Metal i Rock

Podobno muzyka łagodzi obyczaje ...

Moderator: RayNor

Edgar
Prawie aktywny użytkownik

Post by Edgar » Fri 03 Feb, 2006

Ja słucham większości odmian metalu... chociaż za gotykiem nie przepadam...
Swoją drogą - nie wiem co za idiota ukuł nazwę NU-METAL... ale to tak na marginesie :)

Ulubione zespoły
Mayhem, Burzum, Emperor, Metallica, KoRn, Manowar

Heh... Metallica, od niej zaczynałem... :)
Cały czas mam szacunek do Metallicy, za to co robią... i nie rozumiem psioczenia innych ludzi na Metallicę... zmienili styl? Owszem... co nie znaczy, że sie sprzedali. W muzyce trza się rozwijać, nie można stać w miejscu, bo wtedy zespół staje się "niedorozwinięty". Nie podob się zmiana stylu? To też nie znaczy, że się sprzedali :)
Jest parę kawałków z płyt późniejszych niż "Metallica", które lubię... na wielu forach zostałem nazwany pozerem, bo podoba mi się "Mama said", "Low Man's Lyric", "Fuel", "Until It Sleeps", "King Nothing", "Hero Of The Day" i tak dalej...
Ale co oni wiedzą?
"Nie słuchasz TRUE muzyki, jak nie słuchasz (tu lista zespołów) to jesteś pozerem"
Heh... ileż to razy gadałem z podobnymi pawianom ludźmi?
I co to zmieniło? Nic. Słucham dalej tego, co mi się podoba. I nie muszę być uznany za TRUIE, mogę być dla was pozerem. Nie obchodzi mnie to, szczerze mówiąc :)

"Many stand against us, but they will never win
We said we would return and here we are again
To bring them all destruction, suffering and pain
We are the hammer of the gods, we are thunder, wind and rain."

Czyli mówiąc inaczej:
ONI nie zmienią nas, których uważają za pozerów. Bo to MY jesteśmy tymi, którzy prawdziwie są oddani swej muzyce.
Nie zmieniamy poglądów dlatego, że akurat jest taka moda.
I niechaj tak pozostanie.
Jeśli coś przychodzi bez bólu, to jaką ma wartość?

XUL
Poeta

Post by XUL » Mon 06 Feb, 2006

Edgar wrote:Jest parę kawałków z płyt późniejszych niż "Metallica", które lubię... na wielu forach zostałem nazwany pozerem, bo podoba mi się "Mama said", "Low Man's Lyric", "Fuel", "Until It Sleeps", "King Nothing", "Hero Of The Day" i tak dalej...
Wiesz to mi przypomina akcje pewnej strony Katolickiej która zrobiła ów nieszczęsną listę zespołów zakazanych prawdziwym Chrześcijaną - nie ma co ukrwyać - lista zawierała kupę zespołów bez których nie mógł bym żyć (bez muzyki rano jestem naprawde nie miły) i jestem Chrzścijaninem - więc mam słuchać tylko - Bestie Boys i punk'u???No do ciężkiego grania bycie Chrześcijanienem zawsze mi się kojarzyło z Wiara W Mego Pana w bycie człowiekiem tolerancyjny,otwartym,pomocny innym - doąrzącym do sprawiedliwego osądu!!!I z twoja sytuacja jest tak samo - niby wszczyscy z tego forum słuchają cięzkiej muzyki a zachowują sie jak faszyści...i to wobec - braci i sióstr - wobec samych siebie -MOZE JESZCZE MASZ BYĆ BLĄDYN O NIEBIESKICH OCZACH Z KOSZULKĄ IRONÓW???)To takie drętw narzucanie sobie wartości o który sami nie mają pojęcia - TRUE a co to jest w ich mniemaniu - pozerem jest osoba która wciska sobie na siłę często cos czego wręcz nie nawidzi!Więc każdy sadomaso tez ma byc pozerem - bo ktoś tego nienawidzi - kazda inna osoba poza nami to wielka zagadka - kto wie jakie są nasze najskrytsze paragnienia???Dam sobie włosy obciać że większośc osób która cię tak zbluzgała od pozerów sama robi coś wbrew przeciw sobie (np. chodznie do szkoły- nie każdy to lubi ...w kazdym bądź razie nie ma człowieka który by nie spotkał by sie z czymś co mu w gust nie idzie - ale mimo wszystko musi się przełamiać i POZOROWAĆ żeby przeżyć ) - dla mnie nie ma barier w kwesti rozszeżania się mojego gustu muzycznego i czy to będzie DEATH METAL czy DISCO POLO to jest to moja sprawa i jeśli mam robić cos wbrew sobie to jest to moja sprawa a inny kit w oko i kopa w czwórke, z dala od tego!
Last edited by XUL on Fri 06 Jul, 2007, edited 3 times in total.
Czas przemyśleń i rozważań

