Ma-ryja RAP

Znasz jakąś fajną strone ?? Podaj jej adres.

Moderator: RayNor

Jedi_Master
Poeta

Ma-ryja RAP

Post by Jedi_Master » Mon 23 Jul, 2007

Witam! Oprócz tworzenia gier interesuje mnie jeszcze muzyka: zwłaszcza rap. Ostatnio tworzyłem stronę, na której postanowiłem umieścić te swoje amatoraskie dzieła. jej adres to: http://www.ma-ryja-rap.yoyo.pl/
Bardzo proszę o ocenę stronki i niektóryh kawałków. Mam nadzieję, że zarówno strona jak i moje amatorskie kawałki przypadną wam do gustu.
Last edited by Jedi_Master on Mon 23 Jul, 2007, edited 1 time in total.
http://www.gmland.prv.pl/ <- lubisz gry? a chcesz się nauczyć je robić? WEJDŹ!

Richy
Przypał

Post by Richy » Mon 23 Jul, 2007

Mam 14 lat i własnie zaczynam swoja przygode z rapem.
Po przeczytaniu tego zdania w popłochu zamknąłem przeglądarkę...drugi raz ją zamknalem po przeczytaniu nazw utworów :P
Metal Gear Solid 3: Snake Eater - W tę gre sie nie gra... Tę gre się przeżywa...
Image

hellcabber
Poeta

Post by hellcabber » Mon 23 Jul, 2007

ściągnąłem z ciekawości płytę...
coż, mogłaby mi się podobać gdybym...wąchał klej...
te teksty to po pijaku chyba pisałeś...
to drinkin' some or to drinkin' little some more ?

Nosferatu
MVP Fajnegry

Post by Nosferatu » Tue 24 Jul, 2007

bluznierstwo toz to
Każdy pozytywny głos się liczy więc wchodzimy i głosjemy
http://studenckihumor.pl/ranking.php?id=904&sort=visitA
------------------------------------------------------
Nigdy nie gadaj z debilem - najpierw zniży Cie do swojego poziomu a potem pokona posiadaną wiedzą!!
---------------------------------------------------
REWOLUCJA

-Golbez-
Poeta

Post by -Golbez- » Tue 24 Jul, 2007

To ja nie ściągam :P I tak nie lubię Polskiej muzyki ;)
"Armia baranów, której przewodzi lew, jest silniejsza od armii lwów prowadzonej przez barana"
"Stawiaj swoje wojska w pozycji, z której nie ma ucieczki i raczej umrą, niż zdołają się wycofać. Jeżeli nie ma ucieczki od śmierci, zarówno oficerowie jak i prości żołnierze dają z siebie wszystkie siły"
Hasu_z_Lasu d{-_-}b --> Reaktywacja!

Jedi_Master
Poeta

Post by Jedi_Master » Tue 24 Jul, 2007

Pisałem, że jestem amatorem a teksty pisałem na trzeźwo. :P

P.S co w tym, że mam 14 lat?!

A w tych kawałkach częszto bluzgam na to czego nie znoszę i tyle...

1. (jestem_dzieckiem_neo_które_myśli_że_jest_fajne_bo_przeklina) wisłe
2. (jestem_dzieckiem_neo_które_myśli_że_jest_fajne_bo_przeklina) ojca rydzyka
3. (jestem_dzieckiem_neo_które_myśli_że_jest_fajne_bo_przeklina) strajkujących doktorków
4. Poznań SPALIĆ!
Last edited by Jedi_Master on Tue 24 Jul, 2007, edited 4 times in total.

plaski
Władca :-)

Post by plaski » Tue 24 Jul, 2007

Oo
znajdź sobie dziewczyne,kup psa,kota,chomika, szczura, rybki, wyjdz na zewnątrz , pograj w piłkę, pojeździj na rowerze, poczytaj coś , przeprowadź babcie przez ulicę, znajdź sobie przyjaciół, rozbierz się i popilnuj ubrania, rób co chcesz,ale daj już sobie spokój ze śpiewaniem

a i za to
1. (jestem_dzieckiem_neo_które_myśli_że_jest_fajne_bo_przeklina) wisłe
powinienem ci dać soczystego kopa w dupe :) akurat są kwestie w których, nie jestem ani trochę wyrozumiały.
Last edited by plaski on Tue 24 Jul, 2007, edited 1 time in total.
www.fajnegry.krakow.pl - strona poświęcona klasyce gier komputerowych

Jedi_Master
Poeta

ahaa... kapuję! śpiewam cienko bo nienawidzę wisły. Ok! Kapuję. (jestem_dzieckiem_neo_które_myśli_że_jest_fajne_bo_przeklina) wisłę i zdania nie zmienię!!!

plaski

to czy nienawidzisz wisły czy nie mi lata i nie ma to nic zupełnie wspólnego z tym jak śpiewaszm ale jednak odrobina kultury i szacunku by się przydało.
mam całkowite prawo wyrażać swoją opinie na temat twojego śpiewania, jak myślałeś,że wszyscy będą zachwyceni i będą lizać cię po tyłku to nie trzeba było dawać tu linka

a co do samej strony, dlaczego szara? nie było bardziej ponurego koloru? a jak już bardzo chcesz szary, to może lepiej byłoby zmienić literki na "bardziej " czarne + pogrubić + dać inną czcionke

poza tym top/logo jest takie sobie, zupełnie go nie widać

poza tym ci przypominam, że masz 3 ostrzeżenia, a przeklinać to nie wolno
Last edited by plaski on Tue 24 Jul, 2007, edited 1 time in total.

