Wasz ulubiony autor i książka

Każdy wie że należy czytać książki

Moderator: RayNor

Keikuz
Partyjny :-)

Post by Keikuz » Tue 05 Apr, 2005

A tak wogule "dziennik Bridget Jones" ktoś przeczytał tą książke albo raczej zapytam ktos zna kogos kto przeczytal te ksiazke?
Wiem że nic niewiem - Sokrates

Nosferatu
MVP Fajnegry

Post by Nosferatu » Tue 05 Apr, 2005

Ja znam!!Fajna dziewczyna!!No i wcale jej to nie ujmuje ze przeczytala taki shit[wg.mnie :D ]
Każdy pozytywny głos się liczy więc wchodzimy i głosjemy
http://studenckihumor.pl/ranking.php?id=904&sort=visitA
------------------------------------------------------
Nigdy nie gadaj z debilem - najpierw zniży Cie do swojego poziomu a potem pokona posiadaną wiedzą!!
---------------------------------------------------
REWOLUCJA

Luke el Luke

Post by Luke el Luke » Mon 19 Dec, 2005

Juliusz Verne i Tajemnicza wyspa :)

surmonis

Post by surmonis » Mon 19 Dec, 2005

LOL kurcze jeszcze niedawno na forum krzyczano o Danu Brownie i jego Upadłych.. i kodzie Leonardo Da Vinci, a ja wam powiem anegdotke o ludziach którzy czasem czytają książki pod wpływem recenzji w gazetach albo w telewizji.
Była sobie mała dziewczynka (wiekowo 19lat) i przeczytała książke D.B. p.t. "Kod Leonardo Da Vinci" i w rozmowie z tak zwaną śmietanką towarzyską w Olsztynie wyskoczyła z tekstem że przeczytała książkę p.t. "Kod Leonardo Di Capprio", bo uznała że skoro wie o czym książką i jaką ma fabułe to ona tytułu nie musi znać, wystarzczy że zna pierwsze 2 wyrazy tytułu a na reszte nikt nie zwróci uwage, i co najgorsze że miała racje, nikt jej nie zwrócił uwagi bo wszyscy myśleli że to faktycznie Kod Leonardo di Capprio!!!! LOL pozdrowienia dla Olsztyńskiej młodzieży z MOK-u.

Lubie Philipa K. Dicka za jego wszystkie dzieła, teraz je kolekcjonuje na allegro kupuje, świetne książki, Klany Księżyca ALFY, Prawda PÓŁOSTATECZNA, BladeRunner (którego nigdy nie przeczytałem ale obejrzałem film na jego podstawie) Zapłata (odwrotnie jak w przypadku Blade...książka a nie film :)) i za jego zbiory opowiadań, nie wypisze wszystkich ktore mam ani tych które przeczytałem bo mi sie nie chce, jeżeli ktoś bedzie miał ochote ze mną na ten temat pogadać no to prosze PW i do dyspozycji.

Richy racja, Frank Herbert pisał porządne opowieści, najbardziej masz racje w tym względzie jest jego saga o Rodzie Atrydów i Harkonnenów, sama główna intryga to 6 wyjątkowo pojemnych książek a jeszcze przecież są pojedyncze książki o poszczególnych rodach, te książki to prequele do Sagi i o naprawde wiele ciekawych wątków rozbudowywują świat Diuny :) rzadko pisze już tu na forum więc wybaczcie mi moją wylewność :) pozdrawiam

[ Dodano: Czw 22 Gru, 2005 ]
powiem szczerze nie koniecznie shit, po prostu nie jest on skierowany do nas, dla nas to shit a dla kobiet to może być fajne:)

dla mnie shit to władca pierdzieli J.R.R. Tolkien, więc wiecie film spoko książka LOL

a czytał ktoś A. R. R. R. Roberts "Sellamillion" parodie tej książki Tolkiena?? nie wiem czy wydano ją w Polsce więc tylko tak sie pytam
AAAA:)

Johny
Prawie aktywny użytkownik

Post by Johny » Wed 28 Dec, 2005

Podobała mi się większość książek Stanisława Lema (polecam Solaris i Fiasko)

Podobało mi się też Przedwiośnie i Wesele (mówcie co chcecie :) )

a z fantastyki Tolkien i Salvatore.

Paladyn_Rage
Oglądacz

Post by Paladyn_Rage » Fri 27 Jan, 2006

surmonis wrote:powiem szczerze nie koniecznie shit, po prostu nie jest on skierowany do nas, dla nas to shit a dla kobiet to może być fajne:)

dla mnie shit to władca pierdzieli J.R.R. Tolkien, więc wiecie film spoko książka LOL

a czytał ktoś A. R. R. R. Roberts "Sellamillion" parodie tej książki Tolkiena?? nie wiem czy wydano ją w Polsce więc tylko tak sie pytam
WTF? Albo czytałeś w tłumaczeniu Łozińskiego - przy czym nie dziwię się że cię poniosło. Albo czytałeś tylko pierwszy tom (samo łażenie co też staje się nudne) albo nie lubisz fantasy. Ciężko stwierdzić bo zatrzutów wobec J.R.R Tolkiena nie poparłeś żadnym sensownym (niestety bezsensownym też nie) argumentem. Tak czy inaczej według mnie film był nastawioną na zysk komerchą, co prawda ogólnie trzymał się książki co mi się wielce podobało, jednak wiele wątków ucięto, a dodano bzdurne sceny jak elf zjeżdżający po schodach na tarczy. Według mnie to można było skwitować "LOL".

