Faq - pomoc

Czyli to co każdy użytkownik tego forum wiedzieć powinien ,a raczej co musi wiedzieć żeby nie stąd nie wylecieć . Radze się z nim zapoznać
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
plaski
Władca :-)
Kontakt:

Faq - pomoc

Post autor: plaski » wt 20 wrz, 2005

1 -> Dlaczego nie mogę nic ściągnąć ?
2 -> Po kliknięciu na pobierz zamiast pliku wyświetla się ciąg krzaczków ?
3-> Po kliknięciu na pobierz przenosi mnie na inną strone (rapidshare.de / turboupload.com lub inną) ?
4 -> Po kliknięciu na pobierz wyświetla się komunikat błąd 403 You don't have permission to access ?
5 -> Podczas ściągania pojawia się że serwer zwrócił informację rozszerzone ?
6-> Podczas ściągania pojawia się okienko z prośbą o podanie hasła i loginu ?
7 ->-> Podczas ściągania pojawia się komunikat "hasło nie dopuszczalne"; "login incorrect" ?
8 -> Nie mogę rozpakować gier ?
9 -> Dlaczego gry nie chcą się uruchomić?
10 -> Xp ,a stare gry ?
11 -> DosBox, co, gdzie, jak i dlaczego
12 -> Gry chodzą mi bardzo wolno ,a mam mocny komputer ?
13 -> Gry chodzą mi bardzo szybko?
14 -> Gra prosi o jakiś kod lub wyraz podczas uruchomienia ?
15 -> Podczas uruchamiania gry wyskakuje coś takiego : "Runtime error 200 at
0AFE:0091" lub podobny ?
16 -> Chce żebyś dodał jakąś gre na stronę
17 -> Nie wiem jak przejść jakiś moment w danej grze
18 -> Czy masz coś z prowadzenia tej strony ?
19 -> Czy to cały faq ?
20 -> Jak ściągać z gigeshare.com ?

1 /-> Dlaczego nie mogę nic ściągnąć ? <-

Obecnie gry są na różnych serwerach odpowiedzi na to pytania (zależnie od konkretnego błędu ) znajdują się poniżej.

2/ -> Po kliknięciu na pobierz zamiast pliku wyświetla się ciąg krzaczków ? <-

Jeżeli tak się dzieje to są na to 2 sposoby.1/Kliknij na pobierz prawym przyciskiem myszy a następnie zapisz jako, po ściągnięciu zmień rozszerzenie pliku z html na rar. 2/Do ściągania używaj programów typu Flash Get, Get right ,itp.

3/-> Po kliknięciu na pobierz przenosi mnie na inną strone (rapidshare.de / turboupload.com lub inną) ? <-

Należy zjechać na sam dół strony ,kliknąć w tabelce na "free" strona się przełąduje, na samym dole będzie krótkie info o pliku + "licznik" należy odczekać podany czas (na ogół nie dłużej niż 60 sekund ) po tym czasie pojawi się okienko i 2-3 znakowy kod, należy go przepisać i nacisnąć enter. Serwer ma limity :jednocześnie można ściągać jeden plik na raz, nie można używać programów wspomagających ściąganie , te ograniczenia dotyczą konta typu free
Jeżeli chodzi o serwery typu turboupload i inne poodbne , zasada jest podobna, należy znaleźć "licznik" odczekać 30-40 sek ,pojawi się link do pliku

4/ -> Po kliknięciu na pobierz wyświetla się komunikat błąd 403 You don't have permission to access ?

Wina ustawień firewalla. W ustawieniach trzeba pozwolić na wysyłanie informacji o przeglądanej stronie.

5/ -> Podczas ściągania pojawia się że serwer zwrócił informację rozszerzone ? <-

Jeżeli pojawia się taki komunikat znaczy to że serwer w danej chwili jest zapchany. Spróbuj ponownie lub o innej godzinie.

