do wszystkich

Na tym forum będę umieszczał różne komunikaty i ogłoszenia związane ze stroną
Awatar użytkownika
plaski
Władca :-)
Kontakt:

do wszystkich

Post autor: plaski » pn 08 sty, 2007

sprawa jest prosta, mam już dość czytania wypocin w których piszecie w cholera wie jakim języku ile można czytać np "sprubuj" ? dobrze,że jeszcze "muj" nie piszecie, chociaż pewnie jakbym przejrzał posty dokładniej to by się jakieś takie znalazło
nie jestem ortofaszystą, sam też robie błędy,ale ludzie bez przesady, wszystko ma swoje granice od teraz, (co jest zresztą zgodne z regulaminem) będę odpowiednio nagradzał wszystkie potworki chcesz napisać ? pisz,ale najpierw przepuść to przez worda, nie masz worda ? to sprawdź w słowniku ( so.pwn.pl )
tyle ode mnie
www.fajnegry.krakow.pl - strona poświęcona klasyce gier komputerowych

Nevariel
Poeta

Post autor: Nevariel » pn 08 sty, 2007

leniwym proponowałbym przesiąść się na firefox'a 2

Awatar użytkownika
Telomo
Poeta
Kontakt:

Post autor: Telomo » pn 08 sty, 2007

Dziękuje za słownik, przyda mi się. Ale tych starych postów nie będziesz uwzględniał (od wczoraj włącznie)? Bo jeżeli będziesz to nie zdąże ich poprawić. Ale pomysł dobry :-) (mam dość na gg wiadomości typu: "mash gre heros 3? Bo baldzo chialbym sobie zgarac"). I chwała Ci za edukowanie młodzieży (może wkońcu zajrzymy w słowniki ortograficzne). Płaski jestem z Tobą! BYKOM STOP!
http://ja.gram.pl/Telomo

wpadki gramowiczów i o ciekawym projekcie: Future Null. Darmowy RTS w postapokaliptycznym świecie.

-Golbez-
Poeta

Post autor: -Golbez- » pn 08 sty, 2007

Ja osobiście zawsze przykładałem wagę do swojej pisowni. Głupie błędy czy literówki mogą po pewnym czasie faktycznie zniechęcić. Nie ma żadnego problemu, gdy komuś czasem zdarzy się błąd ortograficzny, czy coś w tym stylu. Ale moim zdaniem jest to czystym przegięciem, gdy widze u kogoś notorycznie katastrofalne błędy. Często spotykam się np. na pierwszy rzut oka z bardzo łatwym wyrazem którego nie jest trudno zapamiętać, a w dodatku jest często pisany/mówiony takim jak np. "Bóg" - wiele osób nawet już pełnoletnich, ma zwyczaj pisać "bug". Dla mnie to nie zalicza się do "byków", ale do totalnie niskiego poziomu edukacji (jestem ciekaw jakież to oceny mieli z J.Polskiego). Jak na razie, widze u sporej części ludzi właśnie taki (nie będę obawiał się tego słowa) żałosny poziom pisma. A ten który im wytknie te błędy, od razu jest ubliżany (nie przez wszystkich, ale jednak znajdą się takie osoby) itd. Popieram decyzje administratora w 100% d{-_^}b
Ostatnio zmieniony pn 08 sty, 2007 przez -Golbez-, łącznie zmieniany 1 raz.
"Armia baranów, której przewodzi lew, jest silniejsza od armii lwów prowadzonej przez barana"
"Stawiaj swoje wojska w pozycji, z której nie ma ucieczki i raczej umrą, niż zdołają się wycofać. Jeżeli nie ma ucieczki od śmierci, zarówno oficerowie jak i prości żołnierze dają z siebie wszystkie siły"
Hasu_z_Lasu d{-_-}b --> Reaktywacja!

Awatar użytkownika
Telomo
Poeta
Kontakt:

No ja nie ubliżam. A z polskiego to mi 4 wychodzi :) Ale pomysł genialny. Mogliby takie coś w rządzie przyjąć hehe.

wpadki gramowiczów i o ciekawym projekcie: Future Null. Darmowy RTS w postapokaliptycznym świecie.

