Half Life 2

Wasze recenzje, opinie i wrażenia.
Post Reply
daro11l
Poeta

Half Life 2

Post by daro11l » Sun 06 Jan, 2008

Na samym wstępie chciałbym zauważyć że wymagania gry podane na stronie producenta są zawyżone:

Code: Select all

Rozsądne wymagania sprzętowe:
Pentium 4 2.4 GHz, 512MB RAM, karta grafiki 64MB (GeForce4 lub lepsza)
Na moim sprzęcie:

Code: Select all

Amd athlon 1,3 OC 1,43 GHZ 512 MB ram i karcie grafiki 64 nVidia geForce mx 440 128bit
Gra chodzi na full detalach w rozdzielczości 1024/768. A grafika przedstawiona w grze dzięki najnowszemu silnikowi Source jest zachwycająca.
Image
Na pochwałę zasługuje tez silnik fizyczny Havok . W wcielając sie w postać Gordon'a Freeman'a będziemy musieli pokonać hordy Zombie, żołnierzy kombinatu oraz innych stworów aby zniszczyć Dr.Breena który uwięził Eli Vance i Alyx Vance którzy pomagają nam (zwłaszcza Alyx) w trakcie gry.Gra sprzedała się w milionach egzemplarzy a jej kontynuacja jest Half Life 2 Episode One, a Następnie dalsza Fabuła rozwija sie w Half life 2 Episode Two. Half Life 2 Episode One i jak i podstawa wersja gry wciągnęła mnie tak bardzo ze przechodziłem ja aż 2 razy. Jednocześnie bardzo zachęcam was do gry jeżeli macie komputer aby tą grę "udźwignąć".Pomimo kilku błędów graficznych które i tak nie są prawie zauważalne zachęcam was do kupna tego wspaniałego tytułu.Moja ocena gry to 10!/10
Last edited by daro11l on Sun 06 Jan, 2008, edited 1 time in total.
Image

-Golbez-
Poeta

Post by -Golbez- » Sun 06 Jan, 2008

Ja napisałbym to inaczej ale dobra ;d Jeśli chodzi o samą recenzję, to muszę niestety napisać parę uwag.
daro11l wrote:Na samym wstępie chciałbym zauważyć że wymagania gry podane na stronie producenta są zawyżone:
Kod:
Rozsądne wymagania sprzętowe:
Pentium 4 2.4 GHz, 512MB RAM, karta grafiki 64MB (GeForce4 lub lepsza)
Na moim sprzęcie:
Kod:
Amd athlon 1,3 OC 1,43 GHZ 512 MB ram i karcie grafiki 64 nVidia geForce mx 440 128bit
Gra chodzi na full detalach w rozdzielczości 1024/768.
Dobry pomysł był z przedstawieniem wymagań sprzętowych, tylko zapomniałeś dodać czy na Twoich ustawieniach gra przypadkiem się nie zacina przy "gorętrzej" akcji, to że "chodzi", sporo mi nie mówi ;p
daro11l wrote:W wcielając sie w postać Gordon'a Freeman'a będziemy musieli pokonać hordy Zombie, żołnierzy kombinatu oraz innych stworów aby zniszczyć Dr.Breena który uwięził Eli Vance i Alyx Vance którzy pomagają nam (zwłaszcza Alyx) w trakcie gry.
Po drugie, podałeś spoiler fabularny. Alyx Vance zostaje aresztowana pod koniec gry i na początku wcale nie jest celem gracza jej uratowanie. Przydałby się też jakiś szerszy opis fabuły w którym rozgrywa się akcja, nie każdy miał szansę przejść Half - Life 1 (co i tak wiele nie zmienia) i gracz na początku może poczuć się lekko zagubiony bo leją go pałą tam i siam i nie wie dlaczego. Brakuje też szczegółów odnośnie z czym przyjdzie nam się zmierzyć (wymienienie dwóch rodzajów przeciwników niezbyt wiele mówi, przydałyby się jakieś sczegóły) i z jakich pukawek będziemy walić.
No i ta część:
daro11l wrote:Gra sprzedała się w milionach egzemplarzy
daro11l wrote:Moja ocena gry to 10!/10
Dlaczego tak wysoko? Nie wymieniłeś prawie żadnych zalet prócz tego że wciąga, ma najnowszy (gra już ma parę ładnych miesięcy więc wątpie żeby był jeszcze "najnowszy") silnik graficzny, i bardzo dobry silnik fizyczny. Zresztą i tutaj zabrakło szczegółów ponieważ graczowi nie obeznanym w świecie gier nie powie tego np. że może przemieszczać róznorakie przedmioty, podnosić je itd. Oceniłeś grę bardzo wysoko i należałoby napisać coś więcej o niej jeśli tak wpadła Ci w oko ;) Musisz jeszcze podszkolić swój warsztat pisarski (zreszta ja też, dlatego proszę o komentarze moich recenzji co źle co dobrze), ale mam nadzieje że za pół/rok będziesz recenzentem z prawdziwego zdarzenia ;) Życzę powodzenia na krętych drogach Half - Life :P
"Armia baranów, której przewodzi lew, jest silniejsza od armii lwów prowadzonej przez barana"
"Stawiaj swoje wojska w pozycji, z której nie ma ucieczki i raczej umrą, niż zdołają się wycofać. Jeżeli nie ma ucieczki od śmierci, zarówno oficerowie jak i prości żołnierze dają z siebie wszystkie siły"
Hasu_z_Lasu d{-_-}b --> Reaktywacja!

Richy
Przypał

Post by Richy » Sun 06 Jan, 2008

-Golbez- wrote:ma najnowszy (gra już ma parę ładnych miesięcy więc wątpie żeby był jeszcze "najnowszy") silnik graficzny
Pare miesiecy? Ta gra jest z 2004 roku ...
Metal Gear Solid 3: Snake Eater - W tę gre sie nie gra... Tę gre się przeżywa...
Image

Sony
Poeta

Post by Sony » Sun 06 Jan, 2008

Richy wrote:-Golbez- napisał/a:
ma najnowszy (gra już ma parę ładnych miesięcy więc wątpie żeby był jeszcze "najnowszy") silnik graficzny
Pare miesiecy? Ta gra jest z 2004 roku ...
Oj znając życie Golbezik po prostu się przejęzyczył :P Chciał napisać parę ładnych lat, a napisał parę ładnych miesięcy. ;)
Last edited by Sony on Sun 06 Jan, 2008, edited 1 time in total.
------------------------------------------------------
Nobody Is Perfect --> My Name Is Nobody
------------------------------------------------------

-Golbez-
Poeta

Post by -Golbez- » Mon 07 Jan, 2008

Prawdę mówiąc to myślałem że jest gdzieś z okolic 2005 roku, ale co za różnica dwa lata w tę czy we wtę xD
"Armia baranów, której przewodzi lew, jest silniejsza od armii lwów prowadzonej przez barana"
"Stawiaj swoje wojska w pozycji, z której nie ma ucieczki i raczej umrą, niż zdołają się wycofać. Jeżeli nie ma ucieczki od śmierci, zarówno oficerowie jak i prości żołnierze dają z siebie wszystkie siły"
Hasu_z_Lasu d{-_-}b --> Reaktywacja!

Post Reply