Realia w Polskim szkolnictwie...

Czyli wszystko co nie pasuje do powyższych kategorii

Moderator: RayNor

-Golbez-
Poeta

Realia w Polskim szkolnictwie...

Post autor: -Golbez- » pt 01 lut, 2008

http://www.gazetawyborcza.pl/1,76842,4888198.html
Jeśli to prawda, to "no comments"...
Ostatnio zmieniony pt 01 lut, 2008 przez -Golbez-, łącznie zmieniany 1 raz.
"Armia baranów, której przewodzi lew, jest silniejsza od armii lwów prowadzonej przez barana"
"Stawiaj swoje wojska w pozycji, z której nie ma ucieczki i raczej umrą, niż zdołają się wycofać. Jeżeli nie ma ucieczki od śmierci, zarówno oficerowie jak i prości żołnierze dają z siebie wszystkie siły"
Hasu_z_Lasu d{-_-}b --> Reaktywacja!

Awatar użytkownika
Uciex
Poeta
Kontakt:

Post autor: Uciex » pt 01 lut, 2008

Hmm... przedstawiony jest tutaj bohater jako poszkodowany i skrzywdzony, ale sądzę że to specjalny chwyt literacki, aby sprowokować czytelników poprzez to jak tu jest strasznie i normalnie drugi Czarnobyl.

Ja osobiście uważam, że taka osoba powinna zapoznać się ze zwyczajami, przyzwyczaić do innych realiów, bo wiadomo że co kraj to obyczaj, a jak się gość po tygodniu wkurza i sobie wyjeżdża no to chyba coś nie tak... z pewnością jakby dłużej został wkońcu do wszystkiego by doszedł
-Golbez- pisze:Jeśli to prawda, to "no comments"...
pewnie pisząc to odrazu obwiniasz szkołę. Ale też zauważ, że to nie ich wina, że tyle kasy dostają, a jednak próbują dobrych nauczycieli sprowadzać.

Może jak dorośniesz (chodź nie uważam, się jakimś specjalnie dojrzałym człowiekiem) będziesz miał bardziej obiektywne spojrzenie na niektóre sprawy niż tylko tak jak Ci podają na tacy.
Ostatnio zmieniony pt 01 lut, 2008 przez Uciex, łącznie zmieniany 1 raz.
TOP 5 OF WEEK
Obrazek

-Golbez-
Poeta

Post autor: -Golbez- » pt 01 lut, 2008

Uciex pisze:
-Golbez- pisze:Jeśli to prawda, to "no comments"...
pewnie pisząc to odrazu obwiniasz szkołę. Ale też zauważ, że to nie ich wina, że tyle kasy dostają, a jednak próbują dobrych nauczycieli sprowadzać.

Może jak dorośniesz (chodź nie uważam, się jakimś specjalnie dojrzałym człowiekiem) będziesz miał bardziej obiektywne spojrzenie na niektóre sprawy niż tylko tak jak Ci podają na tacy.
Dobrze że dodałeś zapobiegawczo "pewnie" :P Gdybym miał kogoś obarczyć winą w tej chwili to każdemu zebrałoby się po trochu. Dobrze wiem że szkolnictwo i cały ten system nie opiera się na jednym budynku i paru nauczycielach, więc trudno obwiniać tylko ich. Po części można powiedzieć że wina stoi również po stronie nauczyciela ponieważ nie przewidywał takiego rozwoju wypadków. W końcu 160zł za 8 godzin to niemało i można by się nieco poświęcić.
Więc moje "no comments" obejmowało i ministerstwo edukacji, i tych pod nimi jak i same LO. Przed chwilą bym dodał jeszcze nauczyciela, ale gdybym miał porównać warunki zwykłej szkoły na zachodzie a naszych renomowanych (!!) to faktycznie coś tu nie gra i trudno go tu obarczać winą (przypominam że Jesteśmy w Europie i Unii Europejskiej, więc musimy jako tako prezentować jakiś poziom). Zwłaszcza że chciał się przyłożyć do pracy a poprostu nie mógł...
Co do mojego obiektywizmu, mam raczej zwyczaj patrzeć na daną sytuację z oczu osoby trzeciej bez wyjatków, więc musisz mnie chyba czytać dość opacznie :P Myślę że nie bez powodu moi znajomi radzą się mnie w różnych (dosłownie) sprawach. Nawet gdy przystanie mi gadać z gościem, z którym się nie lubię, odstawiam swoje niechęci. Coś w tym jednak musi być ;)

Mój jakże "obiektywny" wniosek na koniec:
Masz pieniądze? Znasz język Angielski? Tak? To wyjeżdzaj w pizduuuuuu na zachód! Masowa emigracja trwa! Może gdy zostanie sam rząd w kraju, to wtedy coś się zmieni na lepsze :P
Ostatnio zmieniony pt 01 lut, 2008 przez -Golbez-, łącznie zmieniany 2 razy.
"Armia baranów, której przewodzi lew, jest silniejsza od armii lwów prowadzonej przez barana"
"Stawiaj swoje wojska w pozycji, z której nie ma ucieczki i raczej umrą, niż zdołają się wycofać. Jeżeli nie ma ucieczki od śmierci, zarówno oficerowie jak i prości żołnierze dają z siebie wszystkie siły"

Awatar użytkownika
Uciex
Poeta
Kontakt:

