Commodore reaktywacja

Wszystko o nowościach ze świata gier komputerowych,programĂłw i sprzętu

Moderator: RayNor

Post Reply
marosan
~[TipS Team FG ]~

Commodore reaktywacja

Post by marosan » Mon 09 Jan, 2006

Zapewne większośc czytelników mających obecnie prznajmniej 20 lat kojarzy firme-legendę - Commodore.Któż mógłby zapomnieć wspaniałe momenty spędzone przy C64 lub kochanej Amidze. Po latach milczenia, problemów, zaników na rynku - firma powraca. I prawdopodobnie w niezłym "stajlu", bowiem ma asa w rękawie.
Jest nim Commodore Navigator Combo - sprzęcior będący handheld'em posiadającym wbudowany 30-gigowy dysk twardy. Obsługuje standard USB oraz kart pamięci. Na sprzęciorku odpalimy sobie film, m.in. w formacie DivX, posłuchamy muzy (Mp3, WMA) oraz odnajdziemy drogę do pobliskiego pubu na wakacjach dzięki wbudowanemu GPS'owi. Co ważniejsze dla nas, poszarpiemy też na nowym Commodore w gierki - pięć będzie wgrane na dysk od razu w zakupinej konsolce, większa ilość będzie dostępna na serwerze firmy. Akcję oglądać dane nam będzie na 3,5" ekraniku.
tekst z www.egames.pl

Słodki
~[TipS Team FG ]~

Post by Słodki » Mon 09 Jan, 2006

:shock:
a mówiłem Comodore rządzi!!
...I zapłoną piekielnym ogniem wasze serwery, gdyż zabezpieczenia ich wątłe, a podatnośc na buffer overflowy ogromna. I zaprzestaną działania wasze routery a wasze niewiasty nosić będą pakiety w kubłach, a tam będzie płacz, zgrzytanie zębów, 404 i request timeout.

Co masz zrobić dziś zrób pojutrze, zyskasz 2 dni wolnego.

http://www.travian.pl/?uc=pl5_38454

madrav
Poeta

Post by madrav » Tue 10 Jan, 2006

Image

Konkurencja dla PSP? Myślę, że Commodore nie wygra z Sony. Poza tym jakiś taki brzydszy. Kojarzy mi się z gierką "O wilku co jajca łapał" :mrgreen: No chyba, że to tak specjalnie ma wyglądać w stylu retro.
uwazaj na wilki, men!
Image

plaski
Władca :-)

Post by plaski » Tue 10 Jan, 2006

jakoś nie wierze w powroty marek z przeszłości
www.fajnegry.krakow.pl - strona poświęcona klasyce gier komputerowych

RayNor
Przypał

Post by RayNor » Tue 10 Jan, 2006

Jeśli cena nie będzie wygórowana, a jakos obrazu jak i grywalność gier będzie przynajniej dobra to kto wie... Choć niestety jakoś mi się zdaje że to będzie kolejny odgrzany kotlet :/
[center]Wasz ukochany MORDEK :D
Żeby mi się chciało tak, jak mi się nie chce!

Ide sie pochlastać za debilność userów!

mareckuss
Przypał

Post by mareckuss » Tue 10 Jan, 2006

plaski wrote:jakoś nie wierze w powroty marek z przeszłości
Marka Atari jakoś wróciła :) (infogrames wykupiła prawa do używania nazwy i wydaje gry pod takim szyldem) Nie ma to jednak nic wspólnego z nieistniejącą firmą Atari.
A jeżeli chodzi o tą "konsolke", to co na ma wspólnego z Commodore oprócz nazwy? Jakiś zaplikowany emulator pozwalający uruchomić stare gierki? Bo jakoś nic w newsie nie zauważyłem. Na PSP zapaleńcy robią już takiego typu oprogramowanie.

elektrolityk
Prawie aktywny użytkownik

Post by elektrolityk » Tue 10 Jan, 2006

"Zasłużona marka komputerowa powraca. Duńska firma produkująca sprzęt multimedialny ma zamiar odciąć się od starodawnego Commodore 64 i wypuścić nową gamę produktów. Będą to domowe centra rozrywki, odtwarzacze muzyczne, a także przenośne systemy GPS (...) W najbliższej przyszłości Commodore chce zaprezentować kolejne produkty. Pierwszy z nich to MediaBox - wszystko w jednym, jeżeli chodzi o rozrywkę. Połączenie internetowe, cyfrowy tuner TV, twardy dysk dla muzyki, gier i filmów na żądanie. Dalej mamy Commodore Navigator - oparty na Windows CE przenośny odtwarzacz wideo i muzyki. 20 GB dysk oraz wbudowany GPS, i 9-centymetrowy ekran dotykowy, to jego niepodważalne atuty"

Zródło www.emu64.pl
Jak na moje to śmiech. Po pierwsze to nie ma to być kosola tylko coś od multimedi, muza i filmy. Po drugie Płaski Commodore nie upadło tak do końca, zostały jego siedziby tu i tam.

