stare komputery/konsole

Forum specjalnie stworzone dla wszelkiego rodzaju ankiet :-)

Moderator: RayNor

Jak± starsz± konsolĂŞ/komputer najbardziej cenisz?

Atari
0
Brak głosów
Commodore (C 64)
4
24%
Spectrum
0
Brak głosów
SNES (Nintendo)
1
6%
Amiga
7
41%
PC (starsze gry)
5
29%
inne
0
Brak głosów

Liczba głosów: 17

paress
Prawie aktywny użytkownik

Post autor: paress » ndz 11 kwie, 2004

Mojê pierwszê konsola by³ Pegazus oj to by³y czasy... PóŸniej Atari i komp (strasznie s³aby ale jak na tamte czasy to najlepszy) a teraz mam nowego kompa :) 2200 megaherców, 512 ramu, gforce 4 to jest to :)

Awatar użytkownika
Starscream
Poeta

Post autor: Starscream » pt 15 paź, 2004

To były czasy. Mój pierwszy komputer, zakupiony w 1997 r., miał procesor Intel Pentium 120 MHz, 16 MB RAM, dysk twardy 1,1 GB i system operacyjny Windows 95 i był bardzo drogi - kosztował 4000 zł. GTA, Quake, Need For Speed, FIFA 99, World Cup 98, Croc, Death Rally, Mortal Kombat 4 - to tylko niektóre pozycje z długiej listy gier, w jakie grałem.

Pamiętam, że grę GTA nazywałem "kradzieżą samochodzikami". O GTA wie każdy, ale co tam - napady z bronią w ręku, pościgi i rozwałki można skomentować jednym, aczkolwiek w pełni oddającym moje wrażenia słowem: ekstaza. Nawet przy skąpym arsenale broni (pistolet, karabin maszynowy, miotacz ognia i wyrzutnia rakiet - razem 4 bronie) ta gra mi się podobała.
Gra Death Rally też była boska. Można było modernizować wóz, dokonywać sabotażu innego wozu oraz... potrącać ludzi. Obok GTA była to jedna z moich ulubionych gier.
Na tym komputerze uruchomiłem jeszcze kultową grę Tomb Raider, którą na pewno pamiętacie. Głównym bohaterem, jak wiadomo, była Lara Croft. Przeszedłem też Croc'a - ale o niej to już co nieco wiecie. FIFę każdy zna, więc nie muszę się o niej rozpisywać.

Niestety nie ma róży bez kolców - komputer nie tylko stawał się coraz bardziej wysłużony, ale także popsuł się kilka razy. Był w użyciu jeszcze do początku 2002 r., kiedy w użyciu były komputery z procesorami 1 GHz i 128 MB RAM. Później jeszcze używałem takiej czarnej konsoli (bodaj z lat 80.), ale ona po pewnym czasie się zepsuła.

Po zakończeniu użytkowania starego komputera przez prawie 1,5 roku nie miałem komputera. Dopiero w dniu 20 maja 2003 roku rodzice zakupili mi całkiem nowy komputer: AMD Athlon XP 1700 + 1,47 GHz, NVIDIA GeForce MX440SE z AGP8x, AC'97 Sound (zintegrowana z płytą główną), 256 MB RAM, dysk twardy Samsung 60 GB, Windows XP Professional - to jest to. Kosztował 1800 zł, czyli był tańszy o aż 2200 złotych (sic :!:) od tego starego. On kojarzy mi się przede wszystkim z grami GTA 3, FIFA 2003, Return To Castle Wolfenstein i GTA VC. Pamiętam mnóstwo innowacji, jakie pojawiły się w GTA VC, a mianowicie: możliwość kupowania budynków, rabowania sklepów, zmiany stroju, obecność helikopterów i motocykli itd. Gram w VC po dziś dzień.
Ponadto, 23 października 2003 roku, rodzice podłączyli mi Internet, co było moim odwiecznym marzeniem. Się rozpisałem :). Wspomnień czar... :)
Teraźniejszość w niczym nie przypomina tamtych czasów. Ech, szkoda :twisted:.

