Windows 64 bitowy

O sprzęcie , problemach i takich tam

Moderator: RayNor

daro11l
Poeta

Windows 64 bitowy

Post by daro11l » Wed 18 Jul, 2007

Mam drobne pytanie, jakie są Windowsy na procesory 64 bit'owe? Bo mam zamiar sie przerzucić na lepszy procek i nie wiem czy opłaca sie "ściągać" viste. Są jakieś XP 64 bit'owe?
Image

-Golbez-
Poeta

Post by -Golbez- » Wed 18 Jul, 2007

Ja powiem tylko jedno - Vista to shit -_- Nie ma to jak niesamowicie zabugowany system (chyba nie była testowana, przynajmniej tak to wygląda) wszystko pod tym systemem chodzi wolniej (a powinno być odwrotnie), i zżera dużo mocy komputera (bez powodu). Sprawdzone na kilku przypadkach. papa d{-_^}b y

EDIT:
Dodam że jedyne co mi się podoba (takich rzeczy w tym systemie nie jest wiele), jest jej wygląd (ahhh te półprzezroczyste paski...) ale to można sobie ściągnąć a nie męczyć się "kupowaniem" całego systemu ;0
Last edited by -Golbez- on Wed 18 Jul, 2007, edited 1 time in total.
"Armia baranów, której przewodzi lew, jest silniejsza od armii lwów prowadzonej przez barana"
"Stawiaj swoje wojska w pozycji, z której nie ma ucieczki i raczej umrą, niż zdołają się wycofać. Jeżeli nie ma ucieczki od śmierci, zarówno oficerowie jak i prości żołnierze dają z siebie wszystkie siły"
Hasu_z_Lasu d{-_-}b --> Reaktywacja!

Starscream
Poeta

Post by Starscream » Thu 19 Jul, 2007

Windows Vista niestety jest jedynym systemem, na którym działa DirectX 10. Pojawiło się już kilka gier wspierających tylko tę wersję i niestety musimy zainstalować ten super-hiper-mega-giga-ultra skaszaniony system, aby w nie pograć. Powiem więcej - od tej pory stosowane będzie zabezpieczenie DRM, zatem musimy bojkotować sprzęt je wspierający.
Absolutnie odradzam instalację Visty!!!
I ty możesz przyłączyć się do Rewolucji! Zapisy przyjmuje madrav na PW.

Telomo
Poeta

Post by Telomo » Thu 19 Jul, 2007

absolutnie odradzam rozważać w ogóle jej zakup. W kilku gierkach ten D10 i tak nic nie wnosi nowego do grafiki.
http://ja.gram.pl/Telomo

wpadki gramowiczów i o ciekawym projekcie: Future Null. Darmowy RTS w postapokaliptycznym świecie.

czarny404
Oglądacz

Post by czarny404 » Mon 23 Jul, 2007

Poza tym z tego co wiem to XP 64 to nawet niewiele różni się od "zwykłego" (kilka instrukcji 64 bitowych) więc nie ma sensu inwestować w niego...

Pozorski
Prawie aktywny użytkownik

Post by Pozorski » Sat 29 Mar, 2008

o ile pamietam to Linuxy tez daja sobie rade z 64bitowcami...

Szymek
Poeta

Post by Szymek » Sun 30 Mar, 2008

Tylko że WinXP 64-bit pozwala obsłużyć więcej niż 4GB RAMu. Za to są problemy ze sterownikami pod niego.
Prędzej czy później każdy, kto będzie chciał sobie pograć w jakieś nowsze gierki, będzie musiał mieć Vistę. Ale to i tak kiczowaty system, więc nie polecam :P Instalować tylko z konieczności.
Co do Linuxów - dają radę, ale raczej komercyjnych gierek nie uruchomisz (chociaż jak ktoś się lubi bawić, to spod Wine'a albo Cedegi uruchomi, ale szansy 100% nie ma).
Last edited by Szymek on Sun 30 Mar, 2008, edited 1 time in total.

Sony
Poeta

Post by Sony » Sun 30 Mar, 2008

Szymek wrote:Ale to i tak kiczowaty system
Nie kiczowaty, a NOWY. Wiadomo, że wszystko co nowe może być niedopracowane. Myślę, że za jakiś rok czasu Vista będzie dużo lepiej się prezentować. Tak czy siak XP górą :D
------------------------------------------------------
Nobody Is Perfect --> My Name Is Nobody

Szymek
Poeta

Post by Szymek » Sun 30 Mar, 2008

Zasobożerności Viście ciężko odmówić. W porównaniu z WinXP to prawdziwy kolos (WinXP działa sprawnie nawet na procesorze Celeron 466 MHz i 192 MB RAMu, Vista w wersji BEZ Aero nie chciała pójść na procku 1GHz z 256 MB RAMu).