Post autor: Uciex » sob 02 lut, 2008

-Golbez- pisze:Dobrze że dodałeś zapobiegawczo "pewnie" :P Gdybym miał kogoś obarczyć winą w tej chwili to każdemu zebrałoby się po trochu. Dobrze wiem że szkolnictwo i cały ten system nie opiera się na jednym budynku i paru nauczycielach, więc trudno obwiniać tylko ich. Po części można powiedzieć że wina stoi również po stronie nauczyciela ponieważ nie przewidywał takiego rozwoju wypadków. W końcu 160zł za 8 godzin to niemało i można by się nieco poświęcić.
Więc moje "no comments" obejmowało i ministerstwo edukacji, i tych pod nimi jak i same LO. Przed chwilą bym dodał jeszcze nauczyciela, ale gdybym miał porównać warunki zwykłej szkoły na zachodzie a naszych renomowanych (!!) to faktycznie coś tu nie gra i trudno go tu obarczać winą (przypominam że Jesteśmy w Europie i Unii Europejskiej, więc musimy jako tako prezentować jakiś poziom). Zwłaszcza że chciał się przyłożyć do pracy a poprostu nie mógł...
Co do mojego obiektywizmu, mam raczej zwyczaj patrzeć na daną sytuację z oczu osoby trzeciej bez wyjatków, więc musisz mnie chyba czytać dość opacznie :P Myślę że nie bez powodu moi znajomi radzą się mnie w różnych (dosłownie) sprawach. Nawet gdy przystanie mi gadać z gościem, z którym się nie lubię, odstawiam swoje niechęci. Coś w tym jednak musi być ;)
Acha, dzięki za te wyczerpujące wyjaśnienie :) bo czytając ten artykuł,a potem Twój krótki komentarz odrazu naszła mnie myśl, że pomyślisz tak jak tutaj przedstawiają tą szkołę, bo niby obiektywnie tam piszą, ale czytając to ma się raczej subiektywne uczucia na temat szkoły :] W każdym bądź razie, sorki za złą interpretację, ale w sumie tamto wyjaśnienie może też tyczyć się innych osób czytających to, aby chwile sie zastanowili niż mieli odrazu pisać jaka ta szkoła musiała być popieprzona :] więc również dzięki za zmotywowanie mnie do napisania tamtego małego spostrzeżenia i wyjaśniena ;) pozdróweczka ;)
TOP 5 OF WEEK
Obrazek

-Golbez-
Poeta

Post autor: -Golbez- » sob 02 lut, 2008

Hehe, jak to powiadają - nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło xD

Awatar użytkownika
zelek31
Poeta

Post autor: zelek31 » sob 02 lut, 2008

Służba zdrowia w stanie krytycznym, tak samo tragiczny jest stan dróg publicznych, stocznie i huty na skarju bankructwa, a oni nabierają wody w usta. REwolucja jest blisko
Rewolucja jest blisko... na ulice wyjdą dzieci...

Awatar użytkownika
Uciex
Poeta
Kontakt:

Post autor: Uciex » sob 02 lut, 2008

Służba zdrowia w stanie krytycznym, tak samo tragiczny jest stan dróg publicznych, stocznie i huty na skarju bankructwa, a oni nabierają wody w usta. REwolucja jest blisko
sam jesteś kur... służba zdrowia.

Przeczytaj a potem sie ćwoku wypowiadaj
Ostatnio zmieniony sob 02 lut, 2008 przez Uciex, łącznie zmieniany 1 raz.
TOP 5 OF WEEK
Obrazek

-Golbez-
Poeta

Dzięki Tobie Uciex, od przeczytania Twojego ostatniego postu mam ciągle uśmiech na twarzy ^^. Ide do pizzerii i po drodze wbija się na mnie dwóch typów z pod ciemnej gwiazdy (jak to Nowa Huta). Przy nich Zelek by się rozleciał jak kopnięta wieża z klocków LEGO. Ja się odwracam, uśmiecham się i oni zakłopotani odchodzą xD Aczkolwiek nie przeczę że byłem już gotowy lać kluczami po oczach :P
Zresztą stwarzałem lekkie zainteresowanie wsród ludzi, ponieważ wszyscy zawsze zamuleni, smutni a ja na odwrót xD Mam poprostu taki pogodny charakter ^^

Awatar użytkownika
zelek31
Poeta

-Golbez- pisze:Przy nich Zelek by się rozleciał jak kopnięta wieża z klocków LEGO
Ty ziomek, myślisz że jak ktoś jest z nowej huty i nosi szerokie dresy i bluzę z kapturem to jest kozakiem? Nie, nie jest kozakiem, bo taki osobnik jedynie kradnie, pije i ćpa. Niczego nie trenuje, więc jest leszcze, a kozaczy jedynie w grupie i okrada staruszki z torebek. Tacy kolesie to kompletne lamus.

-Golbez-
Poeta

Na dresów szkoda byłoby mi kluczy ^^ A żadnych tego typu magicznych istot nie spotkałem (moze wychodzą w nocy jak nietoperze)

Awatar użytkownika
zelek31
Poeta

Golbez ty chudzielcu

-Golbez-
Poeta

Post autor: -Golbez- » pn 04 lut, 2008

zelek31 pisze:Golbez ty chudzielcu
Ale żeś mi pojechał -____- haha sry wszystkich ale nie wytrzymam ze śmiechu, ide stąd xdDDD
Zelek31, w głowie coś trzeba mieć, a Ty niestety zamiast mózgu masz gąbkę jak ten potwór z Cloverfielda ^^
Ostatnio zmieniony pn 04 lut, 2008 przez -Golbez-, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
zelek31
Poeta

Post autor: zelek31 » pn 04 lut, 2008

Moja gąbka jest mądrzejsza od twojej

Awatar użytkownika
Sony
Poeta

Post autor: Sony » pn 04 lut, 2008

zelek31 pisze:Moja gąbka jest mądrzejsza od twojej
Widzę, że się nawet przyznajesz, że mózgu nie masz :P
------------------------------------------------------
Nobody Is Perfect --> My Name Is Nobody
------------------------------------------------------

ODPOWIEDZ