Atomic Bomberman...

Wasze recenzje, opinie i wrażenia.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Sony
Poeta

Atomic Bomberman...

Post autor: Sony » pn 07 sty, 2008

:arrow: Rok wydania: 1997
:arrow: Producent: Interplay
:arrow: Język: Angielski

Obrazek

:arrow: Krótki opis:
Atomic Bomberman określiłbym mianem KLASYKI wśród starszych, a nawet zapewne i kilku nowszych Bombermanów. Jest to gra niezwykle wciągająca, z bardzo ciekawą oprawą graficzną. Dla fanów wszelkich Bombermanów jest to pozycja OBOWIĄZKOWA.

:arrow: Możliwości gry:
W grze mamy możliwość dwóch typów rozgrywek, a właściwie trzech. Granie samemu przeciw komputerowi, granie w dwie bądź kilka osób na jednym komputerze (oczywiście może grać kilka osób + kilka komputerów itp.), a poza tym jest jeszcze możliwość grania przez sieć czyli popularny Multiplayer. Chociaż tryb Multiplayer pozostawia NIESTETY wiele do życzenia... Próbowałem grać już z wieloma osobami przez sieć i niestety nie dało rady... Przypuszczam, że przez internet można grać bezproblemowo w sieci lokalnej (LAN). Oczywiście jest możliwość grania za pomocą joysticka i innych tego typu kompatybilnych urządzeń. Maksymalnie możemy grać nawet w 10 osób. Każdy gracz ma przypisany inny kolor. Mamy do wyboru 12 typów planszy: od podstawowych cegiełek do całkiem wymyślnych boisk hokejowych itp. Ilość zwycięstw potrzebnych do ogólnego triumfu możemy ustawić od 1 do 100 razy...

:arrow: Opcje gry:
Team Play - możemy ustawić grę zespołową w teamach, czyli np. dwóch graczy na dwóch graczy komputerowych (przez neta również mamy taką możliwość).
Random Start - wybieranie pozycji gracza ("Yes" oznacza losowe ustawienie gracza na początku gry, a "No" ustawienie standardowe w rogu planszy).
Node Name - możemy określić nazwę gracza, dotyczy to tylko grania przez sieć.
Conveyor Speed - służy do ustawienia szybkości poruszania się taśmy (dotyczy wybranych plansz).
Stomped Detonate Bombs - możemy określić czy bomba, która zostanie "nakryta" przez ścianę ma wybuchnąć czy nie.
Win Match By Kill Total - zaznaczamy tą opcję, jeśli chcemy, aby wygrywała osoba mająca najwięcej zabójstw.
Gold Bomberman - możliwość nagradzania zwycięzcy w postaci bonusu po wygranym meczu.
Enclosement Depth - określa w jakim stopniu ma być zabudowana plansza po komunikacie "Hurry".
Scheme File - określa rodzaj planszy.
Play Time - ustalamy tu czas rundy.
Assign Keyboard Player - tyczy się to przydzielaniu klawiatury graczowi, ale konkretnie nie rozgryzłem tej opcji, więc nie jestem pewien :(
Diseaes Can Be Destroyed - opcja ta tyczy się tzw. "czaszek". Jeśli opcja ta jest zaznaczona na "No" wtedy, gdy zniszczymy jakąś czaszkę to zregeneruje się ona w innym miejscu na planszy.
Lost Net Players Revert To Al's - opcja ta powoduje powrót przegranych graczy do gry przy następnej rundzie - przynajmniej tak mi się wydaje, ale nie jestem pewien. :|
Disable Music During Game - opcja ta wyłącza muzykę w grze.
Modem - opcja ta tyczy się ustawień modemu.
Define Keyboard Layouts - dzięki tej opcji możemy zdefiniować ustawienia klawiszy.
Set Default Network Protocol - pozwala nam wybrać rodzaj połączenia internetowego.
Use Enhanced Memory Model - opcja ta uruchamia grę na full detalach, wg producenta w trybie HIGH MEMORY...

