Szkoła ponadgimnazjalna

Czyli wszystko co nie pasuje do powyższych kategorii

Moderator: RayNor

Awatar użytkownika
daro11l
Poeta
Kontakt:

Szkoła ponadgimnazjalna

Post autor: daro11l » wt 05 lut, 2008

Jestem w 3 klasie gimnazjum i wiem już do jakiej szkoły pójdę a raczej zespołu szkół i tu jest problem bo jest ich kilka:
Technikum Samochodowe na podbudowie gimnazjum

Zawód: - technik mechanik - specjalizacja: obsługa i naprawa pojazdów samochodowych

- technik pojazdów samochodowych

nauka trwa 4 lata

Zasadnicza Szkoła Zawodowa Nr 9 na podbudowie gimnazjum

Zawód: - mechanik pojazdów samochodowych

- elektromechanik pojazdów samochodowych

nauka trwa 3 lata

VIII Liceum Profilowane na podbudowie gimnazjum

profile: -mechatroniczny

-mechaniczne techniki wytwarzania

nauka trwa 3 lata

Najbardziej mnie interesuje elektromechanika ale to zawodówka co zrobić??
Ostatnio zmieniony wt 05 lut, 2008 przez daro11l, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

Awatar użytkownika
zelek31
Poeta

Post autor: zelek31 » wt 05 lut, 2008

Synku nieważne jaką szkołę z powyższych wybierzesz i tak będziesz po tym zbierać truskawki w holandii albo zamiatać ulice w polsce
Rewolucja jest blisko... na ulice wyjdą dzieci...

-Golbez-
Poeta

Post autor: -Golbez- » wt 05 lut, 2008

Sądzę że powinieneś sam wszystko od nowa przemyśleć od A do Z, ponieważ trudno żeby ktoś Ci radził w tak ważnym rozstaju dróg na jakim się znalazłeś ;) Jedyne co mogę powiedzieć to, to że na pierwszy rzut oka najlepszym wyborem jest technikum. Po jego ukończeniu możesz napisać maturę (co jest sporym plusem) a dodatkowo już masz zawód. Do tego masz zajęcia teoretyczne z praktykami. Tam też jest największe prawdopodobieństwo że nauczysz się dużo o swoim zawodzie. Jeśli chodzi o szkołę zawodową... bardzo słaby wybór (jak dla mnie), szkoła bez przyszłości. Lubią tam uczęszczać nieuki itp. a musisz brać od kogoś częściowy przykład. Jedyny plus zawodówki (bo widzę że głównie wachasz się między Tech. a Zaw.) to że oferuje Ci kierunek na który najbardziej byś chciał uczęszczać czyli elektromechanika. Tutaj już sam musisz zdecydować. Co do Liceum Profilowanego, te szkoły już umarły śmiercią naturalną ot co (najgorszy wybór).

Dobrym "rozwiązaniem" jest też przejście się do każdej ze szkół i popytania się co te szkoły oferują, jak odbywają się zajęcia, itp. Dzięki temu możesz dowiedzieć się paru istotnych rzeczy które być może (podkreślam) ułatwią Ci wybór.
"Armia baranów, której przewodzi lew, jest silniejsza od armii lwów prowadzonej przez barana"
"Stawiaj swoje wojska w pozycji, z której nie ma ucieczki i raczej umrą, niż zdołają się wycofać. Jeżeli nie ma ucieczki od śmierci, zarówno oficerowie jak i prości żołnierze dają z siebie wszystkie siły"
Hasu_z_Lasu d{-_-}b --> Reaktywacja!

Awatar użytkownika
Richy
Przypał

Post autor: Richy » wt 05 lut, 2008

Liceum profilowanego nawet nie bierz pod uwage - nic poza matura tak naprawde nie dostaniesz. Zawodowka - no jesli nie chce ci sie uczyc to ok. Technikum to najlepsze rozwiazanie jesli chcesz pracowac w tym zawodzie. Masz mature i papier po zdanym egzaminie.
Metal Gear Solid 3: Snake Eater - W tę gre sie nie gra... Tę gre się przeżywa...
Obrazek

Awatar użytkownika
zelek31
Poeta

Liceum profilowane to najlepszy typ szkoły, sam jestem szczęśliwym absolwesntem to wiem. Pozdro dla wszystkich profilowanych.

