Czy jesteś za utrzymaniem abonamentu RTV?

Forum specjalnie stworzone dla wszelkiego rodzaju ankiet :-)

Moderator: RayNor

Post Reply

Zdecydowanie tak
2
29%
Zdecydowanie nie
3
43%
Raczej tak
0
No votes
Raczej nie
0
No votes
Nie mam zdania
2
29%

Total votes: 7

Starscream
Poeta

Post by Starscream » Mon 28 Apr, 2008

Problem finansowania mediów publicznych nabrał ogólnonarodowego znaczenia i nie mogłem nie umieścić tu tej ankiety. Widzowie w stosunku do mediów publicznych mają wysokie wymagania i ich spełnienie wymaga utrzymania abonamentu. Do tego wyłącznie w TVP powstają audycje dla rolników, mniejszości narodowych, dzieci itp. A co Wy o sprawie abonamentu sądzicie?
I ty możesz przyłączyć się do Rewolucji! Zapisy przyjmuje madrav na PW.

Uciex
Poeta

Post by Uciex » Mon 28 Apr, 2008

w sumie sam już nie wiem jak byłoby lepiej.

Nie płacić abonamentu i mieć liczyć się z pogorszeniem jakości publicznych mediów (czyt. mniej nowości filmowych, mniej programów telewizyjnych itp.)

czy płacić i oglądać sporo programów (a przy tym też sporo shitów typu Klan czy M jak miłość)

ja osobiście dużo telewizji publicznej nie oglądam, ale szkoda by mi było, jakby TVP zeszlo na psy bo o wiele mniej kasy by mieli na utrzymanie :roll:

więc zaznaczam odpwoiedź nie mam zdania :smile:
TOP 5 OF WEEK
Image

-Golbez-
Poeta

Post by -Golbez- » Mon 28 Apr, 2008

Uciex, zapomniałeś dodać jedną bardzo istotną zaletę telewizji publicznej - brak reklam podczas transmisji filmów jak i innych programów. Na TVN czy Polsacie reklamy trwają drugie tyle co film, więc tam już nie zaglądam (dziś Szklana Pułapka 3 więc może zrobię wyjątek). Bez abonamentu, TVP momentalnie upada, więc zagłosuje na "zdecydowanie tak", zasłużyli sobie na to :P Może nie za wiele tam puszczają, ale czasem znajdzie się film-perełka (najlepiej z "rozkminką") którego nie znajdziesz na żadnym innym.
Last edited by -Golbez- on Mon 28 Apr, 2008, edited 1 time in total.
"Armia baranów, której przewodzi lew, jest silniejsza od armii lwów prowadzonej przez barana"
"Stawiaj swoje wojska w pozycji, z której nie ma ucieczki i raczej umrą, niż zdołają się wycofać. Jeżeli nie ma ucieczki od śmierci, zarówno oficerowie jak i prości żołnierze dają z siebie wszystkie siły"
Hasu_z_Lasu d{-_-}b --> Reaktywacja!

hellcabber
Poeta

Post by hellcabber » Mon 28 Apr, 2008

zdecydowane nie dla abonamentu rtv...
jestem gotów zapłacić cenę przerywania filmów reklamami (przynajmniej się można iść wysikać :razz: ), i tak jest dużo reklam w publicznej
ponadto jeden dobry film na miesiąc to trochę za mało, nie uśmiecha mi się że z moich pieniędzy finansuje się kiczowate seriale (taki Stockinger za Klan wyciąga 20 kobli miesięcznie), tańce na lodzie czy inne przebojowe noce.. i to nazywa się misją...
druga rzecz : płace abonament, który idzie na TV polonia, sport, kultura, historia, białoruś itp a mając dostęp tylko z anteny...nie oglądam żadnego z tych programów
zniknięcie abonamentu spowodowałoby bardziej racjonalne gospodarowanie finansami telewizji: skończyłoby się zatrudnianie za olbrzymią kasę dowborów, fajkowskich i innych kamelów którzy nie mają nic do powiedzenia a pojawiają się przed emisją filmu,żeby nam opowiedzieć jego fabułę a nierzadko i zakończenie...uff
to drinkin' some or to drinkin' little some more ?

Starscream
Poeta

Post by Starscream » Wed 30 Apr, 2008

Co do tego przerywania filmów reklamami - no, faktycznie masz rację. Pisałem już, że z załatwianiem się czekam do końca filmu (TVP) lub do przerwy reklamowej (TVN i Polsat). A czy oglądałeś kiedyś Teatr Telewizji? Tego typu audycje są potrzebne i finansowanie ich z abonamentu też jest potrzebne (a zapewne z abonamentu powstaje też mój ulubiony program - "997"). Tak więc filmy oglądam w TVN i Polsacie, a dla informacji i publicystyki oglądam TVP.
I ty możesz przyłączyć się do Rewolucji! Zapisy przyjmuje madrav na PW.

Post Reply