P.S: Niedawno ściągnąłem sobie gierkę GTA i się nią zagrywam. Polecam ją.
Ostatnio zmieniony śr 27 cze, 2007 przez Starscream, łącznie zmieniany 39 razy.
I ty możesz przyłączyć się do Rewolucji! Zapisy przyjmuje madrav na PW.

Awatar użytkownika
volume
Poeta
Kontakt:

Post autor: volume » pt 15 paź, 2004

fiesta pisze:Tylko szkoda, Âże po piĂŞciu latach komputer ten siĂŞ zepsuÂł, a mianowicie raz, gdy go uruchomiÂłem, to po zalogowaniu nie byÂło kursora!
lol. tylko nie mow ze wyrzuciÂłeÂś tego kompa.
How Does It Make You Feel?

Awatar użytkownika
RayNor
Przypał

Post autor: RayNor » sob 16 paź, 2004

PrzerobiÂł pewnie na frytkownice :D Ale teÂżmu chyba siĂŞ zepsuÂła bo ciasta nie wyrabia :lol:
[center]Wasz ukochany MORDEK :D
Żeby mi się chciało tak, jak mi się nie chce!

Ide sie pochlastać za debilność userów!

Awatar użytkownika
Starscream
Poeta

Post autor: Starscream » ndz 17 paź, 2004

Bardzo śmieszne!!! :lol: Ja pozbawiłem jednostkę centralną układów elektronicznych i pozostawiłem dla siebie tylko obudowę.
Ostatnio zmieniony czw 05 maja, 2005 przez Starscream, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
volume
Poeta
Kontakt:

Post autor: volume » ndz 17 paź, 2004

fiesta pisze:Bardzo Âśmieszne!!! :lol: Ja pozbawiÂłem jednostkĂŞ centralnÂą ukÂładĂłw elektronicznych i pozostawiÂłem dla siebie tylko obudowĂŞ.
masz racjĂŞ. to jest bardzo Âśmieszne.
How Does It Make You Feel?

Awatar użytkownika
Starscream
Poeta

Post autor: Starscream » pn 18 paź, 2004

volume pisze:
fiesta pisze:Bardzo śmieszne!!! :lol: Ja pozbawiłem jednostkę centralną układów elektronicznych i pozostawiłem dla siebie tylko obudowę.
masz rację. to jest bardzo śmieszne.
A to dlatego, że uznałem, że jest mi niepotrzebny. 8)

Awatar użytkownika
plaski
Władca :-)
Kontakt:

Post autor: plaski » pn 18 paź, 2004

volume,wg to raczej jest tragiczne :)
www.fajnegry.krakow.pl - strona poświęcona klasyce gier komputerowych

Awatar użytkownika
Starscream
Poeta

Post autor: Starscream » śr 20 paź, 2004

O, Szefuniu, masz rację, że to, co napisał Volume, jest tragiczne. 8)

Awatar użytkownika
plaski
Władca :-)
Kontakt:

Post autor: plaski » śr 20 paź, 2004

pupciu,to byÂło o tym co ty napisaÂłeÂś :mrgreen:
www.fajnegry.krakow.pl - strona poświęcona klasyce gier komputerowych

Awatar użytkownika
Starscream
Poeta

Post autor: Starscream » pt 22 paź, 2004

Uch, ja naprawdę zapomniałem.

Awatar użytkownika
Kajak

Re: stare komputery/konsole

Post autor: Kajak » wt 11 gru, 2018

Starscream pisze:
pt 15 paź, 2004
To były czasy. Mój pierwszy komputer, zakupiony w 1997 r., miał procesor Intel Pentium 120 MHz, 16 MB RAM, dysk twardy 1,1 GB i system operacyjny Windows 95 i był bardzo drogi - kosztował 4000 zł. GTA, Quake, Need For Speed, FIFA 99, World Cup 98, Croc, Death Rally, Mortal Kombat 4 - to tylko niektóre pozycje z długiej listy gier, w jakie grałem.