Jedi_Master
Poeta

tiaa...? tzn ja nie mogę przeklinać? parę osób przeklinało... a no tak! to był jeden z twoich dobrych znajomych, a znajomi zawsze mają przywileje tylko nie pamiętam już kto to był... pozatym ja też pierdolę wasze zdanie na mój temat i na temat mojego śpiewania. nie chcę byście mnie lizali po tyłku że "tak świetnie śpiewasz, ok super!" bo to jest pierdolona obłuda i zakłamanie. Jest parę osób co wykazało przychylną opinię na mój temat. Szczerze mówiąc mam w dupie waasze zdanie, ale dzięki za opinię bo być może czegoś się nauczę. A tak apropo z tego co widać prawie nikt tu nie słucha HipHopu :lol: więc co możecie o tym wiedzieć...
Last edited by Jedi_Master on Tue 24 Jul, 2007, edited 1 time in total.

plaski

1/ nie wywalam powyższego posta (ani autora) , ten post bardzo ładnie o nim świadczy

2/
widać małą nie konsekwencję w tym co piszesz, dajesz posta z linkiem do swojej strony na forum ,gdzie naturlane jest , że będzie to oceniane, a potem mówisz, że pierdolisz nasze zdanie? W takim razie po co zakładałeś ten temat? Bo ci się nudziło?
Nie umiesz przyjąć krytki? Wyraziłem swoje zdanie (zresztą nie tylko ja), a ty wyskakujesz do nas i masz jakieś ale.
Nie musisz odpisywać, bo ja uważąm temat za zamknięty i już ci tutaj nie odpowiem

p.s.
hh słuchałem zanim ty się jeszcze pisać i czytać nauczyłeś

Jedi_Master
Poeta

porpostu przyjmuję krytykę, ale tak naprawdę mam w dupie co o mnie sądzidcie! o to mi chodziło.

madrav
Poeta

Post by madrav » Tue 24 Jul, 2007

moze dorzuce tez cos od siebie (tak, wiem masz to gdzies, ale to ze masz to gdzies z kolei ja mam gdzies)

- po pierwsze zeby nie bylo ze nic nie wiem o rapie/hip hopie nadmienie ze ten rodzaj muzyki jak rowniez subkultury byl mi dosc bliski przez ladnych pare lat mojego zycia, wiec poniekad wiem co mowie

- po drugie nie stresuj sie tak tym co tu ludzie pisza, w koncu wali Cie to

Ogolnie tworczosc Twoja kojarzy mi sie z Naglym Atakiem Spawacza - czyli krzyczenie bez ladu i skladu do mikrofonu przy jakims tam "bicie". zauwaz ze zazwyczaj raperzy jednak spiewaja, a nie recytuja. Poza tym przewaznie utrzymuja jakis rytm, plynnosc, dobrze dobieraja ilosc sylab w kazdym wersie, pokrywaja w jakis sposob predkosc wypowiadanych slow z muzyka itp itd.

I o zgrozo! Przeklinanie! to ze przeklinasz nie sprawia ze ludzie pojmuja Cie za twardziela, a wrecz przeciwnie, kiedy slysze tak bezsensowne bluzgi mam przed oczami zakompleksionego nerda ktory tylko przy mikrofonie pokazuje pazurki, a zazwyczaj jest potulnym kotkiem, ktory mowi miau. Jasne, ze raperzy przeklinaja, ale te bluzgi sa w dosc przemyslany sposob wplecione w tekst, podtrzymuja jego rytm itp.

dosc chrzanienia,

sproboj napisac piosenke do bez bluzgow i wtedy zobacz czy bedzie cool

Aha i zapomnialbym, nie spiewaj prosze o rzeczach o ktorych nie masz zielonego pojecia, bo tylko z siebie robisz idiote i prymitywa (to odnosnie piosenki o sluzbie zdrowia) sorry, ale to bylo wyjatkowo zalosne.
uwazaj na wilki, men!
Image

Richy
Przypał

Post by Richy » Tue 24 Jul, 2007

Ja powiem tylko tyle, że osoba której oblicze widnieje w moim podpisie zapewne przewraca się w grobie... Jeśli już naprawdę sie chcesz bawić w rap, to proponuje, żebyś wybrał sobie rapera na którym będziesz się wzorował (na początek), oczywiście nie kopiuj go, jedynie dobierz sobie czyjś styl. Jeśli znasz się na HH to wiesz o czym mówie. Spróbuj też nagrać coś do jakiegoś znanego podkładu(tylko go nie sprzedawaj potem:P). Jak piszesz teksty do utworu to niech nie zajmuje ci to 5 minut a chociażby 5 godzin, a jeszcze lepiej 5 dni... i wyobraź sobie, że jest tu pare (a jeśli nie to napewno jedna) osoba która ma pojęcie o rapie.

PS. Zaznaczam, że nie przesłuchałem żadnego kawałka który nagrałeś.
PS2. Zauważyłem, że strasznie dotknęła cie jakakolwiek krytyka. Ech... żałosne.
Metal Gear Solid 3: Snake Eater - W tę gre sie nie gra... Tę gre się przeżywa...
Image

Growlithe
Poeta

Post by Growlithe » Wed 25 Jul, 2007

Stworzyłbym temat swojej twórczości, ale nie założę się, że byłoby to tak: "A ty sam nic nowego nie wymyślisz?"

-------
Wracając do tematu twórczości JM

HH ANI RAPU nie słucham (jeśli już to stosunkowo niewiele.) Tego nie pobiorę, bo piosenki zawierające bluzgi pisane po to, by potem stwierdzić, że jak się używa takiego słownictwa, to jest starszy niż naprawdę, odstraszają mnie na 25km sześciennych od głośników.

--------
i jeszcze jedno... kultury troszkę JM i byłoby inaczej (może ciekawiej?)
Image
Image
Image

warstwa społeczna z której wywodzi się ... - niewystarczająco niska, aby nie być jeszcze niżej :P

Post Reply