Garaż

Post by Garaż » Wed 14 Jun, 2006

Najczęśćiej u mnie leci:
Slayer
Sadus
Sepultura
Sodom
Testament
Death Angel
Motörhead
Destruction
Impaled Nazarene
Artillery

Żadnego andergrandu, w sumie sama klasyka :] Ale jarają mnie też inne gatunki muzyki. XUL weź ty sobie wrzuć trochę na luz, bo się stresujesz strasznie.
Last edited by Garaż on Wed 14 Jun, 2006, edited 1 time in total.

backlash666
Oglądacz

Post by backlash666 » Wed 14 Jun, 2006

U mnie różne rodzaje (od rocka przez punk do death metalu)

METALLICA, IRON MAIDEN, BLACK SABBATH
Him, Lordi, My chemical Romance, Slipknot, behemoth, Frontside, Soulfly, Sodom, System of A Down, Slayer, Vader

LUDZIE PRZESTAńCIE MYśLEć STEREOTYPAMI : METAL TO NIE BRUDAS I SATANISTA, SKATE TO NIE ćPUN I ZłODZIEJ, A TECHNO I INNE ODMIANY(nie znam się) TO NIE MUZA DLA ZWYKLYCH DRECHóW I DEBILI!!!!

Garaż

Post by Garaż » Thu 15 Jun, 2006

A kto tak powiedział?

Daedalus
Oglądacz

Post by Daedalus » Fri 23 Jun, 2006

Dimmu Borgir, Cradle of Filth, Venom, Vader, Behemoth, Mayhem... poza tym nieco klasycznej...
jak widac sporo mroczniakow:P (szczegolnie kredki, ktorym duzo ludu zarzuca ze sa slabe i piskliwe - patrz wokalista:P, ale mi sie tam podobaja, w ich tekstach jest sporo roznych aluzji do motywow bilbijnych, apokryfow jak i swojej wczesniejszej tworczosci, podobnie jak np: behemoth...) a tym ktorzy sa niby "true" polecam np Devilyn czy cos, co jest rzeznia bez ladu i skladu, nie mowiac o przeslaniu czy wyrazistosci....
The Rilmani Child...

XUL
Poeta

Post by XUL » Tue 27 Jun, 2006

Daedalus wrote:szczegolnie kredki, ktorym duzo ludu zarzuca ze sa slabe i piskliwe - patrz wokalista:P, ale mi sie tam podobaja, w ich tekstach jest sporo roznych aluzji do motywow bilbijnych, apokryfow jak i swojej wczesniejszej tworczosci, podobnie jak np: behemoth...
YEAH JA i moja Ukochana razem fanatykujemy kredki :D:D:D - ojej jakiesz to bytło wspaniałe gdy razem śpiewaliśmy sobie Nymphetamine :D :D :D
Daedalus wrote:Venom, Vader, Behemoth
Hehehe^^ nie ma to jak wdeptać w ziemie własne uszy !!! - Aż zachwyt bierza za behemotha i vadera - jedyne Polskie gwiazdy :D
backlash666 wrote:LUDZIE PRZESTAńCIE MYśLEć STEREOTYPAMI : METAL TO NIE BRUDAS I SATANISTA, SKATE TO NIE ćPUN I ZłODZIEJ, A TECHNO I INNE ODMIANY(nie znam się) TO NIE MUZA DLA ZWYKLYCH DRECHóW I DEBILI!!!!
Łał !!! ALE ZAPAŁ I NAMAWIANIE DO ZŁEGO Oo!

Richy
Przypał

Post by Richy » Sat 01 Jul, 2006

Jak dla mnie metale to ludzie... śmieszniaści =] Z tydzien temu skwar na dworzu ponad 30 stopni w cieniu ide sobie spokojnie w krótkim rękawku i w krótkich spodenkach, aż tu nagle z za rogu wyskakują ... było ich 3 na czarno ubrani glany jakieś pod jajka pozaciągane, spodnie skórzane, koszulka czarna z jakimś pentagramem a na tym jakże inaczej skórzana kurtała przykryta jakby było mało włosami :P. No ja nie wiem, może się nie znam, ale jak na mój gust coś takiego nie jest normalne. Chociaż osobiscie do metali nic nie mam bo znam paru (przez neta:P) i są wporządku... co nie zmienia faktu, że śmieszniaści ;)
Metal Gear Solid 3: Snake Eater - W tę gre sie nie gra... Tę gre się przeżywa...
Image