-Golbez-
Poeta

Post autor: -Golbez- » wt 05 lut, 2008

daro11l, to juz wiesz czego NAPEWNO nie wybierać xD
"Armia baranów, której przewodzi lew, jest silniejsza od armii lwów prowadzonej przez barana"
"Stawiaj swoje wojska w pozycji, z której nie ma ucieczki i raczej umrą, niż zdołają się wycofać. Jeżeli nie ma ucieczki od śmierci, zarówno oficerowie jak i prości żołnierze dają z siebie wszystkie siły"
Hasu_z_Lasu d{-_-}b --> Reaktywacja!

Awatar użytkownika
sali
Prawie aktywny użytkownik

Post autor: sali » wt 05 lut, 2008

zelka sie nie sluchaj bo chba sam nie wie co mowi odpekalem 3 lata w liceum profilowanym co prawda mam mature ale co mi z tego skoro nie mam zawodu ;/ do zawodowki sie nie wybieraj bo matura w dzisiejszych czasach to minimum no chyba ze jedziesz za granice dobrym posunieciem jest technikum masz mature, zawod a i na studia mozesz isc no ale to wszystko zalezy od ciebie

belt666
Poeta

Post autor: belt666 » wt 05 lut, 2008

-Golbez- pisze:wachasz się
[']

daro na twoim miejscu poszedlbym do technikum . Nie dosc ze robisz to co lubisz ( inaczej nie wybralbys samochodowki , tylko inne ) , masz juz po tym zawód , a co najwazniejsze WIEDZE PRAKTYCZNĄ. Sam uwielbiam grzebac i dłubać w autach , niestety jestem samoukiem i sam zaluje ze nie poszedlem do technikum samochodowego,tylko do liceum. Po technikum robisz maturę i idziesz na politechnike na wydzial mechaniczny na przykład. Bajka.

Awatar użytkownika
madrav
Poeta

Post autor: madrav » wt 05 lut, 2008

Liceum tylko i wylacznie wtedy jesli pojdziesz na studia humanistyczne/artystyczne czy cos w tym rodzaju. Jesli rozwazasz politechnike albo zakonczenie edukacji na maturze, wal do technikum, bo pozniej nawet latwiej z praca / na studiach jest.

Ja osobiscie konczylem liceum jezykowe, przydaje sie znajomosc jezykow obcych, ale do studiow nie przygotowalo mnie to ni chu chu, wiec na poczatku musialem nadrabiac zaleglosci w stosunku do kolesi po technikach.
Ostatnio zmieniony wt 05 lut, 2008 przez madrav, łącznie zmieniany 1 raz.
uwazaj na wilki, men!
Obrazek

belt666
Poeta

i tu sie mylisz. Fakt, ludzie po technikach maja na danych kierunkach studiów duzo łatwiej z racji tego,iż polowy przedmiotow nie musza sie juz uczyc od podstaw. Niestety, kuleją strasznie z np. matematyką ( która jest podstawą na pierwszych semestrach na kazdej politechnice ) .Znam z autopsji .

Awatar użytkownika
madrav
Poeta

wiesz, prawda jest taka, ze jak ktos konczy LO humanistyczne, to tez bedzie kulal
uwazaj na wilki, men!
Obrazek

Awatar użytkownika
zelek31
Poeta

Koleś dawaj do liceum na jakiś mocny profil, potem idź na prawnika i zarabiaj grube bańki jako adwokat na mordercach.

belt666
Poeta

madrav pisze:wiesz, prawda jest taka, ze jak ktos konczy LO humanistyczne, to tez bedzie kulal
wiadomo,że jak ktoś z góry zakłada sobie ,ze po LO chce isc na politechnike,to przykłada sie do matematyki i fizyki i zdaje z tego maturę. Jeżeli chce isc na polibudę po humanistycznym z maturą z wosu i historii to juz jego problem :razz:

Awatar użytkownika
madrav
Poeta

hehe niby tak, czasem jednak do samego konca nie wiadomo co sie chce robic pozniej
uwazaj na wilki, men!
Obrazek

Awatar użytkownika
Uciex
Poeta
Kontakt:

Post autor: Uciex » wt 05 lut, 2008

Ja jestem po liceum profilowanym i wiem ja też kulałem z matmą teraz na I semestrze na politechnice ale udało sie. Wszędzie będzie się kuleć z matmą chyba, że ma się w liceum/technikum rozszerzoną bądź z tego przygotowujesz sie pisać maturę,wtedy z pewnością zdobędziesz o wiele większą wiedzę niż na samych lekcjach.

Szczerze powiedziawszy do której szkoły byś nie poszedł po tych kierunkach jest w Polsce przyszłość bo teraz brakuje takich ludzi ;) ale ja bym wybrał technikum dla bezpieczeństwa :)
TOP 5 OF WEEK
Obrazek

ODPOWIEDZ