[TV] Uśpieni (Sleepers)

Filmy ,filmy i może jeszcze filmy

Moderator: RayNor

Post Reply
madrav
Poeta

[TV] Uśpieni (Sleepers)

Post by madrav » Fri 04 Jan, 2008

W zwiazku z tematem o tym, aby wrzucac tu tytuly filmow, ktore beda niebawem w tv, a ktore wartaloby zobaczyc, ja zaczne.

Uśpieni
[4.I.2008 - 22:10 TVN]

czas 165 min., dozw. od 18 lat

Film opowiada o grupie przyjaciół, łobuzów, którzy dorastali w biednej dzielnicy. Po popełnieniu przestępstwa, wszyscy trafiają do poprawczaka, pod opiekę sadystycznych strażników - zboków.

Tyle o fabule, co by nie spoilerować. Coś ode mnie:

Film niezły, poruszający, ale dla naprawdę wytrzymałych. Prawie 3h siedzenia, z czego spora część filmu toczy się w sądzie albo w czasie przygotowań do rozpraw. Świetna gra aktorska, szczególnie Dustina Hoffmana. Film napewno ogląda się lekko na początku, z czasem jednak staje się ciężkawym dramatem, o tym jak ważną sprawą w życiu każdego człowieka jest wychowanie, dobry przykład z góry oraz przyjaźń.

Jeśli miałbym ocenić w skali 1-10, dałbym mu 7.

Aha, ten film jest na raz, drugi raz po niego nie sięgniecie, bo wam się nie będzie chciało.

Pozwoliłem sobie dodać taga do tematu - Płaski
Last edited by madrav on Fri 04 Jan, 2008, edited 1 time in total.
uwazaj na wilki, men!
Image

-Golbez-
Poeta

Post by -Golbez- » Sat 05 Jan, 2008

Wczoraj oglądnąłem go poraz drugi, zapewne dlatego, że ostatnio jak to zrobiłem, czyli dobre parę lat temu, byłem jeszcze za młody żeby zrozumieć co niektóre wątki ;) Zresztą trzeba było tak zrobić dla samego aktora Roberta De Niro (wraz z Al Pacino mój naj ulubiony aktor). Film przynudzał przez sporą część czasu, a wątek który najbardziej mi się podobał i skłonił do refleksji to sytuacja księdza (którym of course był De Niro) i jego dylemat czy skłamać w sądzie (miał na dodatek położyć dłoń na biblii i przysiąc na nią). Zrobił to, ja osobiście będąc w jego sytuacji, raczej tak bym nie postąpił, mimo tego że wiedziałbym jakie krzywdy wyrządził oskarżonym, zamordowany przez nich strażnik.

Gdybym miał ocenić film to dałbym mu 5/10 lub 5,5/10. Chciałbym zaznaczyć że jest to dość wysoka ocena w mojej skali. Nie dawno oglądałem film który uzyskał u mnie ocenę 9/10 i jest to jedyny taki przypadek który uzyskał aż tyle. Parę jest na 8/10 a i są takie które oceniłem bardzo nisko mimo ich popularności (np. Spiderman 3 który waha się między 2,5/10 a 3/10). Jak widać moja skala jest bardzo surowa ;p
"Armia baranów, której przewodzi lew, jest silniejsza od armii lwów prowadzonej przez barana"
"Stawiaj swoje wojska w pozycji, z której nie ma ucieczki i raczej umrą, niż zdołają się wycofać. Jeżeli nie ma ucieczki od śmierci, zarówno oficerowie jak i prości żołnierze dają z siebie wszystkie siły"
Hasu_z_Lasu d{-_-}b --> Reaktywacja!

hellcabber
Poeta

Post by hellcabber » Sat 05 Jan, 2008

rzadko popularność filmu idzie w parze z jego potencjałem artystycznym
podziwiam że podszedłeś do trójki, ja po obejrzeniu (z ciekawości) Spidermana 1 uznałem, że powinni go sprzedawać w aptece jako środek wymiotny
kiedyś raimi robił np cykl Dead Evil (czemu już nie robią takich filmów) a dziś komercha i chała, byle głupie dzieciaki obejrzały film, kupiły grę a potem pościel, zestaw śniadaniowy itp
co do uśpionych, średni film, mimo doskonałej obsady (poza B.Pittem, kiepski i przereklamowany aktor, może tylko w 7even coś pokazał), polecam raczej książkę
Carcaterry wg której film powstał
to drinkin' some or to drinkin' little some more ?