6/ -> Podczas ściągania pojawia się okienko z prośbą o podanie hasła i loginu ? <-

Popatrz do punktu wyżej

7/ -> Podczas ściągania pojawia się komunikat "hasło nie dopuszczalne"; "login incorrect" ?

Widocznie serwer ftp na którym są gry w danej chwili nie działa, czasem się zdarza

8/ -> Nie mogę rozpakować gier ? <-

Ogólna zasada jest taka, używam do pakowania najnowszego winrara (dział programy ). Jeżeli wyskakuje błąd odnoszący się do archiwum a masz zainstalowanego najnowszego winrara to sprawdź czy plik ściągnął się w całości. Jeżeli natomiast chodzi o gry podzielone na części, zasada ta sama,najnowszy winrar. Pierwszą rzeczą jaką należy zrobić to sprawdzić czy rozmiar pliku jest taki jak być powinien, innymi słowy czy ściągnął się cały, jak nie to trzeba dosciągnąć jeszcze raz, jak cały i są problemy to : sprawa jest wyjątkowo prosta, należy zacząć rozpakowywać 1 cześć, winrar sam pociągnie resztę

9/-> Dlaczego gry nie chcą się uruchomić? <-

Gry zamieszczone na tej stronie w większości przypadków nie były pisane pod systemy Windows i niektóre w środowisku Windows nie chcą się uruchomić. Jest na to kilka sposobów.

Pierwszy sposób jest szybki ,ale nie zawsze skuteczny. Plik.exe (ten którym uruchamia się gre) właściwości ---> program ---> zaawansowane ---> i tutaj należy zostawić zaznaczone tylko "Zapobiegaj wykrywaniu systemu Windows przez programy MS-DOS". Ten sposób nie zawsze jest skuteczny ,ale w większości przypadków działa.
Drugi sposób jest 100% skuteczny ,a zarazem bardzo prosty. Gry należy uruchamiać z pod czystego dosa tzn nie tryb ms-dos z menu start tylko z zamknij system : uruchom ponownie w trybie ms-dos.
Trzecim bardzo skutecznym sposobem jest uruchomienie gry w dosboxie (szczerzej o tym programie w innym pytaniu )
Tak na marginesie ,większość z tych gier nie uruchmomi się jeżeli wcześniej nie uruchomi się setup'a lub setsound'a i ustawi w nich karte dźwiękową.

10/ -> Xp,a stare gry? <-

Sprawa z xp wygląda prosto, ten system nie nadaje się do uruchamiania starych gier, ale jeżeli ktoś bardzo się uprze (lub nie ma innego wyboru ) to zawsze można spróbować.Osobiście znam 3 sposoby , 1 prymitywny i nie zbyt często coś daje, plik startowy gry -- > właściwości --> zgodność -> uruchom ten program w trybie zgodności ,tutaj należy wybrać win95 lub win 98 zależy jak kto woli,następnie w zakładce ekran należy zaznaczyć pełny ekran.
2 Sposób jest pewniejszy ale też nie zawsze działa, należy ściągnąc program dosbox (jestw dziale programy na www ) uruchomić(ale najpierw trzeba się zapoznać z dokumentacją
programu ) i jak się uda to cieszyć się grami :)
3 sposób ,jest to sposób który osobiście używam ,polega on na tym ,że ... mam 2 systemy, xp do pracy i 98 do gier .
Dodane :
Bardzo dobrym programem do uruchamiania dosowych gier na xp jest dosbox, co i jak punkt niżej

