Fajne gry!

Masz swoją strone ?? Pochwal się nią. Daj szanse innym na ocenienie twojej pracy

Moderator: RayNor

Post Reply
Telomo
Poeta

Fajne gry!

Post by Telomo » Fri 13 Jul, 2007

Jest to blog prowadzony od niedawna. Ma nową grafikę! Narazie tylko 3HITY:
NetHack (RPG).
GameBiz 1 i 2 (TYCOON).

Zapraszam. Prócz samych hitów są jeszcze inne gry. Dział"Stare ale jare" i więcej! Polecam.
http://ja.gram.pl/Telomo

wpadki gramowiczów i o ciekawym projekcie: Future Null. Darmowy RTS w postapokaliptycznym świecie.

Starscream
Poeta

Post by Starscream » Sat 14 Jul, 2007

I ty nazywasz hitami gry, o których nigdy wcześniej nawet nie słyszałem? Poza Warcraft, Dune 2 i King's Bounty nic ciekawego. Słowem - żenada, nie strona.
I ty możesz przyłączyć się do Rewolucji! Zapisy przyjmuje madrav na PW.

Telomo
Poeta

Post by Telomo » Sat 14 Jul, 2007

grałeś w ogóle? Czytaj też posty. Dodałem tylko KILKA STARYCH gierek. Tak są tam stworzone przez innych graczy, o których nie każdy słyszał więc dla nich jest ta strona. Co, że nikt nie słyszał to mam nie robić? Robię to byś usłyszał. A propos - to blog. Wlazłeś i zobaczyłeś tylko co jest w download - żal.

wpadki gramowiczów i o ciekawym projekcie: Future Null. Darmowy RTS w postapokaliptycznym świecie.

plaski
Władca :-)

Post by plaski » Sat 14 Jul, 2007

nieczytelny
www.fajnegry.krakow.pl - strona poświęcona klasyce gier komputerowych

-Golbez-
Poeta

Post by -Golbez- » Sat 14 Jul, 2007

Akurat o NetHack'u słyszałem bardzo wiele dobrego ;) Bardzo rozbudowany RPG w prostej ale czytelnej grafice (widok z góry, z tego co mi świta to cała grafika oparta jest na znaczkach tzw. literach, cyfrach itp.) Tylko nie wiem czy sobie nie pomyliłem z inną grą tego typu bo powychodziło tego trochę a możliwe że NetHack miał lekko bardziej rozbudowaną grafikę np. o kolory. W grach tego typu trzeba niesamowicie dbać o bohatera nieraz go karmić, dawać spać itp. (prawie jak Tamagotchi) przy okazji zdobywając trudno zapracowane level'e, walcząc z potworami, ludźmi i innymi postaciami, a przy okazji bardzo wciąga ;)

EDIT:
I NetHack z pewnością jest jedną z lepszych gier z tego gatunku, więc i zarazem hitem bo wiele osób w niego grało ale to już raczej stare czasy... Nawet nie pamiętam jak się nazywał ten typ gier ;)
Last edited by -Golbez- on Sat 14 Jul, 2007, edited 1 time in total.
"Armia baranów, której przewodzi lew, jest silniejsza od armii lwów prowadzonej przez barana"
"Stawiaj swoje wojska w pozycji, z której nie ma ucieczki i raczej umrą, niż zdołają się wycofać. Jeżeli nie ma ucieczki od śmierci, zarówno oficerowie jak i prości żołnierze dają z siebie wszystkie siły"
Hasu_z_Lasu d{-_-}b --> Reaktywacja!

Telomo
Poeta

Post by Telomo » Sat 14 Jul, 2007

RPG ;] NetHack zaprezentowany ma dwie wersje graficzne do wyboru: cyferki i literki i grafika taka ciekawsza powiedzmy. Jest całkiem rozbudowana i naprawdę trzeba nieźle zadbać o bohatera i levele są losowe ;)

pŁaski: jak on może być nieczytelny? patrzyłem i jakoś przeczytałem. Nie wiem... co proponujesz?

PS. Znacie fajne gierki to zapodajcie ;)

plaski
Władca :-)

Post by plaski » Sat 14 Jul, 2007

może to wina mojego starczego wieku, ale szary tekst(i jeszcze mały) na czarnym tle jest dla mnie dosyć trudny do przeczytania
tak samo kolor linków, niebieski na czarnym
troche więcej kontrastu, ja bym jeszcze wywalił podkreslenie linków i wprowadził troche życia, przez to, że jest czarna jak większośc pozostałych to nie zostaje w pamięci
www.fajnegry.krakow.pl - strona poświęcona klasyce gier komputerowych

-Golbez-
Poeta

Post by -Golbez- » Sat 14 Jul, 2007

Popieram, tekst powinien sam się rzucać w oczy, a nie żeby człowiek musiał się wysilać... Z kolei jak mój brat zobaczył stronkę FG (a jest bardzo dobry w tym co robi -> projektowanie stron itp. robi takie strony, które standardy przez niego wykorzystywane, będą używane dopiero za kilka lat!) powiedział że za dużo niepotrzebnych rzeczy jest na stronce które np. przedłużają ładowanie stronki i mógłby zrobić znacznie lepszą... Niestety już się nie "zakwapił" co by można zmienić itp. ;D
Last edited by -Golbez- on Sat 14 Jul, 2007, edited 1 time in total.
"Armia baranów, której przewodzi lew, jest silniejsza od armii lwów prowadzonej przez barana"
"Stawiaj swoje wojska w pozycji, z której nie ma ucieczki i raczej umrą, niż zdołają się wycofać. Jeżeli nie ma ucieczki od śmierci, zarówno oficerowie jak i prości żołnierze dają z siebie wszystkie siły"

Telomo
Poeta

Post by Telomo » Sun 15 Jul, 2007

lol jak to ma za dużo rzeczy... A co myślicie o białym tekście trochę większym na czarnym?

[ Dodano: Nie 15 Lip, 2007 ]
PS.

linki są podkreślone, co chcecie?

Chyba z powrotem wrócę na białe tło i tekst czarny ;)

-Golbez-
Poeta

Post by -Golbez- » Sun 15 Jul, 2007

Doradziłbym coś, ale bylem na "party" (ehhh te nie przespane noce), i głowa mnie łupie ;/
A co do ciekawych tytułów, to postaram się coś dzisiaj zapodać z gier typu NetHack, bo było jeszcze kilka "podobnych" rpg godnych uwagi ;)
PS: Faktycznie nie myliłem się co do grafiki NetHack'a, ale ta "nowsza" niezbyt bardzo się przyjęła w gronie wielbicieli (zresztą grafika wzbogacona o bajery wcale nie musi być lepsza od tej prostej, akurat w NetHack'u tak się stało)...

Telomo
Poeta

Post by Telomo » Sun 15 Jul, 2007

ja tam lubię obie :) Taka prosta pobudza wyobraźnię, a taka "lepsza" jest czasem takim miłym dodatkiem. W końcu jakieś dobre RPG-i będą ^^. Niedługo (może dzisiaj) zapodam symulator-stratęgię jako rozbitek. Jestemy sami na wyspie i musimy przeżyć. Ale co wam będę objawiał "smaczki" gry, najlepiej samemu je odkryć ^^

[ Dodano: Sro 08 Sie, 2007 ]
Ello wróciłem z wakacji! Na blogu nowa szata graficzna (nagłówka) i pare info. Zapraszam.

Post Reply