :)
Tak więc nie wydają mi się na miejscu komentarze w stylu:
"I to shit, i to shit"
bo nie o tym jest temat.

Lubię osobiście cięższe brzmienia, i uważam, iż faktycznie mogę więcej zrobić słuchając metalu niż uspokajających "Czterech pór poku" Vivaldiego (których też lubię posłuchać). Jednakże na każdy gatunek muzyki, nawet na zespół, ba! utwór, reaguje się inaczej.
Zupełnie inne są odczucia przy słuchaniu Nothiong else matters zespołu Metallica, czy Battery, tego samego zespołu.
Muzyka ma dla ludzi duże znaczenie, tak duże, że wychodząc na ulicę można oberwać za to, że słucha się innej muzyki. Ale to są już głupi, zaślepieni fanatycy, którzy starają się być "groźni".

Muzyka wywiera na nas różne wpływy, zarówno dobre, jak i złe.
Jeśli coś przychodzi bez bólu, to jaką ma wartość?

Nosferatu
MVP Fajnegry

Post by Nosferatu » Fri 03 Feb, 2006

A mi sie kolego wydaje ze stwierdzenie i to shit i to jest jak najbardziej na miejscu.trzeba sprawe nazywac jasno a nie leciec w jakies banialuki o gustach.Jezeli ktos lubi takie gowienko to musi byc pogodzony z tym ze naraza sie na smiesznosc
Nigdy nie gadaj z debilem - najpierw zniży Cie do swojego poziomu a potem pokona posiadaną wiedzą!!
REWOLUCJA

mareckuss
Przypał

Post by mareckuss » Fri 03 Feb, 2006

Nosferatu wrote:A mi sie kolego wydaje ze stwierdzenie i to shit i to jest jak najbardziej na miejscu.trzeba sprawe nazywac jasno a nie leciec w jakies banialuki o gustach.Jezeli ktos lubi takie gowienko to musi byc pogodzony z tym ze naraza sie na smiesznosc
Taa wiekszosc ludzi w tym kraju slucha hip-hopu i innego techno/disco, moze dlatego, ze w wiekszosci jest to pusta muzyka,albo jest "trendy" czy jak to tam sie mówi. Nie wiem, nie wnikam w to. Publicznie nie bede jednak nazywal tej muzyki "gówienkiem", by nie obrazac ludzi, tak jak ty to zrobiles pod adresem sluchaczy death metalu..
Last edited by mareckuss on Fri 03 Feb, 2006, edited 1 time in total.

Edgar

Post by Edgar » Fri 03 Feb, 2006

Hm, pozwolisz, Nosferatu, iż się z tobą nie zgodzę.
Owe, jak to nazwałeś "banialuki o gustach" są wyjasnieniem owego zdania "i to shit i to". A więc owe "lecenie w banialuki" są niczym innym, jak argumentacją, nie uważasz?
Po drugie:
Nikt się nikogo nie pytał, jaką muzyke lubi i jaką uważa za shit.
Dlatego też stwierdziłem, iż takie zdanie jest nie na miejscu. Po prostu uczepiłes się przykładu, zamiast powiedzieć, jakiej muzyki słuchasz i jak na ciebie wpływa.
Po trzecie:
Naraża się na śmieszność każdy, kto słucha muzyki "popularnej", czyli obecnie jest to techno, hip-hop i nu-metal.
I dlatego mogę ci szczerze powiedzieć, że wolę słuchać takiego, jak to nazwałeś, "gównienka" jak metal niż zmieniać upodobania wraz ze zmianą mody.
Nie uważasz, iż tak jest lepiej?
Że jest się "wiernym" jednej muzyce, a nie wciąż zmienia się poglądy akurat jak się zmienia moda?

Sloma
Poeta

Post by Sloma » Fri 03 Feb, 2006

ja słucham ze tak powiem wszystkiego co mi wpadnie w ucho czy to jest metal czy Hip Hop czy Techniawka moze nawet być disco Rusko !! byle by mi się podobało, wpływa ona na mnie rozluźniająco i nie moge się bez niej obejść, non toper mam włączone radio...

Nosferatu
MVP Fajnegry

Post by Nosferatu » Fri 03 Feb, 2006

Edgar wrote:Nie uważasz, iż tak jest lepiej?
Że jest się "wiernym" jednej muzyce, a nie wciąż zmienia się poglądy akurat jak się zmienia moda?
Ustosunkuje sie do wypowiedzi mojego przedmowcy.[madre]
Nie uwazam iz jest to lepsze - bo:
1.malo prawdopodobne ale jednak - moze sie zdarzyc ze w danej dziedzinie w danym czasie nie bedzie niczego ciekawego i co??wracamy do starych sprawdzonych hitow??
2.moda oznacza ze cos w tym jest.Owszem kazdy jest indywidualny ale podam wcale nie tak mocno odbiegajacy przyklad:
masz trudne pytanie nie znasz odpowiedzi i komu zaufasz aby poznac odpowiedz
a)jednemu czlowiekowi -
b)setce ludzi mowiacym to samo
nie wnikam tu czy to jest dobra odpowiedz czy nie
3.trzeba byc elastycznym na wszystko bo moga nas ominac naprawde ciekawe kawalki chociaz z innego gatunku
4.slysza kawalek innego typu zawsze istnieje mozliwosc ze Ci sie spodoba i zmienisz typ

To tyle,ale chciale zauwazyc jakby ktos nie kumal ze stoje po stronie elastcznych muzycznie
REWOLUCJA

Edgar

Post by Edgar » Sat 04 Feb, 2006

A więc (tak, tak, wiem, że nie zaczyna się wypowiedzi od "więc" :D) skomentuję twoje punkty :)

1. Tak :)
Aktualnie ja słucham samych "starych" hitów i jakoś mi to nie porzeszkadza... :)
2. A czy jeżeli setka ludzi powie ci, że najlepszym lekarstwem na ból głowy jest skok z 10 piętra, uwierzyłbyś im? Skoczyłbyś? Wątpię.
Poza tym przykład trochę jednak odbiega: gust muzyczny to nie trudne pytanie, na które jest tylko jedna właściwa odpowiedź, a sprawa indywidualna :)
3. Oczywiście, zdaję sobie z tego sprawę. Jednak... twój punkt ma się teraz nijak do twego poprzedniego zdnia "i to shit, i to". Więc gdzie u ciebie owa elastycznośc? :)
4. Możliwe :)
Ja w taki sposób przeszedłem z czystego blacku na ogół metalu...

A na koniec powtarzam:
Skoro stopisz po stronie "elastycznych" to wypowiedź "i to shit, i to" nie powinna zaistnieć :)
Jeśli coś przychodzi bez bólu, to jaką ma wartość?

Nosferatu
MVP Fajnegry

Post by Nosferatu » Sat 04 Feb, 2006

Owszem powinna - bo jezeli mi sie to nie podoba todla mnie to jest shit.Ja nie mam zwyczaju kryc sie ze swoimi odczuciami zwlaszcza na necie.i jezeli to jest ni w ta ni w ta strone i podoba sie glownie mlodym nastolatka co nie maja jeszcze wyrobionego gustu tylko sugeruja sie grupa , to trza o tym glosno mowic - a noz ktos poslucha i sie nawroci
REWOLUCJA

Post Reply