11/ ->DosBox, co, gdzie, jak i dlaczego <-

Jest to bardzo użyteczny program, pomaga w sposób bezstresowy uruchomić dosowe gry bezpośrednio pod WinXp . Program dostępny jest http://dosbox.sourceforge.net/download.php?main=1 tutaj . Program należy zainstalować.
Uruchamianie :
zakladam ze gra jest w katalogu
c:\gra
w programie wpisujemy magiczna formulke
mount c: c:\gry
gdzie c: będze literką naszego wirtualnego dysku (oczywiście można wpisać dowolną literke, tylko później należy o tym pamiętać :) )
i wcisakmy enter powinien wyskoczyc komunikat ze wszystko ok
w powyzszej komendzie zmienia sie tylko sciezka do gry, jezeli bylaby w
d:\gry\stare\gra1
to nalezaloby wpisac
mount c: d:\gry\stare\gra1
po wpisaniu tej komendy i nacisnieciu enter,
c:\ i enter
nastepnie trzeba wpisac nazwe pliku startowego gry np gra.exe i enter
gra się powinna uruchomic,Przydatne skróty klawiszowe :
lewy alt + enter, przechodzi do trybu pelno ekranowego,co jest zdecydowanie polecane,gry

chodzą szybciej
CTRL-F5 Zapisuje zrzut ekranu.(png)
CTRL-F6 Start/Stop zgrywania muzyki do pliku wav.
CTRL-F7 zmniejsza frameskip.
CTRL-F8 zwiększa frameskip.
CTRL-F11 Spowalnia emulacje.
CTRL-F12 Przyspiesza emulacje

12/ -> Gry chodzą mi bardzo wolno ,a mam mocny komputer ? <-

Niektóre gry mogą czuć się "skrępowane" obecnością Windowsa.Wtedy nie pozostaje nic innego tylko skorzystać z drugiego sposóbu przedstawionego powyżej.

13/ -> Gry chodzą mi bardzo szybko? <-

W takim wypadku należy skorzystać z programów służących do zwalniania komputera np. Cpugrab ,które są dostępne w dziale programy

14/ -> Gra prosi o jakiś kod lub wyraz podczas uruchomienia ? <-

Niektóre gry mogą wymagać takich rzeczy przy uruchomieniu. Jednak aby je uruchomić nie trzeba znać żadnych haseł, najczęściej wystarczy nacisnąć enter lub wpisać co kolwiek i nacisnąć enter (lub innaczej potwierdzić wpisanie kodu ,ale to już zależy od konkretnej gry).Jeżeli to nie zadziała należy w katalogu gdzie jest rozpakowana gra poszukać pliku crack.* i go uruchomić.

15/ -> Podczas uruchamiania gry wyskakuje coś takiego : "Runtime error 200 at 0AFE:0091" lub podobny ? <-

Jeżeli pojawi się taki błąd najpierw należy uruchomić program do zwalniania komputera (np. cpugrab ,który jest na stronie) a dopiero potem gre.

16/ ->Chce żebyś dodał jakąś gre na stronę <-

Bardzo się cieszę że chcesz się przyczynić do rozwoju strony,ale nie pisz do mnie mejla z taką prośbą tylko napisz o tym na forum w kategorii propozycje.

17/ -> Nie wiem jak przejść jakiś moment w danej grze <-

Nie jestem pomocą techniczną, od takich spraw jest forum<

18/ -> Czy masz coś z prowadzenia tej strony ? <-

Tak , satysfakcję

19/ -> Czy to cały faq ? <-

Jak na razie tak, będzie on sukcesywnie rozbudowywany, jeżeli masz jakieś propozycje pytań, pisz fajnegry@gmail.com

20/ -> Jak ściągać z gigeshare.com ? <-

Szukamy miejsca zaznaczonego na obrazku (1), należy odczekać kilka chwil (ok 30 sekund) , po upływie tego czasu pojawi się link jak na obrazku (2) ,klikamy w niego. Strona się przeładuje, następnie klikamy w strzałke ,obrazek (3) . Gra się ściąga

1 obrazek
Obrazek
2 obrazek
Obrazek
3 obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony pn 22 paź, 2007 przez plaski, łącznie zmieniany 4 razy.
www.fajnegry.krakow.pl - strona poświęcona klasyce gier komputerowych

ODPOWIEDZ