Polecane/odradzane dzieła filmowe (temat zbiorczy)

Filmy ,filmy i może jeszcze filmy

Moderator: RayNor

Awatar użytkownika
mareckuss
Przypał

Polecane/odradzane dzieła filmowe (temat zbiorczy)

Post autor: mareckuss » wt 01 sty, 2019

Czas rozruszać trochę forum, podzielcie się swoją opinią na temat ostatnio obejrzanych filmów.

[POLECAM] Niedawno, świątecznie, obejrzałem po raz kolejny film Seksmisja (1983) - kurka, ten film wciąż jest świetny! Poprzez styl komediowy, próżno się do czegokolwiek przyczepić. Ode mnie pełna dycha, fajnie by było jakby wydano go w końcu na Blue Ray.

[POLECAM] Z miesiąc temu odpaliłem sobie Ex-machina (2015) - świetna tematyka, podejmuje się w nim przedstawienie zagrożeń jakie niesie sztuczna inteligencja. W mojej ocenie mocne 8+/10.

[NIE POLECAM] Lucy (2014) - chociaż początkowo się dobrze zapowiada, to im dalej tym gorzej. Fabułą się rozłazi, film sprawia wrażenie bylejakości. Efekty go nie ratują. Obejrzałem z rok temu, jeszcze jak miałem Netflixa na próbę. Na film webie oceniłem na 6/10, ale chyba i tak za wysoko.

[POLECAM] Psy 2 (1994) - kino typowe dla Pasikowskiego (nie każdy lubi jego styl), parę lat temu jak oglądałem pierwszy raz to uznałem za strasznego gniota (dużo gorszego od jedynki), ale teraz w czasie świątecznego urlopu była emisja w tv, luknąłem i zmieniłem zdanie. Film całkiem, całkiem (7+/10)

[POLECAM] Hell (2011) - film przez wielu uznany za przeciętny, mi się jednak spodobał tematycznie (fabuła). 7/10

[POLECAM] Wołyń (2016) - w niektórych kręgach film kontrowersyjny (jak każdy film Smarzowskiego), bo nie stawia Polaków wyłącznie jako nieskazitelne, co turbo-patriotom się z pewnością nie spodobało. Obejrzawszy bez żadnych uprzedzeń, oceniam go na 8+/10. Jak najbardziej warto obejrzeć.

[POLECAM] Coco (2017) - może się komuś narażę, ale dla mnie to najbardziej wartościowy film animowany, jaki miałem okazję obejrzeć (dotychczasowy faworyt: Shrek Forever musi ustąpić). Polecam szczególnie, jak macie w rodzinie jakieś dzieciaki. Pełne 10/10.

Awatar użytkownika
macciekk21
Poeta

Re: Polecane/odradzane dzieła filmowe (temat zbiorczy)

Post autor: macciekk21 » pt 04 sty, 2019

Ja oglądam bardziej seriale niż filmy, więc dorzucę swoje trzy grosze w tej materii.

[POLECAM] Manhunt: Unabomber - Dawno żaden serial nie zrobił na mnie takiego wrażenia jak ten. Opowiada o tym, jak złapano osobę odpowiedzialną za serię zamachów terrorystycznych polegających na wysyłaniu bomb w paczkach w różne miejsca. W serialu ukazane jest śledztwo oraz historia Teda Kaczyńskiego, który był odpowiedzialny za owe przesyłki. Mimo że twórcy pozwolili sobie nieco odbiec od rzeczywistości, całość jest naprawdę świetnie napisana i dobrze się ogląda.

[POLECAM] The OA - Seria zaczyna się od tego, że nagle odnajduje się dziewczyna, która jako osoba niewidoma zaginęła lata temu. A teraz widzi i opowiada swoją historię grupce nowo poznanych ludzi. Świetna historia utrzymana z subtelnymi nutami fantasy. Od 2016 roku czekam na drugi sezon, który podobno jest już nawet nakręcony.

[POLECAM} Aggretsuko - Firma odpowiedzialna za Hello Kitty wypuściła anime o antropomorficznych zwierzątkach. Główną bohaterką jest pandka ruda o imieniu Reiko. W dużym skrócie jest to serial o życiu w korpo i twenty-something problems. Mi było dość łatwo utożsamić się z problemami Reiko i dlatego polecam, choć ostatnio chińskich bajek raczej unikam.

[NIE POLECAM] Anne - Netfliksowy serial na podstawie Ani z Zielonego wzgórza. Sezon pierwszy był całkiem uroczy i oglądało się go nieźle. W sezonie drugim natomiast najciekawszy wątek ucięto i niekonstruktywnie zakończono, by zrobić miejsce na rozważanie problemów XXI-wiecznego społeczeństwa z dzisiejszego punktu widzenia. [ (Możliwy spoiler.) Tym sposobem ciotka Józefina została lesbijką, a na wsi w dziewiętnastowiecznej Kanadzie wszyscy są oburzeni na myśl, że istnieje zjawisko takie jak rasizm. A to tylko czubek góry lodowej. ] Tematy te są poruszane w tak prostacki sposób, że razi to nawet tak strasznego lewaka jak ja. A najdziwniejsze w tym wszystkim jest to, że ten potworek wyszedł spod pióra pani, która stworzyła Breaking Bad.

ODPOWIEDZ