Sezon 2007/2008

Przecież nie można cały dzień siedzieć przed komputerem

Moderator: RayNor

Post Reply
Richy
Przypał

Sezon 2007/2008

Post by Richy » Sun 29 Jul, 2007

Niektóre kraje sezon już rozpoczeły, inne jeszcze nie. Jak to zwykle bywa okienko transferowe dostarczyło sporo emocji kibicom, a jak wiemy jeszcze do końca nie jest zamknięte. Mimo to można już sobie wyobrazić składy konkretnych zespołów, ich taktykę itp. Kto waszym zdaniem najwięcej wywalczy w konkretnej lidze? Typujemy mistrzów. (Głównie mam na myśli piłkę nożną, ale jeśli ktoś wytypuje inne dyscypliny to nic sie nie stanie)

Moje typy...i krótkie uzasadnienia:

Anglia - Liverpool FC - taki już ze mnie kibic ;). Nowi właściciele, nie żałowali pieniędzy. Dobre transfery Beniteza: Torres, Babbel, Benayoun, Mascherano (w zimowej co prawda przerwie), Voronin i od groma młodych talentów takich jak Leiva, Insua, Mihaylov i wielu innych. Nowe kontrakty dla kluczowych zawodników i plany nowego stadionu dobrze powinny wpłynąć na morale zawodników, a i wreszcie wraca Kewell ze świata kontuzji. Myślę, że Gerrard może poprowadzić czerwonych do mistrzostwa w tym sezonie, a już na pewno do pierwszej trójki. Oczywiście głównymi rywalami beda ManU, CFC, a i Tottenham może sporo namieszać. Arsenal? Co najwyżej 4 lokata.

Włochy - Inter Mediolan. Obrońca tytułu. Dobry skład, dobre transfery jak chociażby Suazo i Chivu. No i w dalszym ciągu gra ciągle wspaniały Figo, którego to asysty z sezonu na sezon wydają się być coraz to cudowniejsze ;). Do ligi wraca Juventus, ale nie wydaje mi się, żeby byli na tyle silni by walczyc o scudetto, tak więc mistrzostwo wyląduje w jednym z Mediolańskich klubów i wydaje się, że to niebieska część znów będzie świętować.

Hiszpania - Hmm... No tutaj to walka powinna być wyrównana. Nie mam swojego faworyta. Ostatni sezon pokazał, że liga jest bardzo równa. Barca kupiła Henry'iego, który zdaje się powoli już aklimatyzować. Real kupił Saviole, któremu ponoć lepiej w Madrycie niż w Katalonii :). Będzie ciekawie, aczkolwiek osobiście bym wolał na 1 miejscu kogoś innego. Może Sevilla?

Francja - Kto inny niż Lyon? Nikt :) Który to już, będzie wygrany sezon z rzędu? 6?7? Nie pamiętam, w każdym razie trzeba lecieć grubą kase w STSie postawić ;)

Polska - :) Niech będzie Legia ;) Albo nie! Zagłębie!... Albo nie! Górnik! Albo nie! Nie będę tego badziewia oglądał ;)

Liga mistrzów - Tutaj to się będzie dopiero działo. Jednak patrząc na ostatnich finalistów to znowu wydawało by sie, że finał będzie Angielsko - Włoski, ew Hiszpański. Stawiam na Finał Liverpool FC - Inter, a wynik po ostatnim gwizdku 3:1 ;)
Metal Gear Solid 3: Snake Eater - W tę gre sie nie gra... Tę gre się przeżywa...
Image

Nevariel
Poeta

Post by Nevariel » Mon 30 Jul, 2007

Anglia - Manchester United - zdecydowanie najbardziej wzmocnił się podczas letniego okienka transferowego (Nani, Anderson Abreu, Hargreaves, Tevez jeszcze czeka), co prawda początek może być ciężki (brak Scholes'a), ale każde inne rozstrzygnięcie będzie sporą niespodzianką. Rywale? Przede wszystkim Liverpool, zwłaszcza wtedy kiedy przestanie tracić punktów na średniakach, w końcu ma 4 klasowych napastników (Voronin, Crouch, Torres, Kuyt), Chelsea dalej będzie groźna mimo niskiej aktywności transferowej, Arsenal z tak młodym składem będzie pewnie grał strasznie nierówno, jeszcze Tottenham może sporo namieszać w czołówce.

