Page 1 of 1

Ptasia grypa w Polsce

Posted: Mon 06 Mar, 2006
by Starscream
Ptasia grypa dotarła do Polski :!: W Toruniu znaleziono dwa martwe łabędzie zarażone wirusem tej choroby. Odpowiedź na pytanie, czy były one zarażone jego niebezpieczną dla człowieka odmianą - H5N1 - zostanie poznana dzisiaj.

Posted: Mon 06 Mar, 2006
by plaski
no i co z tego ?

Posted: Mon 06 Mar, 2006
by mareckuss
Rocznie na swiecie rocznie umiera kilkadziesiat razy wiecej osób na zwykla grype, ale co tam - propaganda robi swoje.

Posted: Mon 06 Mar, 2006
by Słodki
Starscream wrote:Ptasia grypa dotarła do Polski :!: W Toruniu znaleziono dwa martwe łabędzie zarażone wirusem tej choroby
kurde nie dolecialy :/ pusciłem je specjalnie na Ojaca R.
mareckuss wrote:Rocznie na swiecie rocznie umiera kilkadziesiat razy wiecej osób na zwykla grype, ale co tam - propaganda robi swoje.
dokładnie na wiele chorub wiecej ludzi umiera a tu pare osób i robia niewiadomo co normalnie bezsens :P

P.S. temat do ............... no wiecie gdzie .

Posted: Mon 06 Mar, 2006
by haker
W 2 mld Azji zginęło ponad 100 osób. A u nas garstka ludzi mieszka i wszyscy się boją. Ludzie! Wyjdźcie z domów! To tylko dziennikarze mówią o "śmiertelnym niebezpieczeństwie" i trzepią z tego kasę! Trzeba zejśc na ziemię! Nie bójcie się! Nic wam się nie stanie jak będziecie karmic ptaki i nie bójcie się ptaków siedzących na parapecie! Nie ma się czego bac!

Posted: Mon 06 Mar, 2006
by SaleiB
a mieliscie w szkole informacje na temat co zrobic w przypadku zobaczenia martwych ptaków i ptasiej grypy ogólnie? :D

powiem którtko, robią z igły widły

Posted: Mon 06 Mar, 2006
by Słodki
haker wrote:To tylko dziennikarze mówią o "śmiertelnym niebezpieczeństwie" i trzepią z tego kasę!
kase to trzepia firmy farmaceutyczne :P

Posted: Tue 07 Mar, 2006
by Starscream
To wszystko prawda. Ja naprawdę nie kłamię.

Aha, te martwe łabędzie BYŁY zarażone wirusem H5N1.

Posted: Tue 07 Mar, 2006
by Richy
H5N1 to chyba dawno ciebie zaraził... czy ktoś ci tu zarzucił kłamstwo? 24 letni facet zachowujący się jak 14 latek... coś z tym nie tak.

Posted: Tue 07 Mar, 2006
by Nosferatu
Panowie ,ptasia grypa ot wirus jak wirus a to ze zabil garstke osob no coz.......faktycznie wiecejludzi umiera na normalna grype,poza tym uwazam ze to kolejny cios wymierzony w drobiarzy.Juz kiedys to przerabialismy z krowami teraz do kur .Pytam sie Who's next??psy??kot??hipopotamy??

Posted: Tue 07 Mar, 2006
by XUL
Ja tam sie przeraziłem!!! TYM TEMATEM!!! Gwaizda Krzyku albo Gwiezdny Krem ma tendecje do tworzenia innych=teamtów - a może to on podłożył nam ptasią grypę ?!Możliwe że tak i możliwe że nie - ja wiem jedno - noszę pas cnoty!!! Szkoda mi szlałfu!!! XDDDDD

Posted: Tue 07 Mar, 2006
by Tahai
Nie rozumeicie chyba o co chodzi.

Zeby zarazic się grypa wystarczy osłabienie odporności organizmu, w nawet krótkim czasie. Wirusy grypy są powszechne, organizm sobie z nimi radzi - nie ma problemu. W skali świata umiera trochę ludzi, ale to i tak nie dużo.

Natomiast potasia grypa jest bardzo silna chorobą - silna odmiana wirus.

Umarło kilka osoób trochę zwierząt, a wirus wystapil tylko w kilku miejscach. ORganizmy ludzi i zwierząt, nie radza sobie z H5N1 i już, dlatego właśnie jest tyle krzyku. Gdyby nagle wywieziono w jakies skupisko ludzi baniak z rozmnożonymi wirusami ( cookolwiek, nie czepiajcie sie szczegułów), na grype zwykła, zachororwało by moze kilka osób, to, że któraś by umarała, jest prawie nie mozliwe, jeżlei zapewni się jej właściwą opiekę. Natomiast, jeśli zrobimy to samo z H5N1, może nie być wesoło; sporo ofiar śmiertelnych.

Nie ma żadnej propagandy, nikt nie planuje działań, aż tak, bo to by poprostu nie wyszło, w ystarczy trochę logicznei pomyśleć.

PS. nie potraktujcie tego jako obrazę i nie brońcie się - niektórzy jak się boją czegos starają się nawet na wpłół świadomie wmówić coś, by jakolwiek odwieś uwagę od zagrożenia.

Posted: Tue 07 Mar, 2006
by Qtors
Ptasia grypa wg. mnie to sranie w banie;) U japońców jest juz pare lat, ale wszyscy mieli to w ...gdzies, ze umarło kilkadziesiąt rolników. Teraz, gdy ptactwo przyleciało do nas, zanczy się do Europy ludzie szaleją, a kurczaki tanieją:) I to jest plus- teraz jem częściej kurczaczki.
Ciekawe, co na to KFC i inne Mcdonaldy....

Posted: Wed 08 Mar, 2006
by Soul Xalibour
tak to już wiem, a wczoraj był u nas nawet apel (ok.15 min.) o ptasiej grypie