Na moje konkurencja dla PSP żadna, baaaa... Myślę że Commodore nawet o tym nie myślało. Zresztą, jeśli nawet myślało to znając politykę ich firmy (o ile się nie zmieniła) to i tak to się nie uda. I nie wiem co jesio pisać... ide się napić bo kac męczy.

mareckuss
Przypał

Post by mareckuss » Tue 10 Jan, 2006

elektrolityk wrote:"Zasłużona marka komputerowa powraca. Duńska firma produkująca sprzęt multimedialny ma zamiar odciąć się od starodawnego Commodore 64 i wypuścić nową gamę produktów. Będą to domowe centra rozrywki, odtwarzacze muzyczne, a także przenośne systemy GPS (...) W najbliższej przyszłości Commodore chce zaprezentować kolejne produkty. Pierwszy z nich to MediaBox - wszystko w jednym, jeżeli chodzi o rozrywkę. Połączenie internetowe, cyfrowy tuner TV, twardy dysk dla muzyki, gier i filmów na żądanie. Dalej mamy Commodore Navigator - oparty na Windows CE przenośny odtwarzacz wideo i muzyki. 20 GB dysk oraz wbudowany GPS, i 9-centymetrowy ekran dotykowy, to jego niepodważalne atuty"

Zródło www.emu64.pl
Jak na moje to śmiech. Po pierwsze to nie ma to być kosola tylko coś od multimedi, muza i filmy. Po drugie Płaski Commodore nie upadło tak do końca, zostały jego siedziby tu i tam.

Na moje konkurencja dla PSP żadna, baaaa... Myślę że Commodore nawet o tym nie myślało. Zresztą, jeśli nawet myślało to znając politykę ich firmy (o ile się nie zmieniła) to i tak to się nie uda. I nie wiem co jesio pisać... ide się napić bo kac męczy.
Swoją wypowiedź (o konsoli) oparłem na informacjach dostarczonych przez Marosana, stąd moje buraczenie.

marosan
~[TipS Team FG ]~

Post by marosan » Tue 10 Jan, 2006

ja tam sam jestem ciekaw jak to bedzie wygladac z tego co ja wyczytalem ma to byc przenosne cos z dyskie m i mozliwoscia odtwarzania multimediow i gier

Słodki
~[TipS Team FG ]~

Post by Słodki » Tue 10 Jan, 2006

eh nie mam siły napisać coś sensownego dzis sie bawi akademik:P no dobra spróbuje cos napisać :P poczekamy zobaczymy :P
...I zapłoną piekielnym ogniem wasze serwery, gdyż zabezpieczenia ich wątłe, a podatnośc na buffer overflowy ogromna. I zaprzestaną działania wasze routery a wasze niewiasty nosić będą pakiety w kubłach, a tam będzie płacz, zgrzytanie zębów, 404 i request timeout.

Co masz zrobić dziś zrób pojutrze, zyskasz 2 dni wolnego.

http://www.travian.pl/?uc=pl5_38454

Richy
Przypał

Post by Richy » Tue 10 Jan, 2006

madrav wrote:Konkurencja dla PSP?
Lol...bzdura. Jedyna walka wsrod handheldów to PSP vs DS... nokia już próbowała i prosze. Gizmondo... zobaczymy.
Pozatym dla twórców możliwośc odtwarzania gier była sprawą drugorzędną. W tym przypadku chodziło głównie o inne funkcje multimedialne oraz nawigacyjne. Bo 5 gier od producenta wydaje się być jakimś żartem... Pozatym wszyscy wiemy, że takie miksy nie za dobrze się sprzedawały np n-gage telefon - konsola ... totalna klapa. A tutaj? konsola - GPS ? 'Commodore Combo' na pewno nie wyprze maszynek Sony czy Nintendo, to tak jakby płaski miał 'wyprzeć' wirtualną polske :p... założe się, że ilość przedanych DS`ów do tej pory będzie wieszka niż ilość nabytych egzemplaży tej ' konsoli 'przez ... 3 lata.
Metal Gear Solid 3: Snake Eater - W tę gre sie nie gra... Tę gre się przeżywa...
Image

Post Reply