www.fajnegry.krakow.pl - strona poświęcona klasyce gier komputerowych
www.fajnegry.krakow.pl Strona Główna www.fajnegry.krakow.pl
stare gry.klasyka gier komputerowych

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat
 Ogłoszenie 

Twoje Miasto Za Pół Ceny

Poprzedni temat «» Następny temat
"Ciekawostki" o Westerplatte 1939
Autor Wiadomość
-Golbez- 
*FreeDom Fighters*

Wysłany: Pon 27 Wrz, 2010   "Ciekawostki" o Westerplatte 1939

To jednak poddali się "zawczesnie".
http://wybrzeze24.pl/gaze...-o-westerplatte

Szkoda tylko że mitów często uczą w szkole, jak tu się uczyć z historii, gdy wpajane są kłamstwa. Nie uczy nas myslenia a postrzegania czegos z "jednego punktu widzenia". Ja pamiętam jak kiedys za dodatkowe informacje dostałem pałe nt "frontu wschodniego" (chociażby przez linię stalina). Gdy tymczasem historia to zadawanie pytań i dążenie ku odpowiedzi. A nie suchy druk który należy przeczytać i zapamiętać niczym definicję.

Narodowego hymnu nigdy też nie spiewałem, może w pierwszych klasach podstawowki. Dzis słow nie znam, nawet pierwszej zwrotki. Cóż, dla wielu nie będę patriotą, ale nie zamierzam spiewać o człowieku który dla mnie nie jest żadnym przykładem wręcz odwrotnie, a którym dla Polaków jest - Napoleon Bonaparte. Wyzwolił Polskę, zgadza się, ale czyim kosztem? To tak jakbysmy byli np. pod zaborami przed II wojną i Niemcy by wyzwolili Polskę i dali częsciową autonomię, bohaterowie nasi! Polacy odbierali wolnosc innym (np. Hiszpanii), więc bylismy takimi samymi najeźdzcami co znienawidzeni przez połacie polaków ruscy etc. Nasi oficerowie w czasach napoleonskich byli znakomici i tu nie mam żadnych wątpliwosci, szkoda tylko że przystało im "służyć" pod co prawda dobrym dowódcą, ale "złym" człowiekiem. Z drugiej strony wtedy nie było "dobrej" strony konfliktu, no może poza Anglią, która nigdy nie miała zamiaru nas wyzwalać (bo i po co z ich perspektywy). Pytanie czy należy wybierać "mniejsze zło"? To już pytanie kwestii moralnej i zasad, które każdy z nas musi zadać sobie sam

simian-raticus 
Prawie aktywny użytkownik
borsuki bobra POgryźli

Wysłany: Wto 05 Paź, 2010   

Dlatego trzeba zalegalizować broń palną do samoobrony! I narkotyki dla odwagi by się bronic dało jak kilku rodaków atakuje na jednego rodaka! Dopalacze są za słabe! Alkohol szkodzi bardziej, niz one, a nikotyna uzależnia i raka płuc powoduje! Szablą samą teraz nie nawalczycie z USA i z Niemcami unijnymi!

PPWWDiM - P#erd*lić Policję We Wszystkie Dziury i Milicję! CHWDP / JP3 :]

kalejdoskop 
Poeta

Wysłany: Sob 13 Lis, 2010   

Odnośnie samego Westerplatte to sama kwestia "tego co chciał się poddać i tego co nie chciał" wcale nie jest taka jednoznaczna, ja na przykład spotkałem się kiedyś z opinią, że to Sucharski zachował się jak należało, był rozkaz od "góry" aby po max 24 h(o ile dobrze pamiętam) się poddać, to Sucharski miał obowiązek go wykonać, bo tak jest w wojsku.

Pewien mit związany z Westerplatte zawsze będzie trwał :) Podobnie jak i w wielu innych sprawach--Piłsudski jest uznawany za osobę która "przyczyniła się do odzyskania niepodległości". W praktyce układanie się z państwami centralnymi i ślepe trzymanie się przez bardzo długi czas mogło spowodować uznanie przez państwa zachodnie Polski za sojusznika "centralniaków", co oznaczałoby pożegnanie się z niepodległością. Nie mówiąc już o tym że Piłsudski bardzo utrudniał funkcjonowanie KNP, które nie mogło funkcjonować tak jak przedstawicielstwo czeskie, jako rząd mającego się utworzyć państwa, bo Piłsudski skutecznie niweczył taką opcję.

Moim zdaniem może być pewna prozaiczna przyczyna takiego stanu rzeczy--już od pewnego czasu mamy do czynienia z opluwaniem pewnych "wartości elementarnych" (przoduje w tym GW, zresztą periodyk ten jest tendencyjny jak diabli, widać to ostatnio <w kontekście marszu 11 listopada> choćby w opisywaniu narodowców jako "faszystów", choć co ciekawe to "antyfaszyści" okazali się być agresywni i to oni atakowali policję, robili nielegalne blokady na trasie marszu itd). No i osoby które się utożsamiają z tymi wartościami, czują się zobowiązane do "kontrreakcji" na każdą "akcję". Problem polega na tym że "kontrreakcja" występuje nawet w przypadku kiedy jest lekko niewłaściwa. Ale ciężko z drugiej strony oczekiwać że każdy zagadnienie "adekwatności" dobrze rozpatrzy.

Odpowiedz do tematu