Kity roku 2002

Forum specjalnie stworzone dla wszelkiego rodzaju ankiet :-)

Moderator: RayNor

Najgorsza gra roku 2002

Salt Lake 2002
0
No votes
Nina: Kroniki Agenta
9
50%
Hooligans
4
22%
Zorro
1
6%
Sniper: Path of Vengeance (Snajper)
1
6%
Taxi Challenge
1
6%
Worms Blast
1
6%
Mega Race 3
0
No votes
inna
1
6%

Total votes: 18

Starscream
Poeta

Post by Starscream » Fri 10 Aug, 2007

Od ostatniej odpowiedzi w temacie minęły ponad 4 lata, ale wciąż jest on aktualny.

Najgorszą grą ze wszystkich dostępnych w ankiecie jest Nina: Kroniki Agenta - Tunele Afganistanu. Nie trzeba pisać długich tekstów, by pokazać, że jest to kaszana wszech czasów. Ale ja należę do ludzi, którzy lubią oceniać każdy element jakiegoś utworu. Tak właśnie zamierzam opisać grę Nina: Kroniki Agenta - Tunele Afganistanu.

Po pierwsze - grafika. Wygląda ona gorzej, niż w Wolfensteinie 3D, który powstał w 1993 r. W tym samym roku, co Nina (czyli 2002 r.) wyszło GTA 3, w której możemy delektować się trójwymiarową grafiką. Ogólnie graficznie jest nędza głębsza od tej, która panuje w Afryce.

Jeszcze gorszy od grafiki jest dźwięk. Rozbrajają odgłosy karabinów, które brzmią jak dźwięki maszyny do szycia albo młota pneumatycznego. Po kilku minutach ma się ochotę rozwalić głośniki, bo od tej kakofonii uszy więdną.

Teraz przechodzimy do broni. Mamy tu karabin i pistolet. Koniec listy! Nie zdobywamy uzbrojenia na przeciwnikach. Jedyny karabin maszynowy w grze został umieszczony na stanowisku, a tych Nina obsługiwać nie umie. Nie umie też biegać, kucać, wyskakiwać zza przeszkód itp. Dla porównania gra GTA 1, powstała w 1997 r., ma 4 bronie, w tym miotacz ognia i bazookę.

Gra ma bardzo wysoki poziom trudności, na który bardzo niewielki wpływ mają umiejętności gracza. Przeciwnicy potrafią zabić w mgnieniu oka, natomiast sami często przyjmują na swoje ciało pół wagonu amunicji bez widocznego uszczerbku na zdrowiu. Przeważnie pojawiają się "z powietrza" za plecami gracza, lub też zostali porozmieszczani w całkowicie nieoświetlonych miejscach, tak że przejście danego miejsca zależy tylko i wyłącznie od szczęścia, a nie od umiejętności. I nawet mimo tak sztucznego utrudniania rozgrywki gra trwa tylko około godziny, a doświadczeni gracze mogą ją ukończyć nawet w pół godziny!

Nie sposób nie zwrócić uwagi na pewne potworki pojawiające się w grze. Afganistan jest jednym z najbiedniejszych państw świata, ale programiści z firmy Lemon, która stworzyła grę, zapewne nie wiedzieli o tym, umieszczając w niej windę. Dodatkowo Talibowie nie mają brody, a to w Afganistanie groziło więzieniem na czas potrzebny do wyrośnięcia brody. I jeszcze jedno: dlaczego karabiny maszynowe strzelają same? Czyżby Talibowie prześcignęli Amerykanów w technologii mikroprocesorów?

Podsumowując, Nina: Kroniki Agenta - Tunele Afganistanu jest totalnie skaszanioną pozycją i wszystkim tym, którzy wychwalają ją pod niebiosa (czyli np. serwisowi gry.wp.pl) życzę wszystkiego najgorszego.
Last edited by Starscream on Fri 10 Aug, 2007, edited 1 time in total.
I ty możesz przyłączyć się do Rewolucji! Zapisy przyjmuje madrav na PW.

