Emulator NDS

Inne platformy

Moderators: RayNor, elektrolityk

Post Reply
navi
~[TipS Team FG ]~

Emulator NDS

Post by navi » Fri 16 Dec, 2005

Czy jest gdzieś działający emulator Nintendo DS??
Bo mam już kilka ale one nie działają!!

Richy
Przypał

Post by Richy » Sun 18 Dec, 2005

Nawet 30...
:?
Metal Gear Solid 3: Snake Eater - W tę gre sie nie gra... Tę gre się przeżywa...
Image

navi
~[TipS Team FG ]~

Post by navi » Sun 18 Dec, 2005

Richy wrote:Nawet 30...
:?
30??
Bo ja chce mieć Super Mario 64 DS, Ale na żadnym emulatorze nie działa!!

Sloma
Poeta

Post by Sloma » Sun 18 Dec, 2005

to moze nie wina emulatora ! tylko rom'u z grą ?

kalejdoskop
Poeta

Post by kalejdoskop » Tue 18 Jul, 2006

Raczej wątpię. Też próbuję odpalić tego roma na różnych emulatorach i bez skutku.Coś wyczytałem na forach, że podobno obecnie dostępne emulatory są w stanie emulować jedynie niektóre gry 2D na nintendo DS.
Każdy ma mózg, ale niektórzy zachowują się tak, jakby go nie mieli.

Richy
Przypał

Post by Richy » Wed 19 Jul, 2006

Wyobrażasz sobie sterowanie stylusem na klawiaturze? Ja nie bardzo...
Metal Gear Solid 3: Snake Eater - W tę gre sie nie gra... Tę gre się przeżywa...
Image

kalejdoskop
Poeta

Post by kalejdoskop » Fri 21 Jul, 2006

Sterowanie czym? Coś tam słyszałem o jakimś rysiku, ale nic o żadnym stylusie. A przecież gry takie jak wspomniane Mario 64 DS w ogóle nie potrzebują do "pełni szczęścia" wykorzystywania rysika.

Richy
Przypał

Post by Richy » Sun 23 Jul, 2006

Sam jesteś rysik :P. To sie nazywa stylus i jeśli nie wiesz do czego służy to mówi to samo przez się o twojej wiedzy konsolowej. Właśnie dla stylusa kupuje sie DS`a... litości.
Image

kalejdoskop
Poeta

Post by kalejdoskop » Mon 24 Jul, 2006

Akurat wiem do czego służy ten "stylus"(rysik,rysik,rysik :mrgreen:) . To takie cuś, na co "reaguje" dolny ekran nintendo ds (zresztą na obecność dwóch ekranów wskazuje nawet sama nazwa-DS-Dual Screen). Ja tam nie wiem, w czym problem-na emulatorze spokojnie możnaby zastąpić "stylusa" kursorem myszki, którym też przecież możnaby rysować/przemieszczać/obracać co się tylko by dało.

Richy
Przypał

Post by Richy » Tue 25 Jul, 2006

Ale to juz nie to samo i urok konsoli emulowanej w ten sposób pryska w mgnieniu oka... A mikrofon ds`owy zastapisz tym ze studia familiady? Hehe...
Plaski zrob dzial o konsolach bo dziwnie sie czuje w jakiejś emulacji ;/
Image

Snejker
Oglądacz

Post by Snejker » Sat 05 Aug, 2006

Richy: Żeby emulatory pisali sami ludzie bez wyobraźni tacy jak ty to by do dziś nie powstał żaden emulator ::[: Cłopie, emulacja ekranu dotykowego za pomocą klawiatury??? Przecież to kompletna bzdura jeżeli ma się zwykłą myszkę... (choć i tak emulacja rysika jest możliwa także za pomocą klawiatury - jak nie masz wyobraźni to jest to dla ciebie za trudne :lol: ). Emulacja mikrofonu?! Chłopie przecież to pestka. Można emulować mikrofon nawet bez użycia mikrofonu. Zresztą po co komu mikrofon w emulatorze NDS?
Jakby pójść twoim śladem myślenia to pewnie nikt by nie zrobił emulatora nawet starego GB, bo kto wsadzi kartridż do pc ;) Albo emulacja zapisu stanu bateryjnego, lub też emulacja pistoletu w nesie :mrgreen: Do tego powstał także emulator tak egzotycznej konsolki jak Virtual Boy, choć pewnie dla ciebie to nie do wyobrażenia :D
Zresztą chcesz zobaczyć emulację ekranu dotykowego i mikrofonu na pc? To ściągnij emulator Palma i zobacz jak to wygląda w praktyce.
Zresztą wiesz, że nawet na realnej konsolce trudno grać wykorzystując ekran dotykowy i w tym samym czasie klawisze...