-Golbez-
Poeta

Wracając jeszcze do tych ocen z J.Polskiego to zauważcie że spora część ludzi którzy robią błędy notorycznie, jednak mają oceny dostateczne w zwyż. Zdaje mi się że jak co, ale pisownia prostych wyrazów powinna być belką, którą trzeba koniecznie przekroczyć by zyskać jakąkolwiek ocenę pozytywną na koniec roku. A może jednak w szkole starają się, ale już poza nią, robią co chcą, i robią na przekór? (znana teza: tego czego nie wolno Ci robić lub próbować, to najbardziej Cię przyciąga - w tym przypadku jeśli nie wolno Ci robić błędów w szkole, to będziesz je robił specjalnie poza nią). Poprawną pisownie trzeba wymóc siłą, bo niektórzy może i pisaliby poprawnie, ale już wpadli w takie przyzwyczajenie, że nie zwracają na to już żadnej uwagi. Należy pamiętać że rząd (który zdaje mi się że ostatnio zbyt dużo w sprawie edukacji nie zrobił prócz pomysłów Giertycha [dobre to niż nic]), bez czynnej pracy obywateli, nie jest w stanie wprowadzić i kontynuować nowych pomysłów itp. A jeśli chodzi o pisownie to nie tylko szkoła powinna na to zwracać uwagę, ale również My - obywatele IV RzeczPospolitej! Dziękuje za aplauz ;)
"Armia baranów, której przewodzi lew, jest silniejsza od armii lwów prowadzonej przez barana"
"Stawiaj swoje wojska w pozycji, z której nie ma ucieczki i raczej umrą, niż zdołają się wycofać. Jeżeli nie ma ucieczki od śmierci, zarówno oficerowie jak i prości żołnierze dają z siebie wszystkie siły"

Awatar użytkownika
Telomo
Poeta
Kontakt:

Raczej okrzyki banicji z forum za uznanie dla pomysłów Giertycha... jak mają odróżniać błędy ortograficzne od poprawnych skoro tylko Harrego Garncarza oglądają albo zamiast przeczytać TYLKO oglądają? Płaski coś tym zmieni na forum... mniej spammerów ;)

Awatar użytkownika
mareckuss
Przypał

Post autor: mareckuss » pn 08 sty, 2007

Moim zdaniem poprawność pisowni jest uzależniona od oczytania (pomijając dolegliwości takie jak dysortografia), dzisiaj dzieciaki spędzają dużo czasu w internecie , gdzie niechlujność kwitnie i złe nawyki się wyrabiają...

-Golbez-
Poeta

Wcale nie popieram pomysłów Pana Giertycha, ten człowiek przez wielu jest uważany za gł......
(sam wstaw odpowiedni wyraz), słyszałem nawet że kończył prawo kilka lat bez skutku, ale myślę że jest to poprostu wymyślona plotka ze złośliwości. Jednak doceniam to że coś próbuje zrobić, choć może niektóre pomysły mogą wydać się niezbyt mądre... zresztą, jak komuś nie pasują jego pomysły (np. te dotyczące zachowania co niektórych uczniów i ich karania [mundurki w szkołach pomińmy jak i kilka innych zbędnych rzeczy, nie dlatego że jestem jeszcze np. uczniem, i mi samemu to nie pasuje, ale to raczej powinno się znaleźć w innym temacie]), to odpowiem "Więc wymyśl coś lepszego" (biorąc pod uwagę, żeby ktoś inny na tym nie stracił, i żeby uwzględniało wszystkie normy konstytucji itp.)
Ostatnio zmieniony pn 08 sty, 2007 przez -Golbez-, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Słodki
~[TipS Team FG ]~

Post autor: Słodki » pn 08 sty, 2007

-Golbez- pisze:Należy pamiętać że rząd (który zdaje mi się że ostatnio zbyt dużo w sprawie edukacji nie zrobił prócz pomysłów Giertycha [dobre to niż nic]), bez czynnej pracy obywateli, nie jest w stanie wprowadzić i kontynuować nowych pomysłów itp.
Błąd ... Gorszy jest pracowity głupiec niż leniwy głupiec.. pamiętajcie.
...I zapłoną piekielnym ogniem wasze serwery, gdyż zabezpieczenia ich wątłe, a podatnośc na buffer overflowy ogromna. I zaprzestaną działania wasze routery a wasze niewiasty nosić będą pakiety w kubłach, a tam będzie płacz, zgrzytanie zębów, 404 i request timeout.

