Kingsajz

Filmy ,filmy i może jeszcze filmy

Moderator: RayNor

Post Reply
User avatar
Starscream
Poeta
Posts: 966
Joined: Thu 03 Jun, 2004
Location: Siemianowice Śląskie

Kingsajz

Post by Starscream » Sun 21 Aug, 2005

Hm... co tu dużo pisać... Oglądałem sobie niedawno film Kingsajz i trzeba powiedzieć, że mimo swojego wieku ( został nakręcony w 1987 roku) bardzo mi się podoba - niektóre fragmenty oglądam nawet kilka razy i się z tego powodu bardzo śmieję. Tutaj macie link z Filmweb.pl o tym filmie. A oto jego streszczenie:


W podziemiach Instytutu Badań Czwartorzędu istnieje kraina zwana Szuflandią. Jej pejzaż tworzą szuflady, segregatory i inne atrybuty urzędniczej rzeczywistości. Panuje tu nadszyszkownik Kilkujadek, który z pomocą zaufanej świty trzyma swoich "kumotrów" za twarz, by przypadkiem żaden z nich nie wykrył tajemnicy kingsajzu czyli eliksiru pozwalającego krasnoludkowi zyskać rozmiary człowieka i zamieszkać w krainie ludzi, obfitującej w wolność, kobiety i inne atrakcje. Przypadek sprawia, że alchemik Adaś samodzielnie uzyskuje "kingsajz", wypija go, przenosi się do ludzkiego świata i...nie bardzo chce wracać...

Do laboratorium chemicznego Adasia dokonano włamania. Chemik informuje o tym Ola, redaktora pisma "Pasikonik", który wyznał właśnie swojej narzeczonej Ewie, że jest krasnoludkiem. Adaś umawia się z Olem w hotelu, by przekazać mu bezcenny preparat kingsajz, ale w wyniku zamieszania z agentami Zylem i Wasiem fiolka trafia w ręce Ali. Porwany Adaś został zastrzykiem zmniejszony do wielkości krasnoludka i osadzony w więzieniu Szuflandii, którą włada dyktator Kilkujadek. Oskarża on Adasia o nielegalną produkcję preparatu pozwalającego krasnoludkom osiągać ludzki wzrost i przebywać w Kingsajzie dowolnie długo. Tymczasem Olo nerwowo poszukuje w sklepach polo-cocty mającej to samo działanie, co kingsajz. Ponownie spotyka Alę, która ratuje go na bazarze przed agentami Kilkujadka. Dziewczyna wyznaje, że jest córką krasnoludka, odkrywcy działania polo-cocty, którego Kilkujadek z zemsty zamienił w królika. Ala i Olo postanawiają przy pomocy doświadczonych "komandosów" Kwintka i Kramerka iść z odsieczą Adasiowi. Trójka desperatów przemienia się w krasnale. W pułapkach giną obaj "komandosi" i Olo musi działać sam. Trafia na centralny plac Szuflandii, gdzie zostaje aresztowany i postawiony przed oblicze Kilkujadka. Więzi go jednak podstępnie podczas kąpieli, zdobywa od Adasia tajny wzór chemiczny i wraca do Ali. Udaje się wyprodukować specyfik, pokonać Zyla oraz Wasia i zniszczeniem Szuflandii uwolnić Adasia. Ojciec Ali wraca do ludzkiej postaci, a Adaś i Olo wracają do Kingsajzu. Lecz kiedy razem z Alą jadą pociągiem, z przerażeniem spostrzegają za oknem wielką twarz dziecka.

Podoba Wam się :?:
I ty możesz przyłączyć się do Rewolucji! Zapisy przyjmuje madrav na PW.

Post Reply