:arrow: Wyjaśnienia tzw. popupów:
Bomba - zwiększa nam ilość bomb w naszym arsenale.
"Słoneczko" na niebieskim tle - zwiększa nam promień rażenia bomby.
"Słoneczko" na żółtym tle - zapewnia nam maksymalne pole rażenia bomby.
Wrotki - przyśpieszają nasze poruszanie się.
Niebieska rękawica - pozwala nam rzucać bombami, przerzucać je przez ściany itp.
Rękawica bokserska - pozwala rzucać bombami.
Kopanie - pozwala nam kopać bomby.
Symbol "czosnku" - zmienia kształt bomby i przy kopnięciu bomba odbija się od ścian.
Potrójna bomba - pozwala nam postawić wszystkie bomby jakie mamy za jednym razem.
Bomba z symbolem TR - wybuch bomby następuje po naszej komendzie.
Czaszka - jest to tak jakby wirus, który zaraża naszego ludzika dziwnymi dolegliwościami. Jest ich kilka. Czacha może spowolnić ruchy naszego zawodnika i przyśpieszyć jednocześnie wybuchanie naszych bomb, spowolnić nas i zminimalizować promień rażenia naszych bomb, przyśpieszyć nas i stawiać wszystkie bomby jakie mamy naraz, zmienić kierunki poruszania się (góra to dół, a dół to góra itd.), może również zmienić położenie naszego zawodnika miejscami z innym graczem (transformacja), a także uniemożliwić stawianie bomb. Gdy jesteśmy zarażeni i dotkniemy innego gracza wtedy on również jest zarażony.
Czacha na czarnym tle - potrójnie groźna czaszka :]
Żółw - występuje tylko w losowaniu (opcja Gold Bomberman) i oznacza spowolnienie naszego zawodnika.

:arrow: Przydatne skróty:
F1 - pomoc
F10 - przerwanie rundy remisem
Ctrl + Q - wyjście z gry do menu głównego

:arrow: Przydatne tricki:
Wciśnij 5 razy C na ekranie wyboru gracza - możliwość wyboru 1 z 3 kampanii;
1. Crouton - jest to kampania, w której musimy zabijać wszystko co stanie nam na drodze, a będą to duchy, pojazdy i "bombermani" ;)
2. Ghosts - kampania, w której mamy do zniszczenia same duchy.
3. Simple - podobnie jak w pierwszej, niszczymy wszystko co popadnie.
Wciśnij Ctrl + 6 razy E w menu głównym - pojawią się trzy nowe opcje dotyczące tworzenia planszy: Edit A Scheme File, Create A New Scheme File i Quit.
1. Edit Scheme File - możemy edytować istniejącą planszę.
2. Create A New Scheme File - możemy stworzyć nową planszę.
3. Quit - to chyba wiadomo hehe - wyjście.

:arrow: Wymagania:
System operacyjny: Windows 95/98 (XP - wybrać tryb kompatybilny z Win95)
Procesor: Intel Pentium 90MHz or 100% compatible,
RAM: 16MB
DirectX: 3.0
Miejsce na dysku: 40MB
Karta graficzna: SVGA video card
Karta dźwiękowa: wystarczy jakaś podstawowa...

PLUSY GRY:
+ bardzo duża grywalność,
+ super oprawa graficzna,
+ dodatkowe kampanie,
+ przejrzysty interfejs,
+ wspaniały opis gry i doskonała pomoc.

MINUSY GRY:
- średnio dopracowany tryb multiplayer

MOJA OCENA: 9/10

W tym miejscu możecie ściągnąć pełną wersję gry -->KLIKNIJ TUTAJ <--

Screeny:
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony śr 09 sty, 2008 przez Sony, łącznie zmieniany 1 raz.
------------------------------------------------------
Nobody Is Perfect --> My Name Is Nobody
------------------------------------------------------

wiszi
Oglądacz

Post autor: wiszi » czw 19 cze, 2008

witam
jestem nowy i mam problem wlasnie z ta gra jak klikam start game to wyskakuje mi blad :/

clue='graf_print= coords off screen,
, x=320,y= 194, w=322, h=20

internal error

co mam zrobic zeby poszlo ?? prosze o pomoc pozdrawiam

Awatar użytkownika
mantis
Poeta
Kontakt:

Post autor: mantis » czw 19 cze, 2008

Możliwe, że nie zmieniłeś położenia folderu z grą w pliku "CFG.ini" Pliki tego typu można uruchomić zwykłym notatnikiem.

Jeśli problem zostanie zażegnany, to proszę o usunięcie tych postów, gdyż znajdują się w złym dziale.
http://www.fireworks.com.pl/ - portal o fajerwerkach komercyjnych

wiszi
Oglądacz

Post autor: wiszi » pt 20 cze, 2008

zmienilem polozenie ale to nic nie daje dalej jest taki sam problem... nie wiem dlaczego...

Awatar użytkownika
mareckuss
Przypał

Post autor: mareckuss » pt 20 cze, 2008

Z tego, co wyczytałem na necie to problem może być związany z obecnością gamepada/joysticka, a niezgodnością z win 2k/xp.
Spróbuj go na chwile odłączyć, tudzież wywalić z systemu...
Ostatnio zmieniony pt 20 cze, 2008 przez mareckuss, łącznie zmieniany 1 raz.

wiszi
Oglądacz

Post autor: wiszi » sob 21 cze, 2008

wielkie dzieki mareckuss to byl wlasnie problem z padem:) wielkie dzieki

ODPOWIEDZ