Jak z tą dumą?

Czyli wszystko co nie pasuje do powyższych kategorii

Moderator: RayNor

Post Reply
User avatar
Amifan
Prawie aktywny użytkownik
Posts: 22
Joined: Sun 08 Apr, 2007
Location: z kątowni
Contact:

Jak z tą dumą?

Post by Amifan » Mon 23 Apr, 2007

"Super Express" z dnia 21.04.2007 roku:

"10 powodów do dumy Polaków

Historia, sport, jedzenie - warto żyć w kraju nad Wisłą

Nareszcie duma rozpiera Polaków! EURO 2012 sprawiło, że urośliśmy o głowę! W kąt poszły niesnaski, narzekania i poczucie słabości. Polacy znów rzucili się sobie w ramiona i uwierzyli, że razem mogą zdziałać cuda. Lista powodów do świętowania i budowania naszej dumy narodowej jest coraz dłuższa!

Od środy chodzimy szczęśliwi! Marzenia się spełniły i to my zorganizujemy jedną z najważniejszych imprez piłkarskich na świecie. Jednak powodów do dumy mamy więcej. Przecież Adam Małysz (30 l.) to żywa legenda skoków narciarskich. Siatkarze i piłkarze ręczni wywalczyli srebrne medale mistrzostw świata. A Robert Kubica (23 l.) coraz śmielej poczyna sobie na torach Formuły 1.

- Te sukcesy były dla Polaków niezmiernie ważne! Historia nas nie pieściła. Żyliśmy za barykadą socjalizmu, zerkając z zazdrością i zachwytem na Zachód. Trwaliśmy w przekonaniu, że jesteśmy gorsi - tłumaczy Karolina Nowak (28 l.), socjolog z Akademii Ekonomicznej w Poznaniu.

Ale to już przeszłość! Nikomu już nie musimy udowadniać, że Polacy są najlepsi na świecie!

Jan Paweł II

16 października 1978 roku to jedna z najważniejszych dat w naszej historii. Kardynał Karol Wojtyła ( 84 l.) przerywa 456-letnie panowanie włoskich papieży i zostaje następcą św. Piotra. Jan Paweł II podczas swoich 104 pielgrzymek zbliża się do milionów ludzi. Pokazuje, że mimo swojej pozycji, potrafi prostym językiem przemawiać do każdego. Papież stał się najbardziej znanym Polakiem i nieformalnym ambasadorem naszego kraju.

Adam Małysz

Nie ma sportowca, który dałby Polakom tyle radości i nadziei co skoczek z Wisły. Skromny i małomówny dekarz z wykształcenia, udowodnił, że Polak potrafi. Cztery Kryształowe Kule, medale mistrzostw świata i igrzysk olimpijskich sprawiły, że Adam Małysz podbił świat. Udowodnił, że talent, pracowitość i wiara w siebie to klucz do sukcesu. Aż strach pomyśleć, jak będą wyglądać polskie zimy bez Adasia!

Lech Wałęsa i Solidarność

Były prezydent skoczył przez płot i na zawsze zapisał się w historii. Kiedy w sierpniu 1980 r. stawał na czele strajków w Stoczni Gdańskiej, nie spodziewał się, że przyczyni się do upadku PRL-u. Na czele Solidarności walczył o wolność, niepodległość i prawa człowieka. Dostrzegła to Europa, przyznając mu Pokojową Nagrodę Nobla. I choć nie chciał, ale musiał i został pierwszym prezydentem wybranym w wolnych wyborach.

Polscy kibice

Takich kibiców nie ma nigdzie! By zagrzewać swoich idoli, gotowi są pojechać na koniec świata. A tam robią taki show, że miejscowi ze zdumienia przecierają oczy! Najczęściej Polaków jest tak dużo, że nasi sportowcy czują się jak u siebie w domu. Do najlepszych na świecie kibiców zalicza się fanów Adama Małysza i reprezentacji siatkarzy oraz piłkarzy. Szkoda tylko, że ci ostatni zapominają o swoich umiejętnościach na boiskach polskiej ligi.

Nasze jedzenie

Wystarczą dwa tygodnie za granicą, aby kiszki marsza grały! Wszystkie światowe przysmaki razem wzięte nie mogą równać się z naszą soczystą szyneczką i wędzonymi kiełbasami. Polska to także niezrównany producent pysznych jabłek. Rocznie produkujemy ich 2 mln ton, co daje nam szóste miejsce w świecie. Nasze specjały podbijają zagraniczne rynki. W polskich delikatesach w Londynie ustawiają się długie kolejki cudzoziemców.

