Nowinki ze ¶wiata M&A

Manga & Anime

Moderator: RayNor

Post Reply
User avatar
Kumagoro
Poeta
Posts: 919
Joined: Fri 07 Feb, 2003
Location: Poznań
Contact:

Nowinki ze Âświata M&A

Post by Kumagoro » Fri 04 Apr, 2003

JeÂżeli macie jakieÂś nowe informacje ze Âświata m&a to zamieszczajcie je tutaj.

A pierwsza wiadomoœÌ to taka, ¿e ju¿ jutro tj. sobota, 5 kwietnia 2003, na programie Hyper o godzinie 22.00 rusza emisja nowego anime: Vampire Princess Miyu. A oczym jest to anime?? Otó¿ opowiada ono o stra¿niczce Miyu która poluje i osy³a zab³¹kane demony i wampiry. Wiêcej o tym anime mo¿ecie poczytaÌ w numerze 01/2003 magazynu Kawaii.

Druga wiadomoœÌ : Dzisiaj kinowa premiera Sen to Chihiro no Kamikakushii, w Polsce film ten nosi tytu³ Spirited Away : W krainie bogów. Przypominam ¿e film ten dosta³ w tym roku Oskara za najlepszy film animowany, zdobywca "Z³otego niedŸwiedzia" w Berlinie oraz zdobywca 4 nagród "Annie" odpowiednik Oscara, dla filmów animowanych nagrody za najlepszy film roku, re¿yseriê, scenariusz i muzykê. Obszerny artyku³ o filmi znajduje siê w najnowszykm numerze Kawaii.

User avatar
Gunjack
Poeta
Posts: 491
Joined: Thu 20 Feb, 2003

Post by Gunjack » Fri 04 Apr, 2003

Vampire Princess Miyu:
Hmm.... KsiĂŞÂżniczka Miyu? MuszĂŞ zobaczyĂŚ ten odcinek bo nigdy o niej nie sÂłyszaÂłem.

User avatar
Kumagoro
Poeta
Posts: 919
Joined: Fri 07 Feb, 2003
Location: Poznań
Contact:

Post by Kumagoro » Fri 04 Apr, 2003

Ups. Wkrad³ siê ma³y b³¹d, obszerny artyku³ o Sen to Chihiro... znajduje siê nie w najnowszym lecz w numerze luty/marzec magazynu Kawaii. Przepraszam za b³¹d.

User avatar
Kumagoro
Poeta
Posts: 919
Joined: Fri 07 Feb, 2003
Location: Poznań
Contact:

Post by Kumagoro » Sat 05 Apr, 2003

Ostatnio przeczytaÂłem,Âże amerykaĂąski Cartoon Network wstrzymaÂł emisjĂŞ 19 odcinka , popularnego w Polsce anime "Cowboy Bebop" , emisjĂŞ wstrzymno z powodu obecnoÂści w tym wÂłaÂśnie odcinku promu kosmicznego "Columbia", ktĂłry jakiÂś czs temu ulegÂł katastrofie. Co o tym sÂądzicie??

User avatar
Nilhir
Poeta
Posts: 599
Joined: Thu 05 Dec, 2002
Location: nilhir
Contact:

Post by Nilhir » Sat 05 Apr, 2003

Tomek -> nie pisze siĂŞ 2 postĂł pod sobÂą, do tego sÂłuÂży opcja: ZmieĂą !!
Http://rpgforum.abc.pl - Forum miÂłoÂśnikĂłw gier RPG

User avatar
Kumagoro
Poeta
Posts: 919
Joined: Fri 07 Feb, 2003
Location: Poznań
Contact:

Post by Kumagoro » Sat 05 Apr, 2003

:arrow: Zapowiedzi mang wydawanych przez JPF


:arrow: 2.06.03 - Pierwszy tom "Cowboy Bebop" JUÂŻ JEST :!:
:arrow: 27.06.03 Pierwszy tom mangi "Chobits"
:arrow: 23.06.03 Pierwszy tom "Slayers"
:arrow: 8.07.03 Pierwszy tom "Naruto"
:arrow: 27.10.03 "DNA 2" tom pierwszy
:arrow: 24.11.03 "Battle Angel Alita" tom pierwszy.