Lorak
Prawie aktywny użytkownik

Post by Lorak » Sat 11 Aug, 2007

O ile fakt posiadania przez Nine tylko dwoch broni mozna sobie jeszcze jakos wyjasnic (przeciez nawet superkomandos nie bedzie w stanie udzwignac calego arsenalu) to np na tandetne modele przeciwnikow wyjasnienia juz nie znajde. Zeby bylo weselej czasem wyskakuje trzech takich samych typkow. Czyzby to klony, czy po prostu autorom nie starczylo inwencji?
Lorak

Uciex
Poeta

Post by Uciex » Sun 12 Aug, 2007

Ja tylko wiem ze Hooligans wymiatało :D grafika rzeczywiście niespecjalna, ale pomysł fajny i filmiki nawet niezłe :) ale najlepsze były okrzyki kiboli, do dziś czasem z kumplami sobie śpiewamy jak te kibole z Hooligansów :mrgreen:
TOP 5 OF WEEK
Image

Telomo
Poeta

Post by Telomo » Sun 12 Aug, 2007

Hooligans smierdza, chyba jeszcze mam CDA z ich recka ;P
http://ja.gram.pl/Telomo

wpadki gramowiczów i o ciekawym projekcie: Future Null. Darmowy RTS w postapokaliptycznym świecie.

RayNor
Przypał

Post by RayNor » Sun 12 Aug, 2007

Ja niczego nie chce sugerować ale może ktoś postarał by się o temat z nowszymi kitami ;)
[center]Wasz ukochany MORDEK :D
Żeby mi się chciało tak, jak mi się nie chce!

Ide sie pochlastać za debilność userów!

Telomo
Poeta

Post by Telomo » Sun 12 Aug, 2007

Jest ich tyle, że nikomu się nie chce robić ;P (ot Detektyw Rutkowski IS BACK...... taki plagiat, cytuje CDA "polska nie [cośtam] swoje splinter cella musi mieć". Gra dostała 1/10)
http://ja.gram.pl/Telomo

wpadki gramowiczów i o ciekawym projekcie: Future Null. Darmowy RTS w postapokaliptycznym świecie.

Starscream
Poeta

Post by Starscream » Sun 12 Aug, 2007

RayNor wrote:Ja niczego nie chce sugerować ale może ktoś postarał by się o temat z nowszymi kitami ;)
Pamiętam, jak w sierpniu 2005 r. założyłem temat "Najgorsze gry XXI wieku". W listopadzie tego samego roku zamknąłeś go z powodu kłótni i dyskusji nie na temat.

RayNor
Przypał

Post by RayNor » Mon 13 Aug, 2007

Starscream wrote:W listopadzie tego samego roku zamknąłeś go z powodu kłótni i dyskusji nie na temat.
Czyli coś źle zrobiłem? :P
[center]Wasz ukochany MORDEK :D
Żeby mi się chciało tak, jak mi się nie chce!

Ide sie pochlastać za debilność userów!

Starscream
Poeta

Post by Starscream » Sat 01 Sep, 2007

Telomo wrote:Jest ich tyle, że nikomu się nie chce robić ;P (ot Detektyw Rutkowski IS BACK...... taki plagiat, cytuje CDA "polska nie [cośtam] swoje splinter cella musi mieć". Gra dostała 1/10)
Jakiś czas temu widziałem tę grę w kiosku. Uważam, że fakt posiadania takiej kaszany w swoim asortymencie jest dla EMPIK-ów powodem do wstydu - ale kiosk chętnie by ją sprzedał.

EDIT: No i tej kaszany nie ma - ciekawe, czy została sprzedana, czy sprzedawczyni oddała ją dostawcy?
Last edited by Starscream on Fri 05 Oct, 2007, edited 2 times in total.

Post Reply