The End Of Earth

Czyli wszystko co nie pasuje do powyższych kategorii

Moderator: RayNor

Czy wierzysz w nadchodzący koniec świata ?

Tak
3
43%
Nie
4
57%

Liczba głosów: 7

Awatar użytkownika
Sony
Poeta

The End Of Earth

Post autor: Sony » sob 01 lis, 2008

Dawno mnie nie było na forum :) Ostatnio ma się sporo spraw na głowie, ale skoro już "wróciłem" postanowiłem podzielić się z Wami pewną sprawą. Pewnego pięknego dnia (a właściwie wieczoru), gdy wróciłem z pracy, postanowiłem sobie pozapisywać tytuły filmów w pewnym programie do katalogowania (MediaMan),, żeby ich nie dublować. Tak się składa, że kolekcjonuję filmy (obecnie mam ich coś koło 1000)... W programie zapisuję sobie tytuł każdego filmu z płyty po angielsku i po polsku (no chyba że to polski film ;) ). W celu sprawdzenia tytułu polskiego konkretnego filmu wpisywałem na google jego tytuł i bezproblemowo polskie tłumaczenie tytułu znalazłem :)
W pewnym momencie natknąłem się na płytkę, na której widniał napis "2012 Doomsday".
Myślałem, że to oddzielne tytuły filmów, no więc inteligentnie wpisałem w google "2012" (nie wiem po co --> polskie tłumaczenie byłoby identyczne :mrgreen: ). Jednak gdy nacisnąłem enter ukazał mi się arcyciekawy link do pewnej stronki. I w ten oto sposób zainteresowałem się artykułem "Świat się zmieni - rok 2012". Nawiązując do sedna w 2012 roku jest przewidywany koniec świata. Coś już wcześniej słyszałem na ten temat, ale to co teraz przeczytałem rozwiało moje wątpliwości w pewnym sensie :) Kalendarz Majów, który do tej pory przewidywał wszystkie zdarzenia z niemalże perfekcyjną dokładnością kończy się właśnie w roku 2012, Egipcjanie również przewidują w tym roku coś okropnego... Wszystko tyczyć się ma słońca, które co 11500 tysiąca lat wykazuje hiperaktywność, która ma bardzo niszczące działanie na naszą planetę. Czemu są tak nagłe zmiany klimatu, czemu natura pokazuje nam ciągle że coś jest nie tak ? Ekolodzy obstają przy efekcie cieplarnianym, jednak wg mnie nie mają racji, nie można mówić o żadnym efekcie cieplarnianym spowodowanym ingerencją człowieka, spalinami etc.
Prosty przykład: Wybuch jednego wulkanu dostarcza do atmosfery tyle CO2 co ludzkość przez 3 lata. Nadal jakieś pytania ? Wszystko dzieje się przez słońce, oczywiście kolejną sprawą są asteroidy itede ale to już inna bajka. Zapraszam wszystkich do zapoznania się z fascynującą lekturą, którą poniekąd "odkryłem" hehe ;) Posiadłem już myślę sporawą wiedzę na ten temat, dużo poczytałem, ale nie będę tu wszystkiego opisywał, ponieważ wielu z Was uważałoby mnie za kretyna, dziwaka i wariata. Najlepiej jest samemu się tym zainteresować i zgłębić tą 'tajemnicę'. Wspomnę jedynie, że koniec świata ma rozpocząć się 21.12.2012r.
Przebiegunowanie, ogromne pole magnetyczne, zniszczenie wszystkich danych w formie elektronicznej etc.

Ale po kolei:

Początek końca --> 21 grudnia 2012r.
Wywiad z Patrykiem Gerylem - astrofizykiem belgijskim, który przez kilka ostatnich lat zajmuje się właśnie sprawą końca świata, wydał książkę "Proroctwo Oriona na rok 2012".
LINK z wywiadem.

Projekt Cheops - projekt mający na celu uchronić Ziemię przed katastrofą.
LINK nasuwający wątpliwości i własną teorię na temat nadchodzącego końca.

Ogólny link z informacjami na powyższy temat.
Link ogólnikowy.

GORĄCO POLECAM.

P.S. ODWIEDŹCIE STRONY W KOLEJNOŚCI PODANEJ PRZEZE MNIE! To ważne. Wtedy lepiej pojmiecie całą sprawę.