Co masz zrobić dziś zrób pojutrze, zyskasz 2 dni wolnego.

http://www.travian.pl/?uc=pl5_38454

Leon96
Poeta

Post autor: Leon96 » pn 08 sty, 2007

Słodki pisze:...Gorszy jest pracowity głupiec niż leniwy głupiec...
zgadzam się!!
Ostatnio zmieniony pn 08 sty, 2007 przez Leon96, łącznie zmieniany 1 raz.
Uciekinier z Doliny Upadłych Poetów...

Awatar użytkownika
Telomo
Poeta
Kontakt:

tak szczególnie jak ten głupiec przywróci komunistyczną szkołę... bo wkońcu wtedy było "lepiej"... ale nie odbiegajmy od tematu. Bo schodzimy na politykę.

Awatar użytkownika
plaski
Kontakt:

Panowie, koniec polityki, zupelny koniec na tym forum
mareckuss pisze:pomijając dolegliwości takie jak dysortografia
akurat to w niczym nie przeszkadza , sam podobno mam którąś wersje dys , nie załatwianą przez kogoś , zostałem wysłany do poradni jeszcze w przedszkolu bo były podejrzenia, wtedy jeszcze mało kto o tym słyszał i nie było ,tak jak teraz ,że każdy się tym zasłania
ja papier dostałem i schowałem go do szuflady, tyle ,a ortografi się po prostu nauczyłem
da się,tylko musi się chcieć (fakt,faktem ,że książek w swoim zyciu przeczytałem sporo ,pewnie też pomogło )
dla mnie większość (nie mówie ,że wszyscy bo z własnego doświadczenia wiem ,że nie każdy ściemnia ja do tej pory mam problemy z niektórymi rzeczami ) to zwykle lenie ,które dla wygody mają załatwione papiery

Awatar użytkownika
mareckuss
Przypał

Post autor: mareckuss » pn 08 sty, 2007

No wiesz - ja miałem zawsze w poważaniu wszelkie sztywne zasady gramatyczne, będąc obytym z językiem polskim na co dzień po protu se wyrobiłem tzw. "nosa" odnośnie poprawnej pisowni, co przyszło po prostu naturalnie z czasem. Jednak uczenie się jakiś zasad gramatycznych na pamięć to rzecz trudniejsza, co chyba każdy rozumie mając w szkole języki obce (i metodach przerabiania materiału... nauczysz się na jutro, za tydzień nie pamiętasz). Stąd moim zdaniem nie należy stawiać w jednym szeregu dysortografów czy innych dyslektyków z większością polskiej młodzieży, która ze słowem pisanym obywa się na ekranie monitora, gdzie internet zaraża językowym barbarzyństwem...

Awatar użytkownika
plaski
Kontakt:

ja nie mówie,że siedziałem i się uczyłem na pamięć,tak się nie da (np przyznam się,bez bicia że to jak się pisze "nie" z czymś nauczyłem się kilka msc temu :D , czyli sporo czasu po skończeniu szkoły) :)
kwestia wyrobienia, tylko ,że do tego jak wspomniałeś trzeba czegoś wiecej niż czytanie blogu typowej 15
tylko zwróć uwagę, ze ja napisalem ,że większość z tych co się zasłaniają jakimiś zaświadczenami ma po prostu w dupie język (czyli część kultury ) , a słowo pisane (poprawne, niech nawet będą gazety ) widziało w tv bądz na internecie

ODPOWIEDZ