[2004\2005] Europejskie puchary

Przecież nie można cały dzień siedzieć przed komputerem

Moderator: RayNor

RayNor
Przypał

Post by RayNor » Sun 17 Aug, 2003

wiecie Âże w meczu z Schalke jedynÂą bramke dla Gelsenkirchen strzeliÂł Polak Tomasz Hajto? :)
Pewnie ka¿dy ogl¹da³ ten mecz i pamiêta jaki b³¹d zrobili obroùcy Wis³y, a Hajto to wykorzysta³.
ByÂł np kosowski, kuÂźba, uche(lol). Prawde mĂłwiÂąc bez nich to nie wiem czy...by chociaÂż zremisowali
Tutaj masz niestety racje (chociaÂż pewnie wyrosÂła by jakaÂś inna gwiazda na danej pozycji) :cry: szkoda Âże prezes nie kupiÂł klasowych zawodnikĂłw na ich wÂłaÂśnie pozycje.
[center]Wasz ukochany MORDEK :D
Żeby mi się chciało tak, jak mi się nie chce!

Ide sie pochlastać za debilność userów!

PeO
Lejtienant

Post by PeO » Sun 17 Aug, 2003

Dlaczego myœlê, ¿e Anderlecht nie by³by w stanie osi¹gn¹Ì takigo miejsca? Bo..

Genk, z którym w³aœnie walczy w lidze belgijskiej dostaje ³omot od Realu. A Real wcale nie wygrywa ligi 15 kolejek przed zakoùczeniem rozgrywek. Walczy o mistrza do ostatniej. Co prawda, mecz meczowi nierówny, ale Anderlecht w takim sk³adzie nie osi¹gn¹³by wiele na Pó³wyspie Iberyjskim.

WisÂła ma duÂże szanse z Belgami, chociaÂż faworytem do awansu sÂą wÂłaÂśnie oni. Kompany miaÂł dzieĂą konia. Drugiego takiego meczu nie zagra. ÂŻuraw nim bĂŞdzie pomiataÂł przy Reymonta. Do zmiany jest jedynie Brasilia. Jeszcze w Âżadnym meczu nic nie pokazaÂł. On zalicza najwiĂŞcej strat z caÂłej jedenastki.

Dubicki formĂŞ z ligi utrzyma jeszcze jakiÂś czas. MoÂże pokaÂże na co go staĂŚ, choĂŚ potencjaÂł ma nieporĂłwnywalnie mniejszy od ÂŻurawia. Franek.. Âłowca bramek - nic dodawaĂŚ nie trzeba. W Brukseli miaÂł dwa genialne podania, lecz troszkĂŞ zbyt mocne. ÂŁadnie do nich wychodziÂł.. To juÂż coÂś prognozuje. Jestem optymistÂą.

Tak siĂŞ martwili o bramkarza. A juÂż ÂŻewÂłakow mĂłwi, Âże obroĂący, za ktĂłrymi gra Piekut mogÂą siĂŞ czuĂŚ bardzo pewnie. ChoĂŚ Jop zamiast salt na linii pola karnego powinien raczej skakaĂŚ do piÂłki [z] gÂłowÂą..

Nie ma co ukrywaĂŚ, Âże awans jest zdecydowanie bliÂżej Anderlechtu. Ale na 90% nie wygrajÂą [a przegrajÂą] w oni w Krakowie. Pytanie tylko: ile..
Wisła! Dzisiaj znowu gra..

RayNor
Przypał

Post by RayNor » Sun 17 Aug, 2003

W Krakowie bĂŞdzie piekÂło dla Anderlechtu i WisÂła wygra, a Zurawski i Piekutowski bĂŞdÂą bohaterami meczu (mam nadziejĂŞ).
[center]Wasz ukochany MORDEK :D
Żeby mi się chciało tak, jak mi się nie chce!

Ide sie pochlastać za debilność userów!

Fallen One
Poeta

Post by Fallen One » Sun 17 Aug, 2003

PeO wrote:Genk, z którym w³aœnie walczy w lidze belgijskiej dostaje ³omot od Realu. A Real wcale nie wygrywa ligi 15 kolejek przed zakoùczeniem rozgrywek. Walczy o mistrza do ostatniej. Co prawda, mecz meczowi nierówny, ale Anderlecht w takim sk³adzie nie osi¹gn¹³by wiele na Pó³wyspie Iberyjskim.
Pamietajmy jednak ze Anderlecht nie musialby wcale wygrywac z Realem, zeby zakfalfikowac sie do pucharow. Saragossa tez nie byla niewiadomo jaka potega ktora gromila Real i Barce. Real gromic moze Genk ale to nie znaczy ze rownie latwo poszloby mu z Anderlechtem. Przeciez to fiolki sa liderem belgijskiej ekstraklasy (moim zdaniem niewiele slabszej od ligi niemieckiej).

