Diuna

Każdy wie że należy czytać książki

Moderator: RayNor

Awatar użytkownika
Uciex
Poeta
Kontakt:

Diuna

Post autor: Uciex » pt 24 cze, 2005

Gra Dune 2 zachęciła mnie żeby przeczytać tą ksiażkę, naprawdę świetna. Akcja toczy się na planecie Arrakis, gdzie walczą ze sobą Atraidesi z Harkonnenami i to nie jest głupia strzelanka S-F tylko jest tu uwzględionnych wiele czynników, jak np. problemy polityczne, gospodarka itp. Kto nie czytał niech się bierze za tą lekturę :)

Awatar użytkownika
Richy
Przypał

Post autor: Richy » pt 24 cze, 2005

Klasyka...
Metal Gear Solid 3: Snake Eater - W tę gre sie nie gra... Tę gre się przeżywa...
Obrazek

Awatar użytkownika
surmonis
Partyjny :-)

Post autor: surmonis » wt 15 lis, 2005

na moje nieszczęśćie czytałem nie po kolei zacząłem od dzieci diuny a teraz bóg imperator diuny, naprawdę świetna książka
AAAA:)

Zyper
Oglądacz

Post autor: Zyper » ndz 16 wrz, 2007

Mi mój tata każe ją czytać ale patrząc na grubość od razu mi się odechciewa.
Ja wole fantastyczne książki 21 wieku...! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

-Golbez-
Poeta

Post autor: -Golbez- » ndz 16 wrz, 2007

Ilość przy tak dobrej jakości jest raczej wielkim plusem a nie minusem :P Przyznaję się bez bicia że nie czytałem, ale słyszałem sporo dobrego. Jak znajdzie się więcej czasu to sięgnę, być może właśnie po Diunę.
"Armia baranów, której przewodzi lew, jest silniejsza od armii lwów prowadzonej przez barana"
"Stawiaj swoje wojska w pozycji, z której nie ma ucieczki i raczej umrą, niż zdołają się wycofać. Jeżeli nie ma ucieczki od śmierci, zarówno oficerowie jak i prości żołnierze dają z siebie wszystkie siły"
Hasu_z_Lasu d{-_-}b --> Reaktywacja!

Awatar użytkownika
el_mundo
Prawie aktywny użytkownik

Post autor: el_mundo » pn 17 wrz, 2007

Zyper pisze:Mi mój tata każe ją czytać ale patrząc na grubość od razu mi się odechciewa.
Ja wole fantastyczne książki 21 wieku...! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Jakieś przekłady ksiązek 21 wieku? Może by tak ktoś podał tytuł(sci-fi) godny polecenia. Nie wiem ostatnio za co się zabrać. A co do diuny to przecież jest ponadczasowa
only my weapons understands me

Zyper
Oglądacz

Post autor: Zyper » pn 17 wrz, 2007

el_mundo pisze:[...][...][...]

Jakieś przekłady ksiązek 21 wieku? Może by tak ktoś podał tytuł(sci-fi) godny polecenia. Nie wiem ostatnio za co się zabrać. A co do diuny to przecież jest ponadczasowa
Eee... Tylko tak zażartowałem chodziło mi o takie książki nowe.
Diuna wydaje mi się tak stara.

PS: Patrząc na twój wiek to nie wiem jaka książka by Ci odpowiadała...
Jeszcze tu wrócę...!
Bez obrazy! Mnich Wielkiego Ciacha!

Awatar użytkownika
hellcabber
Poeta

Post autor: hellcabber » pn 17 wrz, 2007

wejdż na biblionetka.pl, zobacz jakie są najwyżej ocenione przez czytelników książki s-f i coś tam wybierzesz...
to drinkin' some or to drinkin' little some more ?

Adamus
Oglądacz

Post autor: Adamus » pn 17 wrz, 2007

Gra Dune 2 zachęciła mnie żeby przeczytać tą ksiażkę, naprawdę świetna. Akcja toczy się na planecie Arrakis, gdzie walczą ze sobą Atraidesi z Harkonnenami i to nie jest głupia strzelanka S-F tylko jest tu uwzględionnych wiele czynników, jak np. problemy polityczne, gospodarka itp. Kto nie czytał niech się bierze za tą lekturę
Nie wiem jakie miałeś tłumaczenie, u mnie było że ten ród nazywał się Atrydzi :D, ale mniejsza o to książka jest naprawdę świetna przeszedłem przez nią jak nóż przez rozgrzane masło. Dzięki niej jest co robić w długie wieczory pozbawione kompa :D

Awatar użytkownika
Uciex
Poeta
Kontakt:

Post autor: Uciex » pn 17 wrz, 2007

Adamus pisze:
Gra Dune 2 zachęciła mnie żeby przeczytać tą ksiażkę, naprawdę świetna. Akcja toczy się na planecie Arrakis, gdzie walczą ze sobą Atraidesi z Harkonnenami i to nie jest głupia strzelanka S-F tylko jest tu uwzględionnych wiele czynników, jak np. problemy polityczne, gospodarka itp. Kto nie czytał niech się bierze za tą lekturę
Nie wiem jakie miałeś tłumaczenie, u mnie było że ten ród nazywał się Atrydzi :D, ale mniejsza o to książka jest naprawdę świetna przeszedłem przez nią jak nóż przez rozgrzane masło. Dzięki niej jest co robić w długie wieczory pozbawione kompa :D
Ale wykopałeś mój stary post :D no tu mój bład :) to byli atrydzi :P za dużo nagrałem się na amidze w dune i jakoś tak już zostało :P ja przerabiałem tą lekturę przez wakacje w gorące dni na balkonie :D świetna sprawa ;)
TOP 5 OF WEEK
Obrazek

-Golbez-
Poeta

Post autor: -Golbez- » pn 17 wrz, 2007

Zyper pisze:Diuna wydaje mi się tak stara.
W przeciwieństwie do gier, filmów i muzyki, książka się nie zestarzeje nawet za 100 lat ;) Jedyny problem w tym że może być wyparta i zapomniana przez wygodniejsze środki użytkowania takie jak np. internet... W sumie to już jest wypierana, bo młodzież woli przeczytać streszczenia niż całość, by spędzić więcej czasu właśnie przy komputerze albo innych zajęciach...
"Armia baranów, której przewodzi lew, jest silniejsza od armii lwów prowadzonej przez barana"
"Stawiaj swoje wojska w pozycji, z której nie ma ucieczki i raczej umrą, niż zdołają się wycofać. Jeżeli nie ma ucieczki od śmierci, zarówno oficerowie jak i prości żołnierze dają z siebie wszystkie siły"
Hasu_z_Lasu d{-_-}b --> Reaktywacja!

Awatar użytkownika
Newtown PA

Post autor: Newtown PA » wt 19 sie, 2008

wlasciwie jest wypierana tez dla tego, ze mlodziez wchodzi np na sciaga.pl i czyta streszczenie ;/

miczelix

Post autor: miczelix » wt 18 lis, 2008

Dla mnie ta książka to żadna rewelacja

Awatar użytkownika
mareckuss
Przypał

Post autor: mareckuss » sob 29 lis, 2008

miczelix pisze:Dla mnie ta książka to żadna rewelacja
bo za mało ma obrazków?

ODPOWIEDZ