Słodki
~[TipS Team FG ]~

Post by Słodki » Sun 30 Mar, 2008

Sony wrote:
Szymek wrote:Ale to i tak kiczowaty system
Nie kiczowaty, a NOWY. Wiadomo, że wszystko co nowe może być niedopracowane. Myślę, że za jakiś rok czasu Vista będzie dużo lepiej się prezentować. Tak czy siak XP górą :D
nowy?? minął ponad rok od premiery - jak go wydawali to microsoft ostro mowił że teraz nowe systemy operacyjne beda sie pojawiały co średnio 2 lata - ponoć się już z tego wycofali bo "Vista musi zarobić" ....
Last edited by Słodki on Sun 30 Mar, 2008, edited 1 time in total.
...I zapłoną piekielnym ogniem wasze serwery, gdyż zabezpieczenia ich wątłe, a podatnośc na buffer overflowy ogromna. I zaprzestaną działania wasze routery a wasze niewiasty nosić będą pakiety w kubłach, a tam będzie płacz, zgrzytanie zębów, 404 i request timeout.

Co masz zrobić dziś zrób pojutrze, zyskasz 2 dni wolnego.

http://www.travian.pl/?uc=pl5_38454

Sony
Poeta

Post by Sony » Sun 30 Mar, 2008

Szymek wrote:Zasobożerności Viście ciężko odmówić. W porównaniu z WinXP to prawdziwy kolos (WinXP działa sprawnie nawet na procesorze Celeron 466 MHz i 192 MB RAMu, Vista w wersji BEZ Aero nie chciała pójść na procku 1GHz z 256 MB RAMu).
Wiedziałem, ze zarzucisz jej duuże wymagania. Trudno się z tym nie zgodzić, ale coś za coś...
Słodki wrote:nowy?? minął ponad rok od premiery - jak go wydawali to microsoft ostro mowił że teraz nowe systemy operacyjne beda sie pojawiały co średnio 2 lata - ponoć się już z tego wycofali bo "Vista musi zarobić" ....
I co z tego, że minął rok... XP też z czasem doczekał się Service Packa 2 etc. W każdym bądź razie myślę, że za rok Vista będzie inna. Co do Microsoftu to oni w ogóle są .........

naky
Prawie aktywny użytkownik

Post by naky » Wed 02 Apr, 2008

Ja powiem tak moja siora ma nowego kompa 2 rdzeniowego, może i u niej śmiga Vista64 oraz XP64, chociarz powiem, że Ubuntu i tak najlepiej chodzi i wykorzystuje moc tych 2 rdzeni w maxmalnym stopniu. Może i mało jest na to gier tak sławnych jak na dzieci Microsoftu, i jest trudniejszy w obsłudze ale za to można spokojnie robićefekt kostki z max efektami i nawet nie przytnie na chwile grając na 1600 ozdzielczości a na Viscie Ultimate 64 jest cięzko w UT2004 na 1024 grać. Zbędne efekty graficzne dla n00bów psuja funkcjonalość. Jak co polecam wersje okrojone :D

Starscream
Poeta

Post by Starscream » Sun 06 Apr, 2008

naky wrote:Ja powiem tak moja siora ma nowego kompa 2 rdzeniowego, może i u niej śmiga Vista64 oraz XP64, chociarz powiem, że Ubuntu i tak najlepiej chodzi i wykorzystuje moc tych 2 rdzeni w maxmalnym stopniu. Może i mało jest na to gier tak sławnych jak na dzieci Microsoftu, i jest trudniejszy w obsłudze ale za to można spokojnie robićefekt kostki z max efektami i nawet nie przytnie na chwile grając na 1600 ozdzielczości a na Viscie Ultimate 64 jest cięzko w UT2004 na 1024 grać. Zbędne efekty graficzne dla n00bów psuja funkcjonalość. Jak co polecam wersje okrojone :D
Ja jestem konserwatywnym zwolennikiem "dzieci Microsoftu" i za Chiny Ludowe nie zmienię systemu na Linuxa - nie chodzi mi o trudniejszą obsługę "pingwina", ale także o niewielką liczbę gier dla niego dostępnych (a ja lubię dobrze pograć).
Last edited by Starscream on Sun 06 Apr, 2008, edited 1 time in total.
I ty możesz przyłączyć się do Rewolucji! Zapisy przyjmuje madrav na PW.

Słodki
~[TipS Team FG ]~

Post by Słodki » Mon 07 Apr, 2008

Sony, czyli za rok Vista będzie dobra - wtedy kiedy nowego windowsa wypuszczą :P

http://tech.wp.pl/kat,1009779,title,Gat ... 575143.695
Last edited by Słodki on Mon 07 Apr, 2008, edited 1 time in total.
...I zapłoną piekielnym ogniem wasze serwery, gdyż zabezpieczenia ich wątłe, a podatnośc na buffer overflowy ogromna. I zaprzestaną działania wasze routery a wasze niewiasty nosić będą pakiety w kubłach, a tam będzie płacz, zgrzytanie zębów, 404 i request timeout.

Co masz zrobić dziś zrób pojutrze, zyskasz 2 dni wolnego.

http://www.travian.pl/?uc=pl5_38454

Sony
Poeta

Post by Sony » Mon 07 Apr, 2008

Hehe, pewnikiem będzie lepsza, ale może być tak, że okaże się na dłuższą metę niewypałem i Windows 7 zadomowi się na dobre u użytkowników komputerów :)
Pożyjemy - zobaczymy ;)

Post Reply