Pamiętam, że grę GTA nazywałem "kradzieżą samochodzikami". O GTA wie każdy, ale co tam - napady z bronią w ręku, pościgi i rozwałki można skomentować jednym, aczkolwiek w pełni oddającym moje wrażenia słowem: ekstaza. Nawet przy skąpym arsenale broni (pistolet, karabin maszynowy, miotacz ognia i wyrzutnia rakiet - razem 4 bronie) ta gra mi się podobała.
Gra Death Rally też była boska. Można było modernizować wóz, dokonywać sabotażu innego wozu oraz... potrącać ludzi. Obok GTA była to jedna z moich ulubionych gier.
Na tym komputerze uruchomiłem jeszcze kultową grę Tomb Raider, którą na pewno pamiętacie. Głównym bohaterem, jak wiadomo, była Lara Croft. Przeszedłem też Croc'a - ale o niej to już co nieco wiecie. FIFę każdy zna, więc nie muszę się o niej rozpisywać.

Niestety nie ma róży bez kolców - komputer nie tylko stawał się coraz bardziej wysłużony, ale także popsuł się kilka razy. Był w użyciu jeszcze do początku 2002 r., kiedy w użyciu były komputery z procesorami 1 GHz i 128 MB RAM. Później jeszcze używałem takiej czarnej konsoli (bodaj z lat 80.), ale ona po pewnym czasie się zepsuła.

Po zakończeniu użytkowania starego komputera przez prawie 1,5 roku nie miałem komputera. Dopiero w dniu 20 maja 2003 roku rodzice zakupili mi całkiem nowy komputer: AMD Athlon XP 1700 + 1,47 GHz, NVIDIA GeForce MX440SE z AGP8x, AC'97 Sound (zintegrowana z płytą główną), 256 MB RAM, dysk twardy Samsung 60 GB, Windows XP Professional - to jest to. Kosztował 1800 zł, czyli był tańszy o aż 2200 złotych (sic :!:) od tego starego. On kojarzy mi się przede wszystkim z grami GTA 3, FIFA 2003, Return To Castle Wolfenstein i GTA VC. Pamiętam mnóstwo innowacji, jakie pojawiły się w GTA VC, a mianowicie: możliwość kupowania budynków, rabowania sklepów, zmiany stroju, obecność helikopterów i motocykli itd. Gram w VC po dziś dzień.
Ponadto, 23 października 2003 roku, rodzice podłączyli mi Internet, co było moim odwiecznym marzeniem. Się rozpisałem :). Wspomnień czar... :)
Teraźniejszość w niczym nie przypomina tamtych czasów. Ech, szkoda :twisted:.

