Diuna

Każdy wie że należy czytać książki

Moderator: RayNor

Post Reply
Uciex
Poeta

Diuna

Post by Uciex » Fri 24 Jun, 2005

Gra Dune 2 zachęciła mnie żeby przeczytać tą ksiażkę, naprawdę świetna. Akcja toczy się na planecie Arrakis, gdzie walczą ze sobą Atraidesi z Harkonnenami i to nie jest głupia strzelanka S-F tylko jest tu uwzględionnych wiele czynników, jak np. problemy polityczne, gospodarka itp. Kto nie czytał niech się bierze za tą lekturę :)

Richy
Przypał

Post by Richy » Fri 24 Jun, 2005

Klasyka...
Metal Gear Solid 3: Snake Eater - W tę gre sie nie gra... Tę gre się przeżywa...
Image

surmonis
Partyjny :-)

Post by surmonis » Tue 15 Nov, 2005

na moje nieszczęśćie czytałem nie po kolei zacząłem od dzieci diuny a teraz bóg imperator diuny, naprawdę świetna książka
AAAA:)

Zyper
Oglądacz

Post by Zyper » Sun 16 Sep, 2007

Mi mój tata każe ją czytać ale patrząc na grubość od razu mi się odechciewa.
Ja wole fantastyczne książki 21 wieku...! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

-Golbez-
Poeta

Post by -Golbez- » Sun 16 Sep, 2007

Ilość przy tak dobrej jakości jest raczej wielkim plusem a nie minusem :P Przyznaję się bez bicia że nie czytałem, ale słyszałem sporo dobrego. Jak znajdzie się więcej czasu to sięgnę, być może właśnie po Diunę.
"Armia baranów, której przewodzi lew, jest silniejsza od armii lwów prowadzonej przez barana"
"Stawiaj swoje wojska w pozycji, z której nie ma ucieczki i raczej umrą, niż zdołają się wycofać. Jeżeli nie ma ucieczki od śmierci, zarówno oficerowie jak i prości żołnierze dają z siebie wszystkie siły"
Hasu_z_Lasu d{-_-}b --> Reaktywacja!

el_mundo
Prawie aktywny użytkownik

Post by el_mundo » Mon 17 Sep, 2007

Zyper wrote:Mi mój tata każe ją czytać ale patrząc na grubość od razu mi się odechciewa.
Ja wole fantastyczne książki 21 wieku...! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Jakieś przekłady ksiązek 21 wieku? Może by tak ktoś podał tytuł(sci-fi) godny polecenia. Nie wiem ostatnio za co się zabrać. A co do diuny to przecież jest ponadczasowa
only my weapons understands me

Zyper
Oglądacz

Post by Zyper » Mon 17 Sep, 2007

el_mundo wrote:[...][...][...]

Jakieś przekłady ksiązek 21 wieku? Może by tak ktoś podał tytuł(sci-fi) godny polecenia. Nie wiem ostatnio za co się zabrać. A co do diuny to przecież jest ponadczasowa
Eee... Tylko tak zażartowałem chodziło mi o takie książki nowe.
Diuna wydaje mi się tak stara.

PS: Patrząc na twój wiek to nie wiem jaka książka by Ci odpowiadała...
Jeszcze tu wrócę...!
Bez obrazy! Mnich Wielkiego Ciacha!

hellcabber
Poeta

Post by hellcabber » Mon 17 Sep, 2007

wejdż na biblionetka.pl, zobacz jakie są najwyżej ocenione przez czytelników książki s-f i coś tam wybierzesz...
to drinkin' some or to drinkin' little some more ?

Adamus
Oglądacz

Post by Adamus » Mon 17 Sep, 2007

Gra Dune 2 zachęciła mnie żeby przeczytać tą ksiażkę, naprawdę świetna. Akcja toczy się na planecie Arrakis, gdzie walczą ze sobą Atraidesi z Harkonnenami i to nie jest głupia strzelanka S-F tylko jest tu uwzględionnych wiele czynników, jak np. problemy polityczne, gospodarka itp. Kto nie czytał niech się bierze za tą lekturę
Nie wiem jakie miałeś tłumaczenie, u mnie było że ten ród nazywał się Atrydzi :D, ale mniejsza o to książka jest naprawdę świetna przeszedłem przez nią jak nóż przez rozgrzane masło. Dzięki niej jest co robić w długie wieczory pozbawione kompa :D

Uciex
Poeta

Post by Uciex » Mon 17 Sep, 2007

Adamus wrote:
Gra Dune 2 zachęciła mnie żeby przeczytać tą ksiażkę, naprawdę świetna. Akcja toczy się na planecie Arrakis, gdzie walczą ze sobą Atraidesi z Harkonnenami i to nie jest głupia strzelanka S-F tylko jest tu uwzględionnych wiele czynników, jak np. problemy polityczne, gospodarka itp. Kto nie czytał niech się bierze za tą lekturę
Nie wiem jakie miałeś tłumaczenie, u mnie było że ten ród nazywał się Atrydzi :D, ale mniejsza o to książka jest naprawdę świetna przeszedłem przez nią jak nóż przez rozgrzane masło. Dzięki niej jest co robić w długie wieczory pozbawione kompa :D
Ale wykopałeś mój stary post :D no tu mój bład :) to byli atrydzi :P za dużo nagrałem się na amidze w dune i jakoś tak już zostało :P ja przerabiałem tą lekturę przez wakacje w gorące dni na balkonie :D świetna sprawa ;)
TOP 5 OF WEEK
Image

-Golbez-
Poeta

Post by -Golbez- » Mon 17 Sep, 2007

Zyper wrote:Diuna wydaje mi się tak stara.
W przeciwieństwie do gier, filmów i muzyki, książka się nie zestarzeje nawet za 100 lat ;) Jedyny problem w tym że może być wyparta i zapomniana przez wygodniejsze środki użytkowania takie jak np. internet... W sumie to już jest wypierana, bo młodzież woli przeczytać streszczenia niż całość, by spędzić więcej czasu właśnie przy komputerze albo innych zajęciach...
"Armia baranów, której przewodzi lew, jest silniejsza od armii lwów prowadzonej przez barana"
"Stawiaj swoje wojska w pozycji, z której nie ma ucieczki i raczej umrą, niż zdołają się wycofać. Jeżeli nie ma ucieczki od śmierci, zarówno oficerowie jak i prości żołnierze dają z siebie wszystkie siły"
Hasu_z_Lasu d{-_-}b --> Reaktywacja!

Newtown PA

Post by Newtown PA » Tue 19 Aug, 2008

wlasciwie jest wypierana tez dla tego, ze mlodziez wchodzi np na sciaga.pl i czyta streszczenie ;/

miczelix

Post by miczelix » Tue 18 Nov, 2008

Dla mnie ta książka to żadna rewelacja

mareckuss
Przypał

Post by mareckuss » Sat 29 Nov, 2008

miczelix wrote:Dla mnie ta książka to żadna rewelacja
bo za mało ma obrazków?

Post Reply