Niektóre z tych zapowiedzi s¹ na doœÌ odleg³e miesi¹ce, ale jest na co czekaÌ.

Kolejna porcja newsĂłw.


:arrow: No i jakoÂś nie byÂło dzisiaj na Hyperze Vampire Pricess Miyu. TrochĂŞ siĂŞ ÂździwiÂłem widzÂąc 1 odcinek Gundama.

:arrow: Na TVN 7 znowu moÂżemy oglÂądaĂŚ Magic Knight Rayearth. Wojowniczki moÂżemy oglÂądaĂŚ codziennie okoÂło godziny 15.20 po Slayersach.


:arrow: Zostanie nakrêcony film live ( z udzia³em aktorów) "Dragon Ball" przez 20 century Fox. Film trafi do amerykaùskich kin najpóŸniej latem 2004


:arrow: Drugi film live to Tekken, na film przeznaczono 60 mln dolarĂłw. Jak chcecie siĂŞ jeszcze czegoÂś dowiedzieĂŚ na ten temat to zapraszam na WP:

:arrow: http://gry.wp.pl/core.html?filtr=0,0&x=nowinki,10,6433


:arrow: Studio Ghibli planuje na lato 2004 premierĂŞ nowego filmu : "Hauru-no ugoku shiro" ( Ruchomy zamek Howla). Przypominam Âże studio Ghibli wydaÂło takie wspanieÂłe filmy jak : " Tonari no Totoro" (MĂłj sÂąsiad Totoro) , Mononoke Hime ( KsiĂŞÂżniczka Mononoke) czy obecny w Polskich kinach film " Sen to Chihiro no Kamikakushi" (Spirited Away: Porwanie przez duchy)

:arrow: WiadomoœÌ dla fanów mangi D.N.Angel. Powstanie anime na podstawie mangi, bêdzie to 26 odcinkowa seria ( 26 odcinków staje siê standardem jeœli idzie o serie anime) o perypetiach Daiduke Niwa który okazuje siê kolejnym wcieleniem legendarnego z³odzieja dzie³ sztuki.

:arrow: Powstaje sequel sÂłynnego Ghost in the Shell, reÂżyserem ponownie zostanie Mamoru Oshii a producentem Masamune Shirow ( Neon Genesis Ewangelition) . FiFilm trafi do kin wiosnÂą 2004 roku film ten bĂŞdzie nosiÂł tytuÂł " Innocence: Ghost in the Shell" . WiĂŞcej na
:arrow: www.productionig.com


:arrow: Na przeÂłomie tego i przyszÂłego roku ukaÂże siĂŞ trzecia OAV-ka Tenchi Muyo!.


:arrow: Emisja Vampire Princess Miyu na Hyperze zostaÂła przeniesiona na 28 maja. :(

:arrow: Na festiwalu w Cannes zostanÂą pokazane filmy anime miedzy innymi bĂŞdÂą to: "Steamboy" i " Nasu- The Summer of Andalsia"

:arrow: Na niemieckim kanale RTL 2 od 22 kwietnia moÂżna oglÂądaĂŚ nowe anime "One Piece" o godz. 15.00 . Anime opowiada o piratach poszukujÂących legendarny skarb One Piece. WiĂŞcej o tym anime moÂżna przeczytaĂŚ w najnowszym numerze Kawaii. One Piece leci od poniedziÂłku do piÂątku.

:arrow: JuÂż jutro tj. 30 kwietnia, pojawi siĂŞ w kioskach Kompendium Kawaii 7 wraz z pÂłytÂą, o zawartoÂści moÂżecie poczytaĂŚ na stronie www.kawaii.pl

:arrow: Na onecie pojawiÂł siĂŞ artykuÂł o przemocy w japoĂąskich filmach ale takÂże w mandze i anime chĂŞ tnych odsyÂłam do artykuÂłu :
http://film.onet.pl/0,0,1119412,1,600,artykul.html

:arrow: W piÂątek 16 maja o godzinie 23.30 na TVN wyemitowany zostanie " Animatrix: Ostatni lot Ozyrysa " czyli pierwszy odcinek serii Animatrix wykonany przez Square ( twĂłrcy Final Fantasy Spirits Within)
A przed Animatrixem o godzinie 20.40 wyemitowany zostanie Matrix.


