Helikopter w ogniu

Filmy ,filmy i może jeszcze filmy

Moderator: RayNor

Post Reply
PeO
Lejtienant

Helikopter w ogniu

Post by PeO » Mon 07 Apr, 2003

WÂłaÂśnie skoĂączyÂłem oglÂądaĂŚ ten film. Jest naprawdĂŞ niesamowity. Wszystkie sceny z pola walki dosÂłownie powalajÂą na kolana. MoÂżemy porozmawiaĂŚ w tym temacie o tym filmie. JacyÂś chĂŞtni?
Wisła! Dzisiaj znowu gra..

Richy
Przypał

Post by Richy » Mon 07 Apr, 2003

Film jest dobry...ale moÂże nie wspaniaÂły...moÂżna obejÂżeĂŚ. Koniec mojej wypowiedzi na ten temat.
Metal Gear Solid 3: Snake Eater - W tę gre sie nie gra... Tę gre się przeżywa...
Image

Hajper

Post by Hajper » Mon 07 Apr, 2003

najlepszy film wojenny jaki widzialem - lepszy troche od wrog u bram i pearl harbor... poprostu swietny nie da sie opisac...

PeO
Lejtienant

Post by PeO » Mon 07 Apr, 2003

Jeszcze chyba nie widziaÂłem filmu, ktĂłrym pokazano by sceny z pola walki w tak drastyczny sposĂłb.
1. ¯o³nierz zosta³ trafiony RPG. Straci³ ca³¹ doln¹ czêœÌ cia³a. W filmie widaÌ dok³adnie jak ca³a reszta ocieka krwi¹.
2. Przy prĂłbie ratowania innego ÂżoÂłnierza: medyk wkÂłada rĂŞkĂŞ do wnĂŞtrza jamy brzusznej czÂłowieka. Wszystko widaĂŚ dokÂładnie na ekranie.
3. Dziecko przez przypadek zabija swojego ojca. ¯o³nierz amerykaùski siê potkn¹³ przez co dzieciak nie trafi³ w niego.
4. Najbardziej dobijaj¹ca by³a scena, kiedy amerykaùski pilot helikoptera siedzia³ osamotniony i patrzy³ jak wróg dobija jego sojuszników. Siedzia³ i czeka³ na œmierÌ. Jednak nie zgin¹³.

Richy
Przypał

Post by Richy » Mon 07 Apr, 2003

PeO wrote:Jeszcze chyba nie widziaÂłem filmu, ktĂłrym pokazano by sceny z pola walki w tak drastyczny sposĂłb.
W takim razie obej¿yj pearl haurbor. Helikopter w ogniu to fikcja a PH to ¿eczywistoœÌ...ca³y film jest szokuj¹cy...z chêci¹ obej¿a³ bym go drugi raz. Tego nei da sie opisaÌ.
Metal Gear Solid 3: Snake Eater - W tę gre sie nie gra... Tę gre się przeżywa...
Image

Hajper

Post by Hajper » Mon 07 Apr, 2003

daj spokoj Richy - pearl harbor NIE JEST bardziej realistyczny nic HwO. Chyba zachwyciÂły cie wspaniaÂłe efekty komputerowe ktĂłrych tam jest wiele. Ale polowa filmu to watek milosny... az troche za duzo. Film jest swietny ale Helikopter powala konkurencjĂŞ na kolana. I tak samo jak Pearl Harbor jest oparty na faktach (pewny jestem na 90%)

PeO
Lejtienant

Post by PeO » Tue 08 Apr, 2003

Hajper - upewniê Ciê na pozosta³e 10%. "Helikopter w ogniu" jest oparty na wydarzeniach z Mogadishu z 1993 roku. A "Pearl Harbor" te¿ mam zamiar ogl¹dn¹Ì teraz w ca³oœci.

Keikuz
Partyjny :-)

Post by Keikuz » Sun 27 Feb, 2005

Tak film jest świetny. I znakomicie ilustruje sytuacje z poczatku dowódca zalamka zolnierz zginal chwila ciszy... a potem o kolejny, kolejny, kolejny, kolejny...
Tak samo fajnie jest pokazane jak drobne decyzje moga zadececydowac o zyciu.
Pamietacie rozmowe zolnierzy w bazie o tym jak gosc wsadzal dodatkowe plytki do pancerza na plecach, popelnil blad wyjal je. Parenascie scen pozniej umiera od strzalu w plecy UA
Wiem że nic niewiem - Sokrates

Post Reply