Włochy - Juventus wraca, Napoli wraca, korupcja pewnie też wróci :smile: Składem nikt nie przebije Interu i to raczej on samotnie będzie zmierzał po mistrzostwo. Jedynie Roma wzmocniona Giuly'im i Juanem będzie mogła go zatrzymać, ewentualnie Milan, mam także nadzieję iż Juventus nie będzie się tułał w środku tabeli.

Hiszpania - Barcelona - jeśli chodzi o atak to jest zdecydowanie najlepszym klubem na świecie, pomoc też niczego sobie, obrona także poważnie wzmocniona, jedynie bramka dosyć niepewna. Real słono przepłacił za Pepe (30 mln euro), Saviole na kupili, judasz sam przyszedł... Bardziej od Sevilli w pierwszej trójce widzę Valencię, dalej Athletico Madryt i Sevilla

Francja - tak jak wyżej znowu z jakąś 20 pkt przewagą w połowie sezonu. Które to będzie zwycięstwo? 6 z rzędu. Rekord Skonto Rygi wynoszący 13 mistrzostw z rzędu zagrożony? Liczę również na dobrą postawę Jelenia w Auxerre, ponoć ma być głównym filarem drużyny w nadchodzącym sezonie

Polska - Wisła... ewentualnie Zagłębie lub BOT

Niemcy - Bayern - zaszaleli na całego (Toni, Ribery, Altintop, Klose, Jansen, Ze Roberto), mistrza zdobędą najszybciej w całej Europie

Puchar UEFA - Bayern, z takim składem nikt im nie podskoczy

Liga Mistrzów - no tutaj finał Manchester - Barcelona, zwycięstwo Manchesteru po karnych... A Liverpool? Gra z Bayernem w finale Pucharu UEFA.

Michi
Prawie aktywny użytkownik

Post by Michi » Thu 02 Aug, 2007

Anglia - Chelsea London ma bardzo silny skład i w tym okienku transferowym załatała dziury, które dawały się we znaki w poprzednim sezonie.

Włochy - Inter albo AC Milan, chociaż bardziej stawiam na Inter, który w tym roku pokazał że nie ma równych w Serie A.

Hiszpania - Tutaj jak co roku, można stawiać na Barce, lub Real.

Francja - Oczywiście Lyon.

Holandia- Jak co roku o mistrzostwo będą walczyć dwie drużyny, Ajax i PSV. Ja liczę bardziej na tą pierwszą drużynę.

Polska - Kibicuję Bełchatowianom, chociaż wiem, że liczyć się jeszcze będą Zagłębie i Wisła.

Niemcy - Bayern po tym okienku transferowym, nie ma sobie równych w Niemczech.

Puchar UEFA - Wydaję mi się że Bayern, ewentualnie jakiś angielski klub.

Liga Mistrzów - Bardzo liczę na to, że w końcu Chelsea wygra ligę mistrzów.

Nosferatu
MVP Fajnegry

Post by Nosferatu » Thu 02 Aug, 2007

Wiec i moje typy czas rozpoczac...

Anglia - i ja bym sie sklonil ku lliverpoolowi ...zrtobili najlepsze transfery...sa glodni sukcesu jak nikt z czolowki....no i man utd -transfery do mnie nie trafiaja a i klubu nie lubie....chociaz para nani-ronaldo bedzie tam mieszalal.....Chelsea tylko narazie sie pozbywa dobrych graczy wiec ciezko ja okreslic....jedno jest pewne te 3 zespoly beda na podium..

Wlochy. - Inter inter i jeszcze raz inter.....kapitalna druzyna z wloch ktora zgrywa sie z kazdym sezonem coraz lepiej.....poza tym juve ilan i roma

Hiszpania...- na wielkie transfery barcy ...real odpowiedzial rownie wielkimi.....a i jeszcze nie skonczyl....walka bedzie poiekna mimo ze ograniczy sie do 2 klubow....ONLY REAL

Francja...- a to gra ktos oprocz Lyonu??