Kompany wg mnie jest jednym z najzdolniejszych obroncow w Europie, a wiec niesadze zeby w poprzednim meczu mial dzien konia. Zuraw jest najlepszym polskim zawodnikiem, ale sadze ze bedzie mial ciezka przeprawe z 17 latkiem. Co do zmiany zawodnika to chcac niechcac na lewej pomocy musi grac Brasillia(bo niby kto mialby go zmienic?). Za to jesli chodzi o prawa pomoc to powinni natychmiast sprzedac Patera(mysle ze sprawdzilby sie w Wisle Plock lub Odrze Wodzislaw) a na jego miejsce wtawic Gorawkiego + poszukac jakiegos nowego prawoskrzydlowego.

Co do Dubickiego to w pelni sie z Toba zgadzam - chlopak ma talent. Jest szybki i powinien grac w ataku od pierwszej minuty. Obroncy moga zanim nienadazac, co moze przyniesc nam rzut wolny w okolicach pola karnego albo nawet 11-stke. Frankowski - mimo ze jest wychowankiem Jagiellonii Bialystok, nie uwazam go za dobrego napastnika. Co to za lowca bramek, ktory wykorzystuje co trzecia 100% sytuacje? Wole napastnikow bardziej kreatywnych, ktorzy zamiast czekac na podanie 'do nogi' beda starali sie sami wypracowac sobie jakas dobra sytuacje strzelecka.

Szanse awansu oceniam wiec na 40%(z Gorawskim) lub 30%(z Paterem - gosc jest beznadziejny). Gdybym mial sie zakladac to postawilbym na 2:1 dla Wiselki. Ale kto wie? Moze bedzie 2:0? Oby.
UNIA TARNOW- Druzynowy Mistrz Polski 2004 na zuzlu!!!
Tomek, Jacek, Tony, Janusz, Marcin. Pawel, Grzesiek, Robert, Stasiu.. Slava Wam!!!

PeO
Lejtienant

Post by PeO » Sun 17 Aug, 2003

Ale ja nie chciaÂłem daĂŚ do zrozumienia, Âże Anderlecht musiaÂłby wygrywaĂŚ z Realem i BarcelonÂą [swojÂą drogÂą i tak sÂłabÂą]. ChciaÂłem tylko pokazaĂŚ jak Liga HiszpaĂąska jest wyrĂłwnana i jak bardzo trzeba tam walczyĂŚ o Âżycie.

Doœwiadczenia jednak mu napewno brakuje. Siedemnaœcie lat to niezbyt wiele, ¿eby zg³êbiÌ tajniki pi³ki no¿nej. Dodajmy, ¿e nie gra on w pi³kê od urodzenia. Jest zdolny [nawet bardzo], ale w Krakowie nie poka¿e nawet po³owy z tego co pokaza³ w pierwszym meczu. Zobaczycie..

W Lidze Polskiej bĂŞdzie miaÂł Brasilia teraz troszkĂŞ trudniej, bo przybywa mu rywal do miejsca w skÂładzie. JakiÂś czarnoskĂłry piÂłkarz. Jednak do eliminacji LM nie jest on zgÂłoszony, wiĂŞc napewno nie zagra z Belgami. Jednak jeÂśli Cantoro bĂŞdzie w stanie graĂŚ to nie wiem, czy Henry zdecyduje siĂŞ na Brazylijczyka.

Nie wiem, co Wy widzicie w tym Gorawskim. On narazie niczego nie pokazaÂł i moim zdaniem jeszcze wiele moÂże siĂŞ nauczyĂŚ od Patera. PamiĂŞtacie co Pater wyprawiaÂł z BarcelonÂą? Kibice go w Krakowie kochajÂą [wychowanek], wiĂŞc tutaj napewno zagra lepiej.. niÂż w Brukseli.

