"Satellite could plummet to Earth"

Czyli wszystko co nie pasuje do powyższych kategorii

Moderator: RayNor

-Golbez-
Poeta

"Satellite could plummet to Earth"

Post autor: -Golbez- » ndz 27 sty, 2008

http://news.bbc.co.uk/2/hi/science/nature/7211443.stm
W wielkim skrócie:
Amerykanie stracili kontrolę nad jedną ze swoich satelit szpiegowskich, Ci którzy uczyli się co nieco na fizyce, wiedzą co nas czeka. Satelita przyciągana przez grawitację Ziemii zacznie spadać z coraz większą prędkością na Ziemię i ma pierdolnąć gdzieś w rejony oceanu (według rządu USA). Oczywiście trudno im zaufać a jeszcze większe wątpliwości budzi to, że jakoby jeden z dziennikarzy BBC który ma znajomości w rządzie, mówi że owa satelita ma uderzyć w... miasto. Narazie trudno powiedzieć gdzie konkretnie, ponieważ specjaliści muszą obliczyć takie rzeczy jak siłę przyciągania Ziemii, opór powietrza, obrót Ziemii wokół swojej osi itd. wynika z tego że być może los tysięcy (lub wielokroć więcej) ludzi leży w rękach paru "jajogłowych". Sama satelita waży 3200 kilogramów. Wydaje się mało, ale należy pamiętać że będzie spadać na Ziemię z nieprawdopodobną prędkością. Już kilkumetrowe meteory robią ogromne zniszczenia nie wspominająć o takiej kupie blach i kabli. Należy również wliczyć do tego wysokie (śmiertelne) promieniowanie które nastąpi w miejscu katastrofy.
"Armia baranów, której przewodzi lew, jest silniejsza od armii lwów prowadzonej przez barana"
"Stawiaj swoje wojska w pozycji, z której nie ma ucieczki i raczej umrą, niż zdołają się wycofać. Jeżeli nie ma ucieczki od śmierci, zarówno oficerowie jak i prości żołnierze dają z siebie wszystkie siły"
Hasu_z_Lasu d{-_-}b --> Reaktywacja!

Awatar użytkownika
XUL
Poeta

Post autor: XUL » ndz 27 sty, 2008

Golbez ty to sie w starscream'a zamieniasz powoli :D ;)
Czas przemyśleń i rozważań

Awatar użytkownika
RayNor
Przypał

Post autor: RayNor » ndz 27 sty, 2008

Hmm tyle że duża część satelit która już spadała, spalała się w atmosferze, ew spadaly do oceanow.
Nie ma powodow do paniki, bo nawet jesli spadnie na ląd to na Nasz Pałac Prezydencki, ew na ulice Wiejską...
[center]Wasz ukochany MORDEK :D
Żeby mi się chciało tak, jak mi się nie chce!

Ide sie pochlastać za debilność userów!

belt666
Poeta

Post autor: belt666 » ndz 27 sty, 2008

nie porównuj satelity do meteorytu. Meteoryt ma nna twardosc i gestosc i fakt , moze wyrzadzic powazne szkody. Satelita rozpadnie sie w atmosferze,bo nie jest przystosowany do takich predkosci/oporow/temeratury .

jak mialem 17 lat to tez wierzylem w teksty w stylu "dziennikarz ktory ma znajomosci w rzadzie USA " :lol:

-Golbez-
Poeta

Post autor: -Golbez- » ndz 27 sty, 2008

W tym myk, że owa satelita ma właśnie nie spalić się w atmosferze jak powszechnie się przypuszcza.
jak mialem 17 lat to tez wierzylem w teksty w stylu "dziennikarz ktory ma znajomosci w rzadzie USA "
A mieć znajomości to żaden problem, pod warunkiem że ma się zielone ^^ Przecieki są wszechobecne, wystarczy że jeden chce pogrążyć drugiego który sprawia nad tym czy siamtym odpowiedzialność. Ludzie z natury nie znoszą konkurencji nie ważne czy byliby to politycy, dziennikarze czy zwykli sąsiedzi. Więc czasem taki "przeciek" jest celowy bo dobry dla tych co chcą się wybić.
Zresztą nie napisałem że wierzę, tylko że jest taka pogłoska. Aczkolwiek gdy taki dziennikarz (zwłaszcza z prestiżowej BBC) wysilał by się na kłamstwo, to raczej czeka go wypad z pracy niż awans. Należy pamiętać że nie są to zwykłe brukowce.

EDIT:
Żeby nie było, newsa podałem jako ciekawostke, przecież o panice nie ma mowy (no albo że spadnie na Tokio [strasznie bym tego żałował])
Ostatnio zmieniony ndz 27 sty, 2008 przez -Golbez-, łącznie zmieniany 3 razy.
"Armia baranów, której przewodzi lew, jest silniejsza od armii lwów prowadzonej przez barana"
"Stawiaj swoje wojska w pozycji, z której nie ma ucieczki i raczej umrą, niż zdołają się wycofać. Jeżeli nie ma ucieczki od śmierci, zarówno oficerowie jak i prości żołnierze dają z siebie wszystkie siły"
Hasu_z_Lasu d{-_-}b --> Reaktywacja!

Awatar użytkownika
zelek31
Poeta

Post autor: zelek31 » ndz 27 sty, 2008

-Golbez-, proponuje wyjść czasem z domu, bo zaczyna ci palma odbijać synu
Rewolucja jest blisko... na ulice wyjdą dzieci...

Awatar użytkownika
Starscream
Poeta

Post autor: Starscream » pn 28 sty, 2008

XUL pisze:Golbez ty to sie w starscream'a zamieniasz powoli :D ;)
zelek31 pisze:-Golbez-, proponuje wyjść czasem z domu, bo zaczyna ci palma odbijać synu
Z Waszych postów wywnioskowałem, że niestety co niektórym użytkownikom daję negatywny wzorzec, jeśli rozchodzi się o tematykę postów. Widocznie Golbez przeczytał moje tematy z 2005 roku, kiedy to założyłem kilka niepotrzebnych zdaniem niektórych użytkowników (zwłaszcza Richiego) tematów, z których część zawiera załączniki.
Ostatnio zmieniony pn 28 sty, 2008 przez Starscream, łącznie zmieniany 2 razy.
I ty możesz przyłączyć się do Rewolucji! Zapisy przyjmuje madrav na PW.

ODPOWIEDZ