Pozdrawiam! :)
------------------------------------------------------
Nobody Is Perfect --> My Name Is Nobody

Awatar użytkownika
Keikuz
Partyjny :-)

Post autor: Keikuz » pt 07 lis, 2008

Dzieki nie ma to jak spieprzyc komus urodziny :P Ale wierze
Wiem że nic niewiem - Sokrates

bolger
Oglądacz

Post autor: bolger » pt 07 lis, 2008

A ja myślałem, że świat miał się skończyć w 2000 roku za sprawą ujawnienia tajemnicy Św. Magdaleny przez Opus Dei. . .

A tak na serio: ludzie sami doprowadzą do końca świata. Zrozpaczeni po Euro 2012 (niestety, stadionów na czas nie wybudowano) Polacy wybierają na ministra gospodarki Krzysztofa Kononowicza. A dalej poszło jak z płatka.

Bułka z masłem.
i domino

Awatar użytkownika
macciekk21
Poeta

Post autor: macciekk21 » wt 11 lis, 2008

Sranie w banie. Nie wierzę.

Awatar użytkownika
Sony
Poeta

Post autor: Sony » czw 13 lis, 2008

macciekk21 pisze:Sranie w banie. Nie wierzę.
Ok, masz prawo do własnego zdania. Pytanie jednak czy zapoznałeś się ze wszystkimi materiałami dotyczącymi tego tematu (?)...

Prawda jest taka, że nie ma się zielonego pojęcia o czymś o czym się nie próbuje dowiedzieć i gadanie "Sranie w banie. Nie wierzę." jest olaniem tematu.

Prosta reguła:
1. Przeczytaj temat.
2. Zapoznaj się dogłębnie z materiałami.
3. Dopiero teraz się wypowiadaj.

Zapewne jednak większość woli olać sprawę, bo szkoda w ogóle czasu na zainteresowanie się tematem. Cóż... Wasz wybór :)

Awatar użytkownika
Nosferatu
MVP Fajnegry

Post autor: Nosferatu » śr 10 gru, 2008

Jak najbardziej wierze ale nie emocjonuje sie tym az tak bardzo...ot po prostu wyginiemy:)

Swoja droga nie uwazacie ze egipcjanie byli tak doskonałą technologicznie cywilizacja jak na swoj okres i ot tak wygineli:)
Każdy pozytywny głos się liczy więc wchodzimy i głosjemy
http://studenckihumor.pl/ranking.php?id=904&sort=visitA
Nigdy nie gadaj z debilem - najpierw zniży Cie do swojego poziomu a potem pokona posiadaną wiedzą!!
---------------------------------------------------
REWOLUCJA

Awatar użytkownika
hellcabber
Poeta

Post autor: hellcabber » śr 10 gru, 2008

jeśli uważasz, że Egipcjanie wygineli to gratuluję...
to drinkin' some or to drinkin' little some more ?

Awatar użytkownika
Sony
Poeta

Post autor: Sony » śr 10 gru, 2008

Jak najbardziej wierze ale nie emocjonuje sie tym az tak bardzo...ot po prostu wyginiemy:)

Swoja droga nie uwazacie ze egipcjanie byli tak doskonałą technologicznie cywilizacja jak na swoj okres i ot tak wygineli:)
Cosik z doskonałości mieli, ale sami nie wybudowali piramid (jeśli tą doskonałość m.in. masz na myśli)... Mnie ta sprawa zafascynowała i chciałem się podzielić tym faktem z innymi, którzy nie mieli nawet pojęcia o tym... A czy ot po prostu wyginiemy to się jeszcze okaże... Jeśli zapoznałeś się z większą ilością materiałów to będziesz wiedział o co chodzi...

Awatar użytkownika
Nosferatu
MVP Fajnegry

Post autor: Nosferatu » czw 11 gru, 2008

Prawda jest tak że ten temat fascynuje mnie już od dłuższego czasu. I naprawdę wierzę że on nastąpi a wszystko na to wskazuje (w zastraszającym tempie rośnie liczba pasiek które wymierają w USA i na półwyspie iberyjskim - a gdy 60% pszczół wymrze do 2011 to zagłada jest już ponoć nieunikniona)
Kolejną przesłanką (którą postaram się udowodnić jak znajdę to w moich przeogromnych zakładkach) jest fakt wdrażania różnych programow mających na celu ochrone jak najwiekszej ilosci osob...Z artykułów jasno wynika ze do 2015 zalane zostaną wszystkie obszary do 2000 m.n.p.m. Na stronie rządu Finlandii (głównej) była informacja poprzedzona zdjęciami i wogole jak to organizacja rządowa wspierana przez rząd rozpoczęła pracę na budową bunkrów w górach ktróre pozowliłyby ludzią przeżyć do 2 lat po katastrofie
Co do samej katastrofy to nie myślcie że to się zacznie i skonczy jednego dnia - w większości materiałów jest wyraźnie napisane że 90% ludności świata wyginie do 4 lata od 2012.