Dubicki nie ma nic poza szybkoœcia. On musi jeszcze siê wiele nauczyÌ. Dobr¹ szko³ê da³by mu ¯uraw. Z szybkoœci¹ Daniela i zdolnoœciami technicznymi ¯urawia by³by z niego naprawdê œwietny zawodnik. Teraz jednak odstaje od Frankowskiego [gdy ten jest w formie].

A Tomek jest zawodnikiem gorszym chyba tylko od ÂŻurawia, Szymkowiaka i GÂłowackiego. Gdy jest w formie, potrafi zdziaÂłaĂŚ naprawdĂŞ duÂżo. Inna sprawa, Âże tej formy chyba nie ma..

PamiĂŞtajcie o GÂłowie i Stolarczyku. JeÂśli bĂŞdzie Arek, to Jop wylatuje. A Stolarczyk oczywiÂście zastÂąpi Paszulewicza, ktĂłry powinien graĂŚ, ale w rezerwach. Wtedy obrona bĂŞdzie bardziej solidna, a ataki skrzydÂłami duÂżo bardziej groÂźne.

WisÂła awansuje. NiewaÂżne w jakim stylu, ale siĂŞ uda..

Richy
Przypał

Post by Richy » Mon 18 Aug, 2003

PeO wrote:. JeÂśli bĂŞdzie Arek, to Jop wylatuje.
I bez tego jop (je³op) powinien wylecieæ!Przecie¿ to co on wyprawia na boisku to jest ¿enuj±ce! Widzeli¶cie mecz Belgia Polska (3:1) 2 (no mo¿na by powiedzieæ ¿e wszystki)bramki pad³y z winy Polaków. Jedna z winy bramkarza jak to nie udanie PRÓBOWA£ wykopaæ pi³kê, a druga z winy ¶wietnego obroñcy je³opa yyy tzn jopa! On jest gorzej ni¿ beznadziejny.
Metal Gear Solid 3: Snake Eater - W tę gre sie nie gra... Tę gre się przeżywa...
Image

Fallen One
Poeta

Post by Fallen One » Mon 18 Aug, 2003

PeO wrote:W Lidze Polskiej bĂŞdzie miaÂł Brasilia teraz troszkĂŞ trudniej, bo przybywa mu rywal do miejsca w skÂładzie. JakiÂś czarnoskĂłry piÂłkarz. Jednak do eliminacji LM nie jest on zgÂłoszony, wiĂŞc napewno nie zagra z Belgami. Jednak jeÂśli Cantoro bĂŞdzie w stanie graĂŚ to nie wiem, czy Henry zdecyduje siĂŞ na Brazylijczyka.
Tu oczywiscie sie zgadzam ale niestety Wisla w najblizszym meczu nie ma co liczyc na wystep argentynczyka.
PeO wrote:Nie wiem, co Wy widzicie w tym Gorawskim. On narazie niczego nie pokazaÂł i moim zdaniem jeszcze wiele moÂże siĂŞ nauczyĂŚ od Patera. PamiĂŞtacie co Pater wyprawiaÂł z BarcelonÂą? Kibice go w Krakowie kochajÂą [wychowanek], wiĂŞc tutaj napewno zagra lepiej.. niÂż w Brukseli.
Rozumiem ze jako zagorzaly kibic Wisly wolisz wychowanka swojej ukochanej druzyny niz nowy nabytek, ale prawda jest taka ze Pater robil cuda na kiju z Barcelona pare ladnych lat temu (a i tak mial dzien konia, bo wiecej jego takich wystepow nie widzialem). Pater w Krakowie moze zagrac co najwyzej przecietnie, a na taki wystep Wisla sobie pozwolic nie moze. Jedyna dobra rzecza jaka moge powiedziec o Paterze jest to ze jest doswiadczonym zawodnikiem, ktory moze sie przydac na boisku do zmotywowania druzyny. Jednak mysle ze taka role moglby przejac Szymkowiak. Jest mlody, ale rowniez bardzo doswiadczony a ponadto przez niego przechodzi wiekszosc pilek, wiec nadawalby sie na kapitana.
PeO wrote:Dubicki nie ma nic poza szybkoœcia. On musi jeszcze siê wiele nauczyÌ. Dobr¹ szko³ê da³by mu ¯uraw. Z szybkoœci¹ Daniela i zdolnoœciami technicznymi ¯urawia by³by z niego naprawdê œwietny zawodnik.