Kalejdoskop, Navi: Faktycznie, żaden dzisiejszy emulator w praktyce żadnej gry nie odpali, bo większość to po prostu fake. Dzieś liczą się tylko pieniądze i liczba odwiedzin na stronkach i dlatego powstało tylko nędznych "emulatorów" NDS.
Na realną emulację tej konsolki trzeba będzie jeszcze trochę poczekać, bo na dzień dzisiejszy nie ma żadnego emulatora NDS.

Richy
Przypał

Post by Richy » Sat 05 Aug, 2006

Ekhm... po pierwsze zejdź ze mnie świeżak, bo zachowujesz się jakbym ci podpalił ogródek. Po drugie temat nie jest o mnie, ani o mojej wyobraźni.
Zresztą po co komu mikrofon w emulatorze NDS?
e... Nie przyszło ci na myśl, że są DSowe gry, które kożystają z mikrofonu? Takie jak WarioWare Touched! albo Feel the Magic XX/XY? Poprzez dmuchnięcie w mikrofon wywołujemy pożądaną akcję na ekranie. Zapewne są inne gry kożystające z tego urządzenia chcesz to poszukaj w internecie, ja sie kieszonkami, aż tak nie interesuje.
Snejker wrote:choć i tak emulacja rysika jest możliwa także za pomocą klawiatury
Ta... nie wątpie. Może sam napiszesz takowy emulator skoro twoja wyobraźnia jest tak rozwinięta? :D
Snejker wrote:Zresztą wiesz, że nawet na realnej konsolce trudno grać wykorzystując ekran dotykowy i w tym samym czasie klawisze...
Dlatego producenci gier starają się unikać takich sytuacji w ich produkcjach. Oni mają "wyobraźnie" :D.

Pozatym, gdybyś faktycznie posiadał tą... "wyobraźnie" wyczuł byś ironię w moich postach.
Całym urokiem DSa jest właśnie dotykowy ekran i nawet jeśli będzie można to kiedykolwiek emulować przy pomocy myszki czy czego kolwiek to i tak nie będzie to samo :/ Na tablecie bardziej, ale w przenośnych konsolach przedewszystkim chodzi właśnie o ich "przenośność"...
Image

Snejker
Oglądacz

Post by Snejker » Sun 06 Aug, 2006

Mikrofon: ok, mnie też zupełnie nie obchodzi które gry z NDS go wykorzystują (bo prawdę mówiąc uważam NDSa za, niestety, najgorszy dotychczasowy produkt Nintendo, głównie przez ten dotykowy ekran i wogóle czemu dwa, a nie jeden duży ekran???) jednak emulacja mikrofonu to bardzo prosta sprawa. Kupujesz najprostszy mikrofon za 5zł (choć da się taniej :lol: ) podłączasz do pc i teraz wystarczy odpowiedni emulator i już :D Ewentualnie jeżeli szkoda komuś 5zł to można sobie zrobić emulator mikofonu, żeby np. czytał z pliku dźwiękowego i uważał to jako ngrywanie przez mikrofon.
Emulator ekranu dotykowego: nie muszę pisać, bo jako tako można użyć fukcji wbudowanej w Windowsa, czyli używania strzałek jako ruchów myszką. Czyli np. klikasz strzałki i kursor przemieszcza się po ekranie, klikasz spację to uznaje to jako dotyk itd. Pamiętam miałem jeszcze jaki "symulator" myszki, dzięki któremu obsługiwało się kursorem za pomocą joypada.
Co do ironii, to proszę nie zasłaniaj się nią. Widać przecież, że nie miałeś pomysłu jak zastąpić ekran dotykowy i mikrofon z konsolki :D

Ok, kończę temat i już się nie odzywam. Sorki :D
PS. A na drugi raz to proszę nie podpalać moich ogródków ;)

Richy
Przypał

Post by Richy » Sun 06 Aug, 2006

Snejker wrote:(bo prawdę mówiąc uważam NDSa za, niestety, najgorszy dotychczasowy produkt Nintendo, głównie przez ten dotykowy ekran i wogóle czemu dwa, a nie jeden duży ekran???
He... No tak, są gusta i guściki, ale miliony ludzie na świecie myślą zupełnie inaczej. W USA gdzie premiera odbyla się pod koniec listopada 2004 do konca tego roku sprzedano 1,2miliony sztuk. W japonii premiera na początk grudnia 2004 sprzedaż do końca roku wyniosła - 1,6 mln sztuk. Teraz zastanówmy się, który mamy rok do tego dodajmy ukazanie się DS Lite`a który sprzedaje się lepiej niż ten zwykły ;). Dane sprzedazy z japonii wygladaja nastepujaco:
DS Lite - 262.453
PSP - 35.938
PlayStation2 - 22.288
Nintendo DS - 6.344
Oczywiście chodzi tutaj o jeden tydzień (któryś z lipca tego roku:P). Z usa i europy nie chce mi się szukać, ale miliony skośnookich nie mogą się mylić :D.

PS. Ogródki to dopiero początek :)
Image

Post Reply