co do egipcjan
ok złe słowo wyginęli
Też jest gdzies w materiałach napisane że w piramidach znajdują sie freski obrazujmące konstelacje gwiaz z półkuli pólnocnej a jak wiadomo grecy nie zapuszczali sie tak głęboko we nieznane lądy.
Poza tym była to jedna z największych cywilizacji swego okresu która na temat końca świata wiedziała niebo więcej niż my... Ich przekłady astronomiczne nadal w 20% pozostają niezrozumiałe dla dzisiejszych naukowców. A co do wyginięcia to użyłem złego słowa.
Ale czy nie wydaję wam się że jak sie wszystko "wyzeruje" to znowu po częsci cofniemy sie w rozwoju o kilkadziesiat lat?? A gdy znowu minie kilka tysięcy lat od tego 2012 roku to ludzie będą uczyli się o nas jak o ludziach pierwotnych, od których powstał świat tak jak my teraz robimy to o tych jaskiniowcach itp.??

Temat rzeka panowie...radzę zapoznać się z wszystkimi materiałami:)
I jeszcze jedna ciekawa rzecz NASA, wraz z kilkoma innymi organizacjami (jakies zrzeszenie geologow itp nazw nie pamietam) nie wydały żadnego oswiadczenia jakoby ten koniec swiata był tylko wymyslony, informacje bylyby nieprawdziwe itp.
A tak dotychczas robili od poczatku ich istnienia, kazda teorie konca swiata obalali w naukowcy hpisamch oswiadczeniach...
Każdy pozytywny głos się liczy więc wchodzimy i głosjemy
http://studenckihumor.pl/ranking.php?id=904&sort=visitA
Nigdy nie gadaj z debilem - najpierw zniży Cie do swojego poziomu a potem pokona posiadaną wiedzą!!
---------------------------------------------------
REWOLUCJA

Awatar użytkownika
Sony
Poeta

Post autor: Sony » czw 11 gru, 2008

Zacznijmy od tego, że drastycznego końca świata można uniknąć, natomiast piramida Cheopsa kryje coś bardzo interesującego. Zarówno Ona jak i sam grobowiec Cheopsa, który jest tuż obok niej. Dłuuugo by opowiadać :)
Przy złych wiatrach za 4 lata wszystkie płyty CD/DVD i całą elektronikę będziemy mogli sobie w buty wsadzić :)

Awatar użytkownika
Uciex
Poeta
Kontakt:

Post autor: Uciex » czw 11 gru, 2008

Nosferatu pisze:Na stronie rządu Finlandii (głównej) była informacja poprzedzona zdjęciami i wogole jak to organizacja rządowa wspierana przez rząd rozpoczęła pracę na budową bunkrów w górach ktróre pozowliłyby ludzią przeżyć do 2 lat po katastrofie
Fallout \o/
Matti Hautameki okaże się dzieckiem przeznaczenia i uratuje resztę ludzkości ;)

Troszkę nie chce mi się w to wierzyć wszystko, po tym gdy bylo tyle szumu o 2000 i już prawie wszyscy byli pewnie że w tą sylwestrową noc wszystkich h** strzeli xD ale nadal nie wiem jakim cudem tu egzystujemy :roll:

nie no, trochę lipa, bo umówiłem się z laską w 2013 a jak będzię koniec świata to nie przyjdę i się tylko wkurzy... :/ potem będę sie tłumaczył, że to przez koniec świata i takie tam... nie uwierzy, się zdenerwuje i tyle będzie z randki :(
Ostatnio zmieniony czw 11 gru, 2008 przez Uciex, łącznie zmieniany 3 razy.
TOP 5 OF WEEK
Obrazek

ODPOWIEDZ