Co do moich ulubionych autorów są to zdecydowanie Pratchet - za świat dysku powinien literacką nagrodę Nobla zgarnąć, wspaniałe połączenie humoru rodemz Monty Pythona i klasycznego fantasy. Poza nim Siergiej Łukanienko (nie jestem pewien co do pisowni gdyż jest to autor rosyjski) z cyklem "straż nocna", niedawno wydano na podstawie jego książek nawety niezły film.
Image

Aturecki
Poeta

Post by Aturecki » Sat 28 Jan, 2006

Dla mnie Paulo Coelho za wszystkie jego książki
Wszystko co wiem to, to że nic nie wiem, lecz inni myslą że wiedzą tego czego nie wiedzą. Sokrates

Edgar

Post by Edgar » Sat 04 Feb, 2006

Terry Pratchett - za świat dysku :)
John Ronald Reuel Tolkien - za władcę i hobbita :)
Graham Masterton - za wszystkie horrory :)
Howard Philips Lovecraft - za geniusz i niesamowity, pełen grozy świat
Jacek Piekara - za Arivalda i Mordimera :)
Andrzej Sapkowski - za Geralta z Rivii :)

Nie mogę wybrać jednego :)
Każdego lubię równie jak poprzedniego :)
Jeśli coś przychodzi bez bólu, to jaką ma wartość?

maniaknr

Post by maniaknr » Sat 04 Feb, 2006

Moją najlepszą książka jest 4czy 3 części Harrego Pottera! ale autora nie pamietam! :mrgreen:
cHcE wSpOmiNaĆ bO tO oWoC, KtÓrY dOjRzEwAŁ LaTaMi...
www.tipsy.fajnegry.krakow.pl

55-post 7.luty :)

banan47
Oglądacz

Post by banan47 » Sun 30 Jul, 2006

Craig Thomas - "Firefox" i ogólnie jego książki
Image

Truskawa
Oglądacz

Post by Truskawa » Wed 09 Aug, 2006

Jeżeli Chodz i o mnie to książka która najbardziej utkwiła w mojej psychiceto była "Lolita" napisana przez Vladimira Nabokova... Co prawda jest to książka do której trzeba dorosnąć i początki jej są trudne[ co chwile trzeba zaglądać do słownika j.francuskiego] ale naprawde warto ją przeczytać.
Why don't you do the whole world a favor
Connect your throat to the nearest razor
Or do you need it spelled out for you
Well F.U.CK.Y.O.U.

Danio
Oglądacz

Post by Danio » Thu 24 Aug, 2006

A z kolei jesli o mnie chodzi to moje trzy ulubione ksiazki prezentuja sie mniej wiecej tak:

1. Ken Kesey - "Lot nad kukułczym gniazdem"
2. Ernest Hemingway -"Komu bije dzwon"
3. Harper Lee - "Zabić drozda"

Moim ulubionym pisarzem zagranicznym jest E. Hemingway, Polskim - Edward Stachura. Co o nich sadzicie? A o tych ksiazkach?

szyderca

Post by szyderca » Tue 29 May, 2007

Mój ulubiony autor to... Stefan Żeromski. Wiem, że to troche dziwnie brzmi, w końcu tyle lat truli człowiekowi w szkole łeb różnymi lekturami, ale spośród wszystkich autorów właśnie jego cenię najbardziej. Dlaczego właśnie on? Może dlatego, że w swoich utworach opisywał przystępnym dla każdego człowieka językiem poważne problemy, które wówczas gnębiły Polaków, przedstawiając wszystko w realnym świecie (nie opisując przy tym żadnych sił nadprzyrodzonych, które rzekomo ingerowały w te sprawy).
Jeśli chodzi o ulubione książki, to mogę wymienić "Winnetou" Karola May'a oraz "Kompania Braci" Stephen'a E.Ambrose.

hellcabber
Poeta

Post by hellcabber » Tue 29 May, 2007

też lubię "Kompanię.."
ogólnie preferuję książki dotyczące historii XX w, obecnie czytam "Hitler i Stalin-Żywoty równoległe" Bullocka
to drinkin' some or to drinkin' little some more ?

Leon96
Poeta

Post by Leon96 » Wed 30 May, 2007

możecie mnie wyśmiać ale... Harry Poter :mrgreen: autora znacie
Uciekinier z Doliny Upadłych Poetów...

Post Reply