Page 1 of 1

Reklama FIFA 08 w TVP2

Posted: Sun 07 Oct, 2007
by Starscream
Otóż przed kilkoma godzinami została wyemitowana w TVP2 reklama gry FIFA 08. Jest to pierwszy taki przypadek w polskiej telewizji, jaki znam (założę się, że na Zachodzie dzieje się tak już od dłuższego czasu). Czy według Was taka forma reklamy ma szanse na sukces?

Posted: Sun 07 Oct, 2007
by cienki
Jasne. Przeciez kazdy wtedy zobaczy czy warto to kupic czy nie.

Posted: Sun 07 Oct, 2007
by Uciex
Głupie pytanie, wiadomo, że reklama w TV ma największe przebicie

Posted: Sun 07 Oct, 2007
by mareckuss
Każdy fan PES'a i tak swoje wie...:) Fifa jak to Fifa licencjami skusi pewnie kolejnych amatorów wirtualnej kopanki, nieświadomych istnienia Pro Evolution Soccer.

Posted: Sun 07 Oct, 2007
by Starscream
mareckuss wrote:Fifa jak to Fifa licencjami skusi pewnie kolejnych amatorów wirtualnej kopanki, nieświadomych istnienia Pro Evolution Soccer.
Zresztą pod znaczkiem FIFA co roku wychodzi to samo, tyle że po poprawkach. A mimo to ludzie to kupują...

Posted: Mon 08 Oct, 2007
by macciekk21
Heh...
Starscream wrote:Zresztą pod znaczkiem FIFA co roku wychodzi to samo, tyle że po poprawkach. A mimo to ludzie to kupują...
Ja od dawna tak mówię. :]

Re: Reklama FIFA 08 w TVP2

Posted: Mon 08 Oct, 2007
by -Golbez-
Starscream wrote:Otóż przed kilkoma godzinami została wyemitowana w TVP2 reklama gry FIFA 08. Jest to pierwszy taki przypadek w polskiej telewizji, jaki znam (założę się, że na Zachodzie dzieje się tak już od dłuższego czasu).
Ja już się spotkałem znacznie wcześniej z tego typu reklamówkami na innych kanałach (np. gry Medal of Honor)
Starscream wrote:Czy według Was taka forma reklamy ma szanse na sukces?
Co do pytania... Ta reklama już odniosła sukces, ponieważ napisałeś o niej na forum, przy okazji reklamując powyższy produkt. Np. Gdyby nie Ty, to nadal żyłbym w zapomnieniu że takowa gra istnieje, ale przerwałeś tą "sielankę" ;)

Intryguje mnie jedno. Widziałem/poznałem mnóstwo osób, które chwaliły się, że mają markowe ubrania czy inne rzeczy, przez co myślały że są fajne albo "cool". Nie muszę chyba wspominać, że jest to bzdura, ale co najlepsze, tacy ludzie służą takim koncernom jak Nike itd. za chodzące billboard'y. Spróbujcie znaleźć ubranie w markowym sklepie bez żadnego loga firmy, dla mnie niemożliwe... Natknąłem się raz na cytat jednego z szefów koncernów, który mniej więcej brzmiał tak że ludzie są jak karaluchy - spryskujesz ich i spryskujesz, a oni nadal uodparniają się na coraz to nowsze środki (tutaj reklamy). Stąd coraz wymyślniejsze sposoby reklamowania swoich produktów. Reklamy otaczają Nas z każdej strony, nie można przed nimi uciec, w końcu nie bez powodu jest to jeden z najprężniej rozwijanych dziedzin, i nie bez powodu wydaje się na nie rocznie setki miliardów USD. Reklam będzie coraz więcej i więcej bo na to pozwalamy. Są już nawet miasteczka gdzie wszystko jest pomalowane w barwy danego produktu (np. Pepsi), i nawet okładki zeszytów mają to logo w tle... Co prawda lekki off top, ale nawiązuje do tematu, a ta rzecz z pewnością wymaga głębszego przemyślenia...

Posted: Wed 10 Oct, 2007
by Richy
Starscream wrote:resztą pod znaczkiem FIFA co roku wychodzi to samo, tyle że po poprawkach. A mimo to ludzie to kupują..
Akurat w tym roku może być inaczej. Gra zbiera bardzo dobre oceny, a tryb o nazwie bodajże "be a pro" przykuwa moją uwagę dość skutecznie... Dorwiemy, sprawdzimy, napiszemy.

Posted: Wed 10 Oct, 2007
by Starscream
Wierzę, że w tym roku pod znaczkiem FIFA wyszedł produkt nie będący kalką tytułów z poprzednich lat. Niestety z powodów wiadomych i oczywistych nie będę mógł zweryfikować obietnic EA Sports.