Nowe 7 cudów świata.

Czyli wszystko co nie pasuje do powyższych kategorii

Moderator: RayNor

Awatar użytkownika
Richy
Przypał

Nowe 7 cudów świata.

Post autor: Richy » sob 07 lip, 2007

No dobra... Dawno żadnego tematu nie zakładałem, więc czas załatać dziury.

Mamy dzisiaj, jak to mówią "magiczną datę" 07.07.07 . Co z tego? Dzisiaj w Lizbonie przedstawione zostanie 7 nowych stworzonych do roku 2000 cudów świata. Stara lista cudów zawiera budowle z krajów basenu Morza Śródziemnego. Takich list jest oczywiście więcej np:
podwodne cuda, cuda natury, cuda turystycznych podróży, nowe siedem cudów itp więcej poczytacie tutaj.
Co znawcy dzisiaj wrzucą do współczesnych cudów? Stadion dziesięciolecia? Może polskie drogi? Polski sejm? Dworzec centralny w Warszawie? Co waszym zdaniem powinno się tam znaleźć? Wbrew pozorom temat jest całkiem ciekawy.
Metal Gear Solid 3: Snake Eater - W tę gre sie nie gra... Tę gre się przeżywa...
Obrazek

Awatar użytkownika
Telomo
Poeta
Kontakt:

Post autor: Telomo » sob 07 lip, 2007

moim zdaniem Zelek31 :)

Ale tak na serio to myślę, że wieża Aifla Eifla (nigdy nie wiedziałem jak to się pisze), World of Warcraft (takiej popularności jak na tak DROGĄ gre to ja nie widziałem) i... książka ;P To moim zdaniem powinno się tam znaleźć (chociaż niekoniecznie). Ale ta lista do 2000 to WoW się nie załapie :P
http://ja.gram.pl/Telomo

wpadki gramowiczów i o ciekawym projekcie: Future Null. Darmowy RTS w postapokaliptycznym świecie.

Awatar użytkownika
Growlithe
Poeta
Kontakt:

Post autor: Growlithe » sob 07 lip, 2007

całe to forum powinno być cudem świata XD

Telomo: Wieża Eifla byłąby dobrą propozycją na Cud, można by też uznać Pentagon i Pałac KiN w Warszawie :P
Obrazek
Obrazek
Obrazek

warstwa społeczna z której wywodzi się ... - niewystarczająco niska, aby nie być jeszcze niżej :P

Awatar użytkownika
hellcabber
Poeta

Post autor: hellcabber » sob 07 lip, 2007

jak ktoś zna Bytom to Bobrek nazywany jest dzielnicą cudów (ludzie tam znikają jak kamfora)
to drinkin' some or to drinkin' little some more ?

-Golbez-
Poeta

Post autor: -Golbez- » sob 07 lip, 2007

hellcabber pisze:jak ktoś zna Bytom to Bobrek nazywany jest dzielnicą cudów (ludzie tam znikają jak kamfora)
Toż to tak samo jak w Nowej Hucie w Krakowie :D:D:D

Co do cudów świata to jeśli chodzi o "rzeczy" stworzone przez człowieka to z pewnością komputer i wszystko co z nim związane (przede wszystkim internet). Na pewno swoje miejsce powinien zająć tam Wielki Kanion jako cud natury oraz cud turystyczny (ja bym się sprzeczał ponieważ znam ciekawsze miejsca [i nie mówie tu o Nowej Hucie ;) ]). Jeśli Amerykańce tworzą tą listę, to jestem pewny że znajdzie się również Disneyland (eh....). Swoje miejsce znajdą również piramidy Majów/Egipcjan. Możliwe że któreś miejsce zajmie coś związanego z zdobyciem Księżyca/pierwszym (udanym!)wylotem w kosmos. Powracamy na Ziemię by przytoczyć kilka jeszcze dzieł które stworzył człowiek. Będą nimi wiszące ogrody Semirady, Koloseum, Wielki Mur Chiński no i tunel pod kanałem La Manche. Również takie rzeczy jak książka, film, koło, guma (bez skojarzeń), elektryczność, proch (bez chociaż jednej z tych rzeczy świat wyglądałby zupełnie inaczej niż go dzisiaj widzimy) i tak długo jeszcze by wymieniać...
"Armia baranów, której przewodzi lew, jest silniejsza od armii lwów prowadzonej przez barana"
"Stawiaj swoje wojska w pozycji, z której nie ma ucieczki i raczej umrą, niż zdołają się wycofać. Jeżeli nie ma ucieczki od śmierci, zarówno oficerowie jak i prości żołnierze dają z siebie wszystkie siły"
Hasu_z_Lasu d{-_-}b --> Reaktywacja!

Awatar użytkownika
hellcabber
Poeta

Post autor: hellcabber » sob 07 lip, 2007

jako cud który wyszedł spod ludzkiej ręki proponuję TO widziałem wystawę (niekompletną) w Katowicach, robi wrażenie..
to drinkin' some or to drinkin' little some more ?