Kraków

Stolica Małopolski to turystyczna perła Europy. Tylko tutaj mieści się aż 3,5 tysiąca zabytków, z czego 1000 wpisanych jest na listę o najwyższych walorach artystycznych. Wawel, kościół Mariacki, Barbakan, Sukiennice i dzwon Zygmunta chcą podziwiać inni. Co roku do miasta Kraka przyjeżdżają miliony turystów, najczęściej z Niemiec, Wielkiej Brytanii i USA. Konkurencyjne ceny sprawiają, że Kraków coraz śmielej rywalizuje z czeską Pragą.

Przedsiębiorczość Polaków

Przyparci do muru potrafimy rozwinąć skrzydła. Tak jak dwa miliony Polaków. Zamiast rozpaczać, zaryzykowali i wyjechali za chlebem. Jak Ireneusz (46 l.) i Krystyna (44 l.) Ardelli z Bielawy na Dolnym Śląsku. Ona zarabiała grosze jako kasjerka w supermarkecie. On był budowlańcem. Harowali bez efektów. Do Londynu wyjechali w ciemno, bez języka i kontaktów. Po kilku miesiącach zarabiają 6 razy lepiej niż w kraju. Chcą sprowadzić dzieci.

Piękne kobiety

Najwięcej witaminy mają polskie dziewczyny! I to jest prawda, to jest fakt, o czym przekonują się turyści odwiedzający Polskę! Co takiego mają w sobie Polki? Obcokrajowcy zgodnie odpowiadają, że urok i naturalny wdzięk. Nic dziwnego, że o żonie Polce marzy wielu facetów na całym świecie.

Naszej Anecie Kręglickiej (42 l.) udało się wspiąć na sam szczyt, kiedy w 1989 roku zdobyła koronę Miss Świata.

GROM

Wojskowa Formacja Specjalna GROM im. Cichociemnych Spadochroniarzy Armii Krajowej to jedna z najsłynniejszych grup specjalnych na świecie. Świetnie wyszkoleni żołnierze biorą udział w najbardziej niebezpiecznych i tajnych operacjach. Ich specjalność to walka z terrorystami. Polscy komandosi ramię w ramię współpracują ze słynnymi amerykańskimi Seals i Delta. W Iraku tworzą trzon jednostek specjalnych."

Skoro inne narody też nie mówią głośno o swoich wadach, a jedynie o zaletach, to czemu my, Polacy mamy być gorsi? Ja stawiam dodatkowo na wkład Polski w Drugą Wojnę Światową, fakt że nasza I Rzeczpospolita w tzw. "złotym wieku" była kiedyś mocarstwem i potęgą świata http://pl.wikipedia.org/wiki/Rzeczpospo ... ga_Narodów . Może coś jeszcze dodamy?

User avatar
Słodki
~[TipS Team FG ]~
Posts: 654
Joined: Mon 01 Aug, 2005
Location: Wielgomłyny

Post by Słodki » Mon 23 Apr, 2007

"Super Express" z dnia 21.04.2007 roku:
dalej nawet nie czytam .... Super Express sam mowi za siebie ... sorry ale to nie jest gazeta a brukowiec ....
...I zapłoną piekielnym ogniem wasze serwery, gdyż zabezpieczenia ich wątłe, a podatnośc na buffer overflowy ogromna. I zaprzestaną działania wasze routery a wasze niewiasty nosić będą pakiety w kubłach, a tam będzie płacz, zgrzytanie zębów, 404 i request timeout.

Co masz zrobić dziś zrób pojutrze, zyskasz 2 dni wolnego.

http://www.travian.pl/?uc=pl5_38454

User avatar
hellcabber
Poeta
Posts: 280
Joined: Wed 17 Jan, 2007
Location: Bytom

Post by hellcabber » Tue 24 Apr, 2007

tekst jest napisany z tak żałosnym "faktowsko-expressowskim" zadęciem, że aż mnie mdli (dobrze, że jeszcze nie jadłem śniadania)
tak powstają "artykuły" w SE czy Fakcie
to drinkin' some or to drinkin' little some more ?

User avatar
Jazzwhisky
Poeta
Posts: 113
Joined: Mon 25 Sep, 2006
Location: Lublin/Puławy
Contact:

Re: Jak z tą dumą?

Post by Jazzwhisky » Tue 24 Apr, 2007

Amifan wrote: Lech Wałęsa i Solidarność

Były prezydent skoczył przez płot i na zawsze zapisał się w historii. Kiedy w sierpniu 1980 r. stawał na czele strajków w Stoczni Gdańskiej, nie spodziewał się, że przyczyni się do upadku PRL-u. Na czele Solidarności walczył o wolność, niepodległość i prawa człowieka. Dostrzegła to Europa, przyznając mu Pokojową Nagrodę Nobla. I choć nie chciał, ale musiał i został pierwszym prezydentem wybranym w wolnych wyborach.
Co za brednie >.>
"I thought what I'd do was, I'd pretend I was one of those deaf-mutes."
Image

Post Reply