Atomic Bomberman przez internet...

Stare gry przez neta.
Post Reply
Sony
Poeta

Atomic Bomberman przez internet...

Post by Sony » Sun 23 Dec, 2007

Chciałbym zagrać przez neta w grę Atomic Bomberman, ale nie wiem jak to zrobić...
Niby w grze jest opcja gry przez neta, ale nie chce się połączyć w ogóle z serwerem żadnym etc...
Tak więc mam pytania: jak i przez co mogę zagrać w tą grę? Czyżby jakiś programik dodatkowy trza mieć :???: ?
Last edited by Sony on Sun 23 Dec, 2007, edited 2 times in total.
------------------------------------------------------
Nobody Is Perfect --> My Name Is Nobody

mareckuss
Przypał

Post by mareckuss » Sun 23 Dec, 2007

Ściągasz program o nazwie hamachi

Code: Select all

http://programs.pl/program,516.html
Następnie owy program instalujesz i logujesz się do sieci:

Code: Select all

http://www.fajnegry.krakow.pl/forum/viewtopic.php?t=5291
Szczerze mówiąc nie wiem czy się uda (ten hamachi to straszna kaszana z kompatybilnością)
,ale jeżeli będzie ok, to zakłada ktoś z nas gre przez IPX, druga osoba (mam nadzieje, że i 3 i 4...) się dołącza i si.
Tak więc potrzeba to przetestować...

Sony
Poeta

No wszystko fajnie tylko, że na Bombermanie jest kaszanka... :(

-Golbez-
Poeta

Post by -Golbez- » Sun 23 Dec, 2007

Hamachi ma to do siebie że połowie użytkowników chodzi dobrze (np. mi) a połowie szkoda gadać. Często też nowsze wersje (o dziwo) są nie kompatybilne ze starymi grami, więc trzeba ściągać starsze (ja polecam v1.0.1.5). Kiedyś na necie istniała stronka która opisywała od A do Z jak zagrać w daną gierkę (spory był ich zbiór), ale z niewiadomej mi przyczyny... zniknęła.
Jak sprawdzić czy Hamachi zadziała z konkretną osobą? Sprawdźcie czy możecie się nawzajem pingować, jeśli jedna jak i druga strona może, oznacza to, że nie powinno być kłopotów z zagraniem. Wtedy cała nadzieja w tym, żeby Hamachi było kompatybilne z grą ;)

Sprawdzaliście czy działa? Bo widzę że napisaliście "kaszana"... Zaraz ściągnę i oblukam co i jak ;p
"Armia baranów, której przewodzi lew, jest silniejsza od armii lwów prowadzonej przez barana"
"Stawiaj swoje wojska w pozycji, z której nie ma ucieczki i raczej umrą, niż zdołają się wycofać. Jeżeli nie ma ucieczki od śmierci, zarówno oficerowie jak i prości żołnierze dają z siebie wszystkie siły"
Hasu_z_Lasu d{-_-}b --> Reaktywacja!

Sony
Poeta

Sprawdzaliśmy z Mareckussem... I lipa była... ja mam wersję 1.0.2.5 a jaką ma Mareckuss to nie wiem :|

Post Reply