Awatar użytkownika
Telomo
Poeta
Kontakt:

Post autor: Telomo » sob 07 lip, 2007

osz kurde, nawet nie wiedziałem o tym. Ciekawe jak im udało się zrobić 8 tysięcy figór przedstawiających różne emocje itd.?!

wpadki gramowiczów i o ciekawym projekcie: Future Null. Darmowy RTS w postapokaliptycznym świecie.

Awatar użytkownika
Richy
Przypał

Post autor: Richy » ndz 08 lip, 2007

W nocy z 7 na 8 lipca w lizbonie o godzinie 00:00 ogłoszono ową listę.
Siódemka "nowych" cudów świata to: Wielki Mur Chiński, budowany od VI w. p.n.e., który miał 6,5 tysiąca kilometrów długości i z którego zachowało się do dziś około 2,5 tysiąca kilometrów; starożytny amfiteatr Koloseum w Rzymie; inkaska twierdza Machu Picchu w Peru wzniesiona w XV wieku na wysokości 2090-2400 metrów n.p.m.; piramida Chichen Itza na półwyspie Jukatan w Meksyku, zbudowana przez Majów w czasach prekolumbijskich, około 450 roku, wraz z otaczającym ją miastem; pałac-mauzoleum Tadż Mahal powstały w Agrze w Indiach w latach 1632-1652, uznany za symbol "miłości i namiętności" małżeńskiej i klejnot muzułmańskiej architektury i sztuki z epoki Wielkich Mogołów, władców pochodzenia mongolskiego, panujących w Indiach w okresie od XVI do XIX w.; starożytny kompleks Petra w Jordanii na skraju Pustyni Arabskiej, obejmujący świątynie, grobowce i domy wykute w stromych, skalnych zboczach, stolica państwa Nabatejczyków; wielka statua Chrystusa Zbawiciela w Rio de Janeiro w Brazylii, wzniesiona na górze Corcovado na wysokości ponad 700 m.n.p.m. 38-metrowa postać Chrystusa Zbawiciela wykonana została w 1931 roku przez francuskiego rzeźbiarza polskiego pochodzenia, Paula Landowskiego.
Ładne budowle... tylko czemu nie ma tam stadionu dziesięciolecia...?
Metal Gear Solid 3: Snake Eater - W tę gre sie nie gra... Tę gre się przeżywa...
Obrazek

Awatar użytkownika
Growlithe
Poeta
Kontakt:

Post autor: Growlithe » ndz 08 lip, 2007

Ciekawe budowle... stadion się nie dostał? ciekawe dlaczego...

Tylko dlaczego tworzyć nowe 7 zamiast do tamtych 7 dodać te nowo ogłoszone...
Obrazek
Obrazek
Obrazek

warstwa społeczna z której wywodzi się ... - niewystarczająco niska, aby nie być jeszcze niżej :P

Awatar użytkownika
Richy
Przypał

Post autor: Richy » ndz 08 lip, 2007

Bo jakby je dodano to nie bylo by juz 7 cudów a 14... Czemu akurat 7? Moze po jednym na kazdy dzien tygodnia?
Obrazek

-Golbez-
Poeta

Post autor: -Golbez- » ndz 08 lip, 2007

Bo wtedy byłoby 14 cudów świata a nie siedem... ;) A co bardziej przyciąga ucho? nazwa "7 cudów świata" czy "14 cudów świata"?. Zresztą pierwsza nazwa jest już spopularyzowana na całym świecie, i trudno byłoby to zmieniać... No i jak zwykle brali pod uwagę tylko same budowle, a wydaje mi się że cud świata nie tylko powinien dotyczyć budowli, ale każdej innej dziedziny również.

Richy, przegoniłeś mnie ;)
Ostatnio zmieniony ndz 08 lip, 2007 przez -Golbez-, łącznie zmieniany 1 raz.
"Armia baranów, której przewodzi lew, jest silniejsza od armii lwów prowadzonej przez barana"
"Stawiaj swoje wojska w pozycji, z której nie ma ucieczki i raczej umrą, niż zdołają się wycofać. Jeżeli nie ma ucieczki od śmierci, zarówno oficerowie jak i prości żołnierze dają z siebie wszystkie siły"
Hasu_z_Lasu d{-_-}b --> Reaktywacja!

Awatar użytkownika
Telomo
Poeta
Kontakt:

Post autor: Telomo » ndz 08 lip, 2007

pod miotłe? Chyba wyprzedził :] szczególik. Lista całkiem fajna :) Kolejne cele do zwiedzenia ^^

Awatar użytkownika
XUL
Poeta

Post autor: XUL » pn 09 lip, 2007

Richy pisze:Bo jakby je dodano to nie bylo by juz 7 cudów a 14... Czemu akurat 7? Moze po jednym na kazdy dzien tygodnia?
To nie moze byc po dwa na kazdy dzien tygodnia - pamietajcie ze czasem sie pracuje na zmiany - rano poludnie nocka :D
Czas przemyśleń i rozważań

Awatar użytkownika
Growlithe
Poeta
Kontakt:

Post autor: Growlithe » pn 09 lip, 2007

200% normy powinno być, a komu by przeszkadzało '7 cudów świata x2'
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Telomo
Poeta
Kontakt:

Post autor: Telomo » pn 09 lip, 2007

tradycja rzecz święta ;]

ODPOWIEDZ