-Golbez-
Poeta

Post by -Golbez- » Sun 06 Jan, 2008

hellcabber wrote:rzadko popularność filmu idzie w parze z jego potencjałem artystycznym
Hehe, 100% prawdy ;p
Mi często podobają się te filmy, które większość ocenia zazwyczaj niezbyt wysoko. Może zależy to od moich osobistych preferencji, a może jestem w stanie dojrzeć w nich coś więcej niż przeciętny widz rządny (przeważnie) akcji.
hellcabber wrote:podziwiam że podszedłeś do trójki, ja po obejrzeniu (z ciekawości) Spidermana 1 uznałem, że powinni go sprzedawać w aptece jako środek wymiotny
Hoho, to po Spidermanie 3 złapałoby Cię coś długotrwałego i bardzo uciążliwego ;p Trójka to zdecydowanie najgorsza część ze wszystkich. W komiksie cała historia była bardzo ładnie poukładana i pokazana, w filmie wrzucili tyle wątków że z tego można by spokojnie nakręcić 3 kolejne (dobre) części, a walka z samym Venomem (głównym wrogiem Spidermana) trwała raptem 3 minuty jak nie mniej. No cóż, wszystko musieli zamknąć w jednym filmie, na dodatek tragicznie zrobionym. Takie pieniądze wydali na reklamę itd. i wszystko w bloto ;/
"Armia baranów, której przewodzi lew, jest silniejsza od armii lwów prowadzonej przez barana"
"Stawiaj swoje wojska w pozycji, z której nie ma ucieczki i raczej umrą, niż zdołają się wycofać. Jeżeli nie ma ucieczki od śmierci, zarówno oficerowie jak i prości żołnierze dają z siebie wszystkie siły"
Hasu_z_Lasu d{-_-}b --> Reaktywacja!

Słodki
~[TipS Team FG ]~

Post by Słodki » Mon 07 Jan, 2008

-Golbez- wrote:hellcabber napisał/a:
podziwiam że podszedłeś do trójki, ja po obejrzeniu (z ciekawości) Spidermana 1 uznałem, że powinni go sprzedawać w aptece jako środek wymiotny

Hoho, to po Spidermanie 3 złapałoby Cię coś długotrwałego i bardzo uciążliwego ;p Trójka to zdecydowanie najgorsza część ze wszystkich. W komiksie cała historia była bardzo ładnie poukładana i pokazana, w filmie wrzucili tyle wątków że z tego można by spokojnie nakręcić 3 kolejne (dobre) części, a walka z samym Venomem (głównym wrogiem Spidermana) trwała raptem 3 minuty jak nie mniej. No cóż, wszystko musieli zamknąć w jednym filmie, na dodatek tragicznie zrobionym. Takie pieniądze wydali na reklamę itd. i wszystko w bloto ;/
jak dla mnie Spiderman 3 był do ... no wiecie do czego - najbliżej to chyba do komedii mu było xD
...I zapłoną piekielnym ogniem wasze serwery, gdyż zabezpieczenia ich wątłe, a podatnośc na buffer overflowy ogromna. I zaprzestaną działania wasze routery a wasze niewiasty nosić będą pakiety w kubłach, a tam będzie płacz, zgrzytanie zębów, 404 i request timeout.

Co masz zrobić dziś zrób pojutrze, zyskasz 2 dni wolnego.

http://www.travian.pl/?uc=pl5_38454

Post Reply