XUL
Poeta

Post by XUL » Sun 02 Jul, 2006

Richy wrote:Jak dla mnie metale to ludzie... śmieszniaści =] Z tydzien temu skwar na dworzu ponad 30 stopni w cieniu ide sobie spokojnie w krótkim rękawku i w krótkich spodenkach, aż tu nagle z za rogu wyskakują ... było ich 3 na czarno ubrani glany jakieś pod jajka pozaciągane, spodnie skórzane, koszulka czarna z jakimś pentagramem a na tym jakże inaczej skórzana kurtała przykryta jakby było mało włosami
Richy posłuchaj - glany jak by sie wydawało - ocieplane są i w gorąco to masz dodatkowy zbiornik wodny :P - a to nic bardziej mylnego - nie wiem dlaczgo tak jest ale są bardzo przewiewne - i chodzi się w nich jeszcze wygodniej niż w trampkach. Fakt reszta opisu metali z tą skórzaną kurtką na czele jest niezła :D - ale to ich sprawa jak się ubierają i jak im wygodnie. Ja sam osobiście - tylko w te niejsze skwary zakałdam glany i tylko w chłodniejsze dni chodzę w skórach...
A co do śmieszności metali - no to spoko ,ubiorem w taką porę roku możemy śmieszyć nie ma co - ale wiedz jedno na koncertach tej subkultury nie ma bójek,nie ma zaczepek - zapytasz kogoś o telefon czy troche kasy bo ci do piwa brakuje - zaraz jest "milion" rąk chętnych do pomocy. Podczas gdy wyjdziesz na ulice i spytasz jakiegoś wyżelowanego kozaczka chodź by o zapałki to jest 75% szansa tego że dostaniesz po kuflu tak że cie własne łóżko nie pozna i wysle do ciebie szpitalne :wink:

Richy
Przypał

Post by Richy » Sun 02 Jul, 2006

Wyżelowane pedałki są jeszcze gorsze od od metali. Te obcisłe dżinsy i "modny" sweterek sa nie do zniesienia... jak to sie jajca muszą gnieść w takich spodniach... Nie wyobrażam sobie. Najlepiej jak siedzisz sobie z kolegami na ławce a tu ci taki pedałek przechodzi przypinająć się jakby nie wiadomo czego chcial. Dopiero jak usłyszy śmiech to zaczyna iść normalnie i najszczescie szybciej ^^.
Metal Gear Solid 3: Snake Eater - W tę gre sie nie gra... Tę gre się przeżywa...
Image

kondziu666

Post by kondziu666 » Tue 25 Jul, 2006

S.O.A.D.
Linkin-Park
Korn
Metallica
Black Sabbath
Element 80
Iron Maiden
My dying bridge
Pantera
Marylin Manson
Rammstein
Soilwork
Slipknot

I koopa innych zespolow ktore pominalem :mrgreen:

Od wyzelowanych pedalkow gorsze sa niedogolone kudlate pedalki :mrgreen:
Last edited by kondziu666 on Tue 25 Jul, 2006, edited 1 time in total.
.: spoko nie gryze :.
Image

Freak
Partyjny :-)

Post by Freak » Fri 28 Jul, 2006

Tiaa...moj zywiol KoRn,Kazik,Kult,troche LP, BloodHound Gang,MCR,Slipknot,Nirvana ale najbardziej KoRn no do najnowszej plyty :twisted: :twisted:
THE ENDk***a

Słodki
~[TipS Team FG ]~

Post by Słodki » Fri 28 Jul, 2006

Freak wrote:Kazik,Kult
to je to :D kazik i kult najlepszy :D
...I zapłoną piekielnym ogniem wasze serwery, gdyż zabezpieczenia ich wątłe, a podatnośc na buffer overflowy ogromna. I zaprzestaną działania wasze routery a wasze niewiasty nosić będą pakiety w kubłach, a tam będzie płacz, zgrzytanie zębów, 404 i request timeout.

Co masz zrobić dziś zrób pojutrze, zyskasz 2 dni wolnego.

http://www.travian.pl/?uc=pl5_38454

Richy
Przypał

Post by Richy » Sat 29 Jul, 2006

Słodki wrote:to je to :D kazik i kult najlepszy :D
Ostatnio był w Świnoujściu i odwalił koncert... bez komentarza.
Image

Słodki
~[TipS Team FG ]~

Post by Słodki » Sat 29 Jul, 2006

ja tam nie wiem co bylo w Świnoujściu ale bylem na koncertach na juwenalia w tym i tamtym roku i bylo zajebiscie :D
...I zapłoną piekielnym ogniem wasze serwery, gdyż zabezpieczenia ich wątłe, a podatnośc na buffer overflowy ogromna. I zaprzestaną działania wasze routery a wasze niewiasty nosić będą pakiety w kubłach, a tam będzie płacz, zgrzytanie zębów, 404 i request timeout.

Co masz zrobić dziś zrób pojutrze, zyskasz 2 dni wolnego.

http://www.travian.pl/?uc=pl5_38454

Post Reply