P.S: Niedawno ściągnąłem sobie gierkę GTA i się nią zagrywam. Polecam ją.
Aktualizacja i errata z dn. 11.12.2018 r.:
1. Nasz pierwszy pecet (bo pierwszym komputerem w ogóle był Commodore C64 – 10 lat starszy brat dostał go na komunię w '93) – kupiony dnia 17 lutego 1997 roku jako narzędzie pracy dla mamy księgowej – miał jednak zrazu dysk 850 MB, no i początkowo stał pod kontrolą (sic!) Windows 3.1. Dopiero początkiem '99 r. otrzymał 2,1 GB twardziela i dodatkowo dokładkę RAM-u do 40 MB, a to wszystko za sprawą aktualizacji do Windows 98 (a jakże – używalny dopiero z co najmniej 32 MB RAM i gigabajtowym magazynem danych).
2. Niedawno się dowiedziałem, że ta czarna konsola to był Ameprod TVG-10 – polski klon Ponga.
3. Nasz drugi blaszak też był za kasę z mojej komunii :mrgreen:, i niestety podzielił los poprzednika – w tym samym czasie, gdy zaprzestałem udzielania się pod starą ksywą. Przez następne 2,5 roku używaliśmy „odziedziczonych” po znajomych różnych starych pecetów (m. in. z „Kotłomontażu” – zakładu pracy taty BHP-owca, z oryginalnym Windows 98 Wydanie Drugie) i (po raz pierwszy) laptopa HP Pavilion dv6000, aż do dnia…
4. …16 lutego 2011 roku, kiedy to za kwotę 1500 zł staliśmy się posiadaczami składaka marki Medion model 8822 (specyfikacja na załączonym obrazku – z tym, że ok. 2013 r. zmieniliśmy system na Windows 7… jak „siódemka” działa na tym sprzęcie, nie radzę sprawdzać :twisted:). Do dziś go mamy – a raczej jego mizerne szczątki.
5. A wracając do laptopów, dn. 25 czerwca 2012 r. za cenę 1500 zł nabyłem Lenovo B570 (Intel Core i3 @ 2,1 GHz, 4 GB RAM, 500 GB HDD, Windows 7 – zainstalowany na własną rękę) – mój pierwszy własny komputer. Używałem go do…
6. …dn. 2 stycznia 2017 r., kiedy to za cenę 1457 zł kupiłem Lenovo Ideapada 100 (Intel Celeron N2840 @ 2,16 GHz, 4 GB RAM [system widzi 8 GB] i gwóźdź programu: dysk SSD 240 GB, a to wszystko pod kontrolą Windows 10 Pro 64-bit – też kupiłem i postawiłem osobno).
7. W międzyczasie (wrzesień 2013 r.) za 400 zł kupiłem PlayStation Portable.

A w co grałem, począwszy od 2004 r.? Na komputerach: Call of Duty, Medal of Honor: Allied Assault, Driv3r, Mafia: The City of Lost Heaven, GTA 1-3, VC i SA, The Sims 1-3, SimCity 3000 i 4, Xpand Rally. Na PSP: Gran Turismo, GTA: Liberty City Stories.
Załączniki
Medion 8822 – specyfikacja (DE).jpg

Awatar użytkownika
mareckuss
Przypał

Post autor: mareckuss » wt 01 sty, 2019

Amiga oczywiście. Używam i dziś :)

Awatar użytkownika
Kajak

Post autor: Kajak » czw 03 sty, 2019

mareckuss pisze:
wt 01 sty, 2019
I nie zapominaj, że:
- przed Amigą miałeś jeszcze „TV Computer Console”, czyli podróbkę /|\ 2600,
- po sprzedaży Amigi dostałeś blaszaka na 486DX4 100, którego po niecałym roku ucegliłeś,
- następnie miałeś sprzęt na Pentium (może MMX), który (z modernizacjami) przetrwał do r. 2003, kiedy…
- …na 18-kę dostałeś maszynę do zabijania - sprzęt na Athlonie XP i GeForce'u.

Awatar użytkownika
mareckuss
Przypał

Post autor: mareckuss » pt 04 sty, 2019

Kajak pisze:
czw 03 sty, 2019
mareckuss pisze:
wt 01 sty, 2019
I nie zapominaj, że:
- przed Amigą miałeś jeszcze „TV Computer Console”, czyli podróbkę /|\ 2600,
- po sprzedaży Amigi dostałeś blaszaka na 486DX4 100, którego po niecałym roku ucegliłeś,
- następnie miałeś sprzęt na Pentium (może MMX), który (z modernizacjami) przetrwał do r. 2003, kiedy…
- …na 18-kę dostałeś maszynę do zabijania - sprzęt na Athlonie XP i GeForce'u.
Prawie się zgadza :)
Athlon XP do 2008 jechał na Radeonie 9100.
-----
A TV Computer Console jeszcze leży w szafie (i nadal działa, tylko ekranu do tego nie mam - jest tam wyłącznie złącze antenowe i bardzo niski tryb rozdzielczości; jak próbowałem chyba w 2007 podłączyć do Sony 29" CRT, to obraz nie wyświetlał się poprawnie..)

ps. 486 wytrzymał u nieco ponad miesiąc, taki ze mnie czort :)

ODPOWIEDZ