Niemcy - Bayern - po takich wzmocnieniach musialbym glupi byc zeby myslec inaczej...pewniak jak sto piedziesiat

Polska - badziew nad badzieiwiem ...mistrza to se moze kazdy z 16 zdobyc i tak bedzie gowno znaczyl w Europie.....Bo byc mistrzem Polski to juz w Europie nic nie znaczy......taka prawda

LM- Chcialbym powiedziec Real i jemu kibicuje ale ciezko o faworyta....daleko zajdzie milan jak zawsze ale nie do finalu...INter?? Man Utd?? a moze Chelsea?? raczej nie Liverpool ......nie dadza rady walczyc zaciecie na tylu frontachnaraz
Każdy pozytywny głos się liczy więc wchodzimy i głosjemy
http://studenckihumor.pl/ranking.php?id=904&sort=visitA
------------------------------------------------------
Nigdy nie gadaj z debilem - najpierw zniży Cie do swojego poziomu a potem pokona posiadaną wiedzą!!
---------------------------------------------------
REWOLUCJA

Słodki
~[TipS Team FG ]~

Post by Słodki » Sun 05 Aug, 2007

Watykan - KKS księży kapucynów - zawsze najlepsi

a na serio to mnie to wali :P lubię sobie mecz obejrzeć a nie dawać jakieś tam pierdoły że ta wygra a ta dostanie w dupę :P
...I zapłoną piekielnym ogniem wasze serwery, gdyż zabezpieczenia ich wątłe, a podatnośc na buffer overflowy ogromna. I zaprzestaną działania wasze routery a wasze niewiasty nosić będą pakiety w kubłach, a tam będzie płacz, zgrzytanie zębów, 404 i request timeout.

Co masz zrobić dziś zrób pojutrze, zyskasz 2 dni wolnego.

http://www.travian.pl/?uc=pl5_38454

RayNor
Przypał

Post by RayNor » Sun 05 Aug, 2007

Mnie tylko angielska liga interesuje. Ale nie będe pisał teraz o wzmocnieniach drużyn bo na chmielnych wakacjach byłem :]
Faworyt i tak jest tylko jeden =) ManU, LM też ManU wygra.... jak co roku..
[center]Wasz ukochany MORDEK :D
Żeby mi się chciało tak, jak mi się nie chce!

Ide sie pochlastać za debilność userów!

Richy
Przypał

Post by Richy » Mon 20 Aug, 2007

Widzieliśmy już 3 kolejki (niektore zespoly rozegraly 2 mecze co prawda :P) Premier league i nie trzeba być znawcą aby stwierdzić ze MU nie jest przygotowane do sezonu. 3 mecze 2 punkty no i porażka derbowa musi boleć... Niech boli :] Tym czasem CFC szczesliwie remisuje na Anfield po kontrowersyjnym karnym. Torres zdobywa 1 bramkę w lidze i nie mówcie, że Hiszpanie nie pasują do gry na wyspach ;] Man city pod wodzą szwedzkiego trenera radzą sobie całkiem nieźle, zapewne przewodzą w tabeli tylko chwilowo ale komplet punktów po 3 spotkaniach to dobre osiągnięcie. Tottenham gromi Derby 4:0, Arsenal remisuje z blackburn... Czeka nas bardzo ciekawy sezon :)
Metal Gear Solid 3: Snake Eater - W tę gre sie nie gra... Tę gre się przeżywa...
Image

RayNor
Przypał

Post by RayNor » Mon 20 Aug, 2007

Mnie tylko wkurza ta polityka ManU :/ Ja wiem że trzeba promować klub, ale na cholere jeździć na tourne po azji? Czyżby już nie interesowało ich mistrzostwo kraju tylko kasa trzepana na wschodzie? Dobrze ze to początek sezonu, oby to był tylko mały falstart...
[center]Wasz ukochany MORDEK :D
Żeby mi się chciało tak, jak mi się nie chce!

Ide sie pochlastać za debilność userów!

Nevariel
Poeta

Post by Nevariel » Mon 20 Aug, 2007

Man Utd ma dokładnie taki sam początek jak arsenal w zeszłym sezonie. Z tego co pamiętam kanonierzy wygrali w 4 kolejce właśnie z manchesterem, mam więc nadzieję że właśnie w tej kolejce diabły w końcu wygrają. Na wyniki można narzekać ale gra aż tak słaba nie jest, brakuje tylko tej cholernej skuteczności...

Podobnie jest z Lyonem, z reguły przegrywali swój pierwszy mecz w połowie sezonu jako ostatnia drużyna z europy, a tutaj już 2 porażki w 3 meczach.. wygląda na to że sporo będzie się działo podczas tego sezonu
Last edited by Nevariel on Mon 20 Aug, 2007, edited 1 time in total.

Post Reply