:arrow: NA anime.com.pl moÂżemy przecztaĂŚ iÂż na festiwalu w Cannes 3 firmy : Gainax, Weta, ADV, ogÂłosiÂły iÂż chcÂą wyprodukowaĂŚ kinowÂą wersjĂŞ Neon Genesis Evangelition. Jak na razie film jest w bardzo wczesnej fazie rozwoju. SwojÂą drogÂą ciekawe co z tego wyjdzie.

:arrow: OpóŸni³a siê premiera mangi Ciwboy Bebop o oko³o tydzieù. Wiêcej mo¿emy przeczytaÌ na www.jpf.com.pl

:arrow: Ju¿ od 28 maja na kanale Hyper mo¿emy ogl¹daÌ now¹ 26 odcinkow¹ seriê anime : Vmpire Princess Miyu, przypominam ¿e anime mia³o byÌ na kanale ju¿ jakiœ czas temu jednak z niewiadomych przyczyn anime mo¿emy ogl¹daÌ dopiero teraz. Ledpiej póŸno ni¿ wcale.

:arrow: Prawdopodobnie w przygotowywane jest nowwe anime przez Hypera a mianowicie NieA Under 7 opowiadajÂące o grupie obcych ktĂłrzy wylÂądowali na naszej planecie wtapiajÂąc siĂŞ w tÂłum. O tym anime moÂżemy poczytaĂŚ w najnowszym numerze czasopisma Kawaii

:arrow: JuÂż jest dostĂŞpny pierwszy tom mangi Cowboy Bebop. CaÂła seria mangi skÂłada siĂŞ z trzech czĂŞÂści i kolejne tomy w cenie 16 zÂłotych bĂŞdÂą wydawane co miesiÂąc. Drugi tom Cowboy Bebop ukaÂże siĂŞ juÂż 7 lipca.

:arrow: DostĂŞpny jest juÂż 4 tom mangi Video Girl Ai

:arrow: Premiera pierwszego tomu mangi Chobits zosta³a przesunieta z 16 czerwca na 27 czerwca. Powodem sa sprawy proceduralne. Tyle czeka³em na tê mangê a oni robi¹ takie coœ no có¿..

:arrow: Kolejny raz zmieniono datĂŞ premiery mangi z JPF-u tym razem chodzi o Slayers - Magiczni wojownicy.
Data premiery zostaÂła przeÂłoÂżona na okoÂło 4 lipca.

User avatar
Kumagoro
Poeta
Posts: 919
Joined: Fri 07 Feb, 2003
Location: Poznań
Contact:

Post by Kumagoro » Fri 11 Jul, 2003

:arrow: JuÂż w przyszÂłym tygodniu pojawi siĂŞ drugi tom Cowboya Bebopa a dostĂŞpne sÂą juÂż pierwsze tomy mang: Naruto i Slayers- Magiczni Wojownicy

:arrow: JuÂż jest w sprzedaÂży najnowszy numer Kompendium Kawaii a w n9im miĂŞdzy innymi:
recenzje anime
:arrow: Boys Be
:arrow: Ninja Ressurection
:arrow: Great Teacher Onizuka
:arrow: Soultaker
Z innych artykuÂłw miĂŞdzy innymi:
:arrow: japoĂąska erotyka
:arrow: jak wyglÂąda mangowy Âświat na Litwie, w Estonii i ÂŁotwie
I wiele innych.
A pozatym Kawaii CD z animacjami i tekstami

Ave_kaja
Oglądacz
Posts: 3
Joined: Tue 17 Jun, 2008

Post by Ave_kaja » Tue 17 Jun, 2008

na stronie www.magazyn-arigato.com.pl można zamówić nową gazetę o anime "Arigato" Gazeta dozwolona od lat 16

Post Reply