I wlasnie dlatego powinni grac razem w ataku (przynajmniej do czasu az Wisla znajdzie jakiegos lepszego napastnika). A jego szybkosc napewno sie przyda w meczu z Anderlechtem.
PeO wrote:Teraz jednak odstaje od Frankowskiego [gdy ten jest w formie].

Tylko ze Frankowski nie wrocil i nie wroci juz do formy, ktora prezentowal przed kontuzja przez ktora praktycznie stracil sezon. Zarowno Franek jak i Pater szczytowa forme mieli w sezonie w ktorym grali z Barcelona (nie pamietam ktory to byl sezon)
PeO wrote:PamiĂŞtajcie o GÂłowie i Stolarczyku. JeÂśli bĂŞdzie Arek, to Jop wylatuje. A Stolarczyk oczywiÂście zastÂąpi Paszulewicza, ktĂłry powinien graĂŚ, ale w rezerwach. Wtedy obrona bĂŞdzie bardziej solidna, a ataki skrzydÂłami duÂżo bardziej groÂźne.

Nic nie wskazuje na to ze Glowacki wystapi. A pozatym jesli wroci Arek to Jop wylatuje? Dlaczego? Jaka wtedy bedzie formacja obronna? Stolarczyk, Glowacki, Nawotczynski, Baszczynski? Nawet jesli Arek wroci to skazani jestesmy na gre Jopa.
PeO wrote:Doœwiadczenia jednak mu napewno brakuje. Siedemnaœcie lat to niezbyt wiele, ¿eby zg³êbiÌ tajniki pi³ki no¿nej. Dodajmy, ¿e nie gra on w pi³kê od urodzenia. Jest zdolny [nawet bardzo], ale w Krakowie nie poka¿e nawet po³owy z tego co pokaza³ w pierwszym meczu. Zobaczycie..

Doswiadczenia mu brakuje napewno, ale nie mozna tego powiedziec o umiejetnosciach. Pozatym w Brukseli radzil sobie spokojnie z Zurawiem. Chlopak nie bal sie ryzykowac. Ma stalowe nerwy. Oczywiscie mysle ze w Krakowie nie bedzie gral tak dobrze jak przed wlasna publicznoscia, ale to nie znaczy ze na wyjezdzie zacznie grac jak nieprzymierzajac Nawotczynski czy Paszulewicz.
Last edited by Fallen One on Mon 18 Aug, 2003, edited 1 time in total.
Tomek, Jacek, Tony, Janusz, Marcin. Pawel, Grzesiek, Robert, Stasiu.. Slava Wam!!!

PeO
Lejtienant

Post by PeO » Mon 18 Aug, 2003

W meczu z Anderlechtem Cantoro ma duÂże szanse na wystĂŞp. NaprawdĂŞ duÂże. Dopiero za tydzieĂą, wiĂŞc nie jest to tak maÂło czasu. Inna sprawa, Âże moÂże nie byĂŚ przygotowany do niego na 100%.

Nie to, Âże wolĂŞ wychowanka. Jako kibic WisÂły wolĂŞ tego lepszego - dla dobra druÂżyny. Ale jak do tej pory przekonaÂł mnie do siebie tylko Pater. Poza tym on juÂż rozegraÂł wiele Âświetnych spotkaĂą w lidze, nie tak jak Gorawski.

Dubicki mo¿e graÌ z ¯urawiem w ataku, ale wszyscy wiedz¹, ¿e nie potrwa to doœÌ d³ugo. Tylko Ty si upierasz przy tym, ¿e jest on lepszy od Franka. Jak d³ugo, i jak czêsto, ogl¹dasz mecze Bia³ej Gwiazdy? Chyba niezbyt czêsto, bo inaczej wiedzia³byœ, ¿e jego po s³abym wystepie staÌ na jakiœ wyœmienity. Tak by³o chocia¿by w meczu z Górnikiem Zabrze 3 sezony wstecz.
Na dodatek Franek nie straci³ ca³ego sezonu przez kontuzjê. W koùcówce od razu zacz¹³ pokazywaÌ, ¿e nie zapomnia³ jak siê gra w pi³kê. On ju¿ wraca do tamtej formy sprzed lat. To tylko kwestia czasu. Tego jednak nie jest zbyt wiele..

Jak bêdzie G³owa to w takim zestawieniu obrona mo¿e zagraÌ napewno. Przecie¿ Bia³y pokaza³ w meczu z Belgami, ¿e potrafi graÌ w pi³kê. A umiejêtnoœciami nie ustêpuje nawet chwalonemu przez Ciebie Kompany'emu. Tyle tylko, ¿e on nie ma tak dobrej wspó³pracy w reszt¹ defensywy jak Belg. W meczu w Brukseli nie pope³ni³ [podobnie jak Kompany] ¿adnego b³êdu. Bramki nie by³y nastêpstwem jego z³ego zachowania. On siê ³adnie opiekowa³ swoimi zawodnikami. Jednak¿e widaÌ jeszcze pewne braki w ograniu..

Fallen One
Poeta

PeO wrote:Chyba niezbyt czĂŞsto, bo inaczej wiedziaÂłbyÂś, Âże jego po sÂłabym wystepie staĂŚ na jakiÂś wyÂśmienity. Tak byÂło chociaÂżby w meczu z GĂłrnikiem Zabrze 3 sezony wstecz.
Sam przyznajesz ze chlopak ma nierowna forme. Raz zdarzaja mu sie mecze dobre a innym razem tragiczne. Dobry zawodnik powinnien miec ustabilizowana (na wysokim poziomie) forme przez caly rok. Pozatym rozpamietujesz mecz w ktorym chlopak sie popisal. Ale to bylo 3 sezony temu! Byc moze zdarzy mu sie znowu jakis wypadek i uda mu sie zagrac dobry mecz, ale ja wole byc mile zaskoczony niz srogo zawiedziony. :wink:

PeO
Lejtienant

Mecz z BarcelonÂą byÂł dokÂładnie dwa lata temu.

Narazie Gorawski mnie do siebie nie przekonaÂł, dlatego trzymam siĂŞ Grzeli. Ale to siĂŞ moÂże niedÂługo zmieniĂŚ, bo widaĂŚ byÂło w meczu ze ÂŚwitem, Âże zaczyna mu siĂŞ ukÂładaĂŚ gra z BaszczyĂąskim [kiedyÂś graÂł w Ruchu]. Nie piszĂŞ, Âże jest on dla mnie skreÂślony, lecz, Âże musi siĂŞ jeszcze trochĂŞ postaraĂŚ, Âżeby zdobyĂŚ na staÂłe miejsce w pierwszym skÂładzie. Poza tym takie mecze jak ten z Lukullusem nie muszÂą siĂŞ powtĂłrzyĂŚ w eliminacjach do LM.

Fallen One
Poeta

Gorawski mial bardzo dobry mecz z Omonia. Wiem ze nie jest to moze jakis strasznie wymagajacy przeciwnik, ale chlopak powinien zagrac z fiolkami bo siedzac na lawie napewno nie udowodni Heniemu i Tobie, ze jest czegos wart.

PeO
Lejtienant

Œwiête s³owa, ale to siê wi¹¿e z pewnym ryzykiem. A dodam tylko, ¿e Henrykowi ju¿ musia³ coœ pokazaÌ skoro ten siê na niego zdecydowa³. Teraz zaczynam ¿a³owaÌ, ¿e nie ma w Wiœle W³odarczyka. Widzew nie³adnie post¹pi³..

Fallen One
Poeta

To prawda... A tak na marginesie, gdybys byl polskim Romanem Abramowiczem to kogo sprowadzilbys do Wisly? Chodzi mi oczywiscie o Abramowicza na miare polskich warunkow.

PeO
Lejtienant

Gdybym miaÂł full kasy to w WiÂśle widziaÂłbym:
  • GrzeÂśka Rasiaka z Groclinu Dyskobolii
    Sebastiana MilĂŞ z Groclinu Dyskobolii
    MirosÂława Sznaucnera z Iraklisu Saloniki
    Jacka BÂąka z RC Lens
    Kalu Uche z.. WisÂły KrakĂłw
    GrzeÂśka Kuszczaka z Herthy Berlin
Na polskiej warunki to by³oby naprawdê sporo. Obawiam siê, ¿e nikt nie by³by w stanie wygraÌ z Wis³¹ w jakichkolwiek rozgrywkach. DodaÌ do tego jeszcze trzeba genialnego trenera [jakim niew¹tpliwie jest Henry] i mamy równie¿ Ligê Mistrzów.

Wtedy Anderlecht prosiÂłby o najmniejszy wymiar kary..

Fallen One
Poeta

A co z jednym z najzdolniejszych polskich pomocnikow - Burkhartem? Chlopak jest swietny. Ja jego rowniez wzialbym do Wiselki.

Post Reply