Instalacja Xp na Linuxie....

O sprzęcie , problemach i takich tam

Moderator: RayNor

Post Reply
Simin
Oglądacz

Instalacja Xp na Linuxie....

Post by Simin » Mon 21 Nov, 2005

Witam. Mam problem. Kupilem sobie nowego kompa /w Saturnie w Silesia City Center :D :) ;p/, ktory mial oprogramowanie zwane Linuxem. dokladniej ten Mandrakelinux 10.1. Wiedzac ze na Linuxie cos nie pociagne, kupilem Xp Home. i co, wkladam do napedu i dupa /sory/. no i nic sie nie dzieje, otwieram plik setup.exe i wyskakuje "Otworz z...". Wersety DOS'u tez sa jakies pokrecone, wiec nawet sformatowc nie moge dysku... co ja mam zrobic?! pomozcie pilnie, prosze :)
Pozdrawiam :)
Simin

mareckuss
Przypał

Post by mareckuss » Mon 21 Nov, 2005

CD z XP jest bootowalne, tzn z niego uruchom kompa -instalator.

Słodki
~[TipS Team FG ]~

Post by Słodki » Mon 21 Nov, 2005

mareckuss wrote:CD z XP jest bootowalne, tzn z niego uruchom kompa -instalator.
czyli jak dobrze pamietam musisz zmienić w biodie aby komputer najpierw odczytywał z płyty bo inaczej instalator się nie właczy tylko system
...I zapłoną piekielnym ogniem wasze serwery, gdyż zabezpieczenia ich wątłe, a podatnośc na buffer overflowy ogromna. I zaprzestaną działania wasze routery a wasze niewiasty nosić będą pakiety w kubłach, a tam będzie płacz, zgrzytanie zębów, 404 i request timeout.

Co masz zrobić dziś zrób pojutrze, zyskasz 2 dni wolnego.

http://www.travian.pl/?uc=pl5_38454

mareckuss
Przypał

Post by mareckuss » Mon 21 Nov, 2005

W niektórych plytach przy starcie kompa mozna wcisnac odpowiedni klawisz (np u mnie na ASROCKU F11) i okreslic jednorazowo z czego ma bootowac, zmiany w biosie zbedne.
Na samym poczatku (tam gdzie testuje pamiec) powinno byc to podane -jaki klawisz do biosu, jaki boot-menu.

plaski
Władca :-)

Post by plaski » Mon 21 Nov, 2005

czemu nikt nie wspomniał że wypadałoby żeby była jeszcze osobna partycja pod xp ?
przeciez na jednej to te systemy raczej nie pociągną
i z tego co pamiętam to najpierw powinno się instalować xp a potem linuxa (ale nie jestem pewien ,nigdy nie pamiętam czy tak czy na odwrót ) , żeby potem nie było problemów z bootowaniem
www.fajnegry.krakow.pl - strona poświęcona klasyce gier komputerowych

dizzyx
Poeta

Post by dizzyx » Tue 22 Nov, 2005

Tak plaski, najpierw XP, pozniej Linux.
Najlepiej to wszystko od nowa zrobic, tzn podzial na partycje, instalacje itp. Chociaz jezeli Simin zakupil WinXP HOME, to raczej Linux mu niepotrzebny, chyba ze chce sie tym pobawic :P
A wiec trzeba usunac partycje linuxowa, utworzyc nowe parycje i zainstalowac system. Wszystko to mozna zrobic spod instalatora WinXP.
Jezeli jednad nie... coz, znajdz dyskietke startowa win98, uruchom fdisk, usun partycje SPOZA dos (jest to partycja linuxowa). Raz tak robilem, jak chcialem zainstalowac win98 na dysku, gdzie byla